Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wynalazek odnaleziony

(8)
Mija 115 lat od odkrycia jednego z najbardziej tajemniczych mechanizmów starożytności. Co dziś wiemy o mechanizmie z Antykithiry i innych wynalazkach starożytności?
 • 2008-12-20 22:28 | czytaczstały LD

  Re: Wynalazek odnaleziony

  Uczyć trzeba się na przeszłości. Wystarczy popatrzeć na bardzo stare budowle, ich kunszt, precyzję, piękno. Najbardziej zastanawiające jest, jakimi narzędziami posługiwali sie twórcy rzeżby, budowania, przemieszczania bardzo ciężkich przedmiotów, malowania itp.
 • 2008-12-21 10:03 | gl1974

  Re: Wynalazek odnaleziony

  Czyli mam rację twierdząc że nie warto się przemęczać i lepiej poczekać aż inni coś za nas zrobią za ileś tam lat. Po co tracić czas i pieniądze na jakieś prototypy które nie są produkowane. Lepiej kupić skrzynkę piwa i się zrelaksować.
 • 2008-12-21 22:08 | Jerzy

  Re: Wynalazek odnaleziony

  To rowniez znaczy, ze historia i tym razem moze sie powtorzyc. Nasza cywilizacja, ktora jest tylko i wylacznie kwestia dzedzictwa kulturowego, moze podzelic los tych minionych. Wystarczy, ze dwie generacje nie beda z jakichs powodow uzywac internetu, komputera, naprzyklad w wyniku jakiejs katastrofy, konfliktu globalnego i od razu cofniemy sie do sredniowiecza. Ale - Bogiem i prawda - nie potrzeba konfliktu globalnego, powrot do sredniowiecza juz sie rozpochal - wystarczy wlaczyc TV (w tym niestety publiczna) by wiecej dowiedzec sie o tarocie i magii Luny, niz o ostatnich osiagnieciach nauki. Temu wiernie wtoruje ewolucia zycia polityczneho z megadurniami w roli glownej i obowiazkowa religia w szkolach.
 • 2008-12-23 11:44 | ja1

  Re: Wynalazek odnaleziony

  rozwiązaniem obecnego kryzysu będzie kapitalny wynalazek - magazyn energi elektrycznej do zasilania minn.samochodów - bteria niewyobrażalnie sprawna i długowieczna!
 • 2008-12-25 13:03 | kilimandzaro

  takie wynalazki jak alternatywne źródła energii zasilania samochodów już powstały. Jak powszechnie wiadomo, bardzo uciążliwym i wręcz niemożliwym jest wdrożenie owych do przemysłu samochodowego. Wiadomo, koncerny naftowe by na tym straciły.
 • 2009-01-28 12:20 | olddev

  znaczy się kolejny spisek? Jakież to alternatywne źródła energii powstały? Może wodór (ciekawe jak go wyprodukujesz) a może po prostu perpetum mobile np. pana Pająka? Nie żartuj...
 • 2017-05-17 17:02 | p53

  Re:Wynalazek odnaleziony

  Hpprach? Archimedes? Nonsens! Twórcą tak przełomowego mechanizmu mógł być tylko Jarosław I Najmocny, starożytny król matki wszystkich narodów - najjaśniejszej Rzeczypospolitej. To właśnie tu narodziły się wszelakie kluczowe wynalazki w historii świata - ogień, koło, klęcznik.
 • 2017-05-18 08:28 | cmos

  Re:Wynalazek odnaleziony

  "Jego najbardziej znanym wynalazkiem była ślimacznica – śruba umieszczona wewnątrz rury – która szybko znalazła zastosowanie w irygacji pól."

  W kwestii formalnej: Ślimacznica to element przekładni ślimakowej. To urządzenie wynalezione przez Archimedesa nazywany dziś "śrubą Archimedesa". Ślimacznica jest całkiem podobna do tej "śruby wewnątrz rury" śruby Archimedesa, ale to nie to samo.