Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Weto pod choinkę

(4)
Prezydent konsekwentnie realizuje swój plan - nie pozwoli rządzić żadnemu rządowi, z wyjątkiem tego, w którym premierem będzie jego brat.
 • 2008-12-16 21:09 | malvit

  Re: Weto pod choinkę

  Oczywiście bardzo dobrze się stało,że rząd pojął trud reform systemy emerytalnego. Zwykłą podłością jest zawetowanie jej bez kostruktywnej propozycji. Przeciąganie w nieskończoność obecnego stanu prawnego nic nie daje. Czy grupa tych około milona zainteresowanych osób wzięła pod uwagę, że emerytury dla nich nie wypracowuje państwo lecz pozostała nieuprzywilejowana grupa szarych roboli. Nie negując szczegółnego prawa do wcześniejszego odpoczynku ludzi pracujących w szczególnie cieżkich warunkach zastanawiam się czy nauczycielem , maszynistą itp trzeba być do końca okresu aktywności zawodowej? kontynuując przyjęty przez rząd klucz zdrowotny proponuję w przypadku podtrzymania weta zastanowić się czy aby nie pozostawić w gestii lekarzy orzekających o stanie zdrowia w związku z wykonywanym zawodem ustalania faktycznego prawa do wcześniejszego odejścia na emeryturę.
 • 2008-12-17 18:15 | genowefa

  Re: Weto pod choinkę

  Jeżeli prezydent zawetował ustawę o pomostówkach, to mam następujący pomysł:
  Proponuję wysłać prezydenta na wcześniejszą emeryturę i to jak najszybciej. Zobowiązuję się też uroczyście, że w takim przypadku będę dopłacać mu 50 groszy miesięcznie (to chyba adekwatna suma) do jego emerytury. Myślę że to najlepszy i najtańszy sposób, by wysłać pana Kaczyńskiego tam gdzie najlepiej będzie się prezentował - na „zieloną trawkę“
 • 2008-12-18 08:58 | podatnik

  Re: Weto pod choinkę

  Dobrze że Prezydent , zawetował ustawę , dotyczącą pomostówek, ponieważ,
  była krzywdząca dla większości społeczeństwa..
  najgorsze jest to że PO, nie potrafi wymyśleć żadnej mądrzejszej ustawy ,
  tak aby była, dla ludzi i do ludzi, mało tego..,skutki swego " nieudolstwa",
  zwalają na lewicę. Sami nosząc głowy w chmurach.
  Zachowują sie tak, jakby byli panami wszechświata...godne ubolewania !.
  Głowy im się opuszczą , po następnych wyborach.
 • 2008-12-18 09:44 | PODATNIK

  Oczywiście od konstruktywnych propozycji, jest rząd..,a nie Prezydent.
  Dlaczego poniżany przez PO, ośmieszany itd.Prezydent ,miałby podsuwać platformie
  konstruktywne propozycje (....)?
  Aby platforma zagrabiła je, i chełpiła się jak własną...
  NIECH POKAŻE CO POTRAFI "WSPANIAŁA , NIETYKALNA PLATFORMA"
  Przecież "TAKA MĄDRA".