Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trzy rzuty Żoliborza

(1)
Co by tu było, gdyby nie 1918 r.? Ponure pustkowie? Wojskowy poligon? Jeszcze jeden gułag? - pytał burmistrz dzielnicy żoliborskich uczniów, zapraszając ich do konkursu 'Od prezydenta Wilsona do placu Wilsona'
 • 2008-12-21 18:58 | greg

  Re: Trzy rzuty Żoliborza

  Żoliborz to jedna z najbrzydszych dzielnic Warszawy, nie licząc enklaw takich jak
  Żoliborz Oficerski i Urzędniczy cała reszta to zapowiedź PRL-owskich blokowisk budowanych przez piewców modernizmu i Le Corbusiera.
  Apologeci Żoliborza, najczęściej jego mieszkańcy nie mają dystansu do tej dzielnicy, ale na przykład Dawid Bowie odwiedził ten "cudny" Żoliborz w 1977, wracając do Anglii z ZSRR, i zrobił ona na nim bardzo smutne i przygnębiające wrażenie, co wyraźnie słychać w ponurym utworze "Wasaw".
  http://pl.youtube.com/wat ch?v=9Gy94N_mcWs
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa_(utw%C3%B3r)