Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Napieralski zawetowany

(9)
SLD odrzuciło prezydenckie weto w sprawie emerytur pomostowych, mimo, że jeszcze dzień wcześniej szef Sojuszu deklarował, że lewica wesprze prezydenta. Takie postępowanie obnaża schizofrenię tej partii.
 • 2008-12-19 19:33 | folt37

  Re: Napieralski zawetowany

  Bardziej przyzwoicie jest głosować w imię słusznej sprawy, a nie w imię interesu partyjnego. Wydaje się, że p. Olejniczak posiada więcej cech przyzwoitości niż Napieralski. Ten pierwszy pochodzi z chłopskiego domu gdzie trudy bytowania poznał od dziecka, a także zachowania chłopskie, zdroworozsądkowe, chrześcijańskie. Napieralski zaś wywodzi się z rodziny bezideowego aparatczyka PZPR-owskiego a swoją lewicowość traktuje jako instrument do zdobycia władzy. Przecież tak fynkcjonował cały aparat PZPR w PRL-u. Więc czym skorupka za młodu nasiąknie, to na starość trąci. Ot i wszystko!
 • 2008-12-19 21:20 | Anro

  Re: Napieralski zawetowany

  Napieralski pachnie populizmem i w tym jest bliższy demagogii PiS-u i braci Kaczyńskich, w przeciwieństwie do Olejniczaka, który kieruje się lewicowym racjonalizmem. Jeśli w SLD zwycięży demagogia, partia ta zejdzie ze sceny politycznej, tak jak Samoobrona i LPR.
 • 2008-12-20 21:08 | tade

  Re: Napieralski zawetowany

  I znowu "szabelka" kto kogo i jak załatwi,jakie kalkulacje zwyciężą,tzw. "zwykły człowiek",jak często politycy nazywają Obywateli,nie rozumie,trzeba mu wyłożyć.Pan Redaktor-w imię swojego zawodu-to czyni.I pewnie to Jego misja/zawód/.Ale wkurza mnie taka prosta/czyt.krótka analiza/ problemu.Bez głębszej analizy-przyczyn i skutków-teraźniejszych zachowań/czyt.decyzji/ ( polityków,politykowania,polityczności..) trudniej wyrazić głębszy sąd."Każdy" ma swój interes -SLD zagłosowało,bo coś uzyskało,PO pewnie nie straciła. Tylko, gdzie my-w tym "szaraki",zdani na tych,których z własnej woli wybraliśmy. Czuję się sama sobie winna. Pozdrawiam Pana.
 • 2008-12-21 08:24 | kazik

  Nie moge zrozumiec dlaczego dziennikarze niby obiektywni komentują w zaleznosci od kierunku wiejącego wiatru . Partia ktora jest w opozycji to albo musi głosowac z PIS i razem z Prezydentem albo z koalicja razem z Rządzem a dziennikarze robia sensacje jak by nie mieli lub nie potrefili o czym innym , merytorycznie pisac, komentowac , jedynie co potrafią to robic sensacje
 • 2008-12-21 11:02 | malgo

  PO byla zmuszona do rozmow.

  PO jest jak PiS u strerow rzadowych, chca sami rzadzic i tylko ich pomysly maja wartosc, a reszta to do kosza, A demokracja nie polega ze zwycieza ten kto mocniej bije piane i opluwa swego przeciwnika ale na kompromisie, na dogadaniu sie i pchanie tego wozka do przodu.
  Po raz pierwszy PO zwrocilo sie do SLD na rozmowy bo mieli noz na gardle, a mogli duzo wczesniej juz ze soba pracowac , chociazby w reformie medialnej a juz nie wspomne o Sluzbie zdrowia..
 • 2008-12-21 16:27 | lewak

  Re: Napieralski zawetowany

  Pan Janicki popełnił daleko idące uproszczenie. SLD głosuje raz z PO, a raz z PiS. Wszystko zależy od tego jaką ustawę koalicja wyskrobie i tyle. Dopisywanie do tego jakiejś strategii czy podłoża psychologicznego jest zwyczajnie nie na miejscu.
 • 2008-12-21 18:11 | xyz

  Re: Napieralski zawetowany

  Obydwie drogi tzn. z PIS jak i z PO jest dla SLD zgubna.
  Ale jest jeszcze trzecia droga :
  -Jeżeli PO , przedkłada złe ustawy jak emerytalna, zdrowotna nie popierać ich , a
  przedkładać własne projekty . Jeżeli "prawa strona "ich nie zaakceptuje , notowania SLD
  i tak wzrosną .
  - -Określić własne pryncypia i kierunki działania. Realizować je w zamian za małe
  ustępstwa , Zarówno w porozumieniu z PO lub PIS.Jest to wymażona sytuacja
  dla "mądrej "partii opozycyjnej .
 • 2008-12-21 18:24 | Irasiad

  Jeżeli dla ciebie chrześcijańskie znaczy zdroworozsądkowe to gratulacje.
 • 2009-01-03 00:08 | kaja

  Re: Napieralski zawetowany

  SLD , chce wypłynąć na wierzch,może to dobrze dla niej...raz się skłania ku PIS,raz ku PO,
  w ten sposób obie walczące partie chcą ,czy też, nie chcą , są zależne od SLD,
  Nie oznacza to jednak (mam nadzieję) , że SLD będzie tańczyć tak jak im PO zagra,
  i takie posunięcie nie o chwiejności Olejniczaka by świadczylo, ale Premiera i jego
  rządu, który z taką zaciekłością atakował "czerwonych towarzyszy" , dziś z nimi zawiera
  " sztamę "  .