Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Linia frontu

(4)
Polska polityka w końcu 2008 r. jednym jawi się jako pełen chaosu stan przejściowy przed powrotem moralnego i ideowego ładu, jakiejś ulepszonej wersji IV RP. Inni uważają, że to, co jest, to dobry model docelowy, określany czasami jako postpolityczny, a oznaczający koniec wielkich ideologii. Trzeciej drogi nie ma?
 • 2008-12-22 02:43 | Adalbert

  Re: Wymienność rządów Platformy na PiS i odwrotnie ?

  Jeżeli pozostanie tylko wybór między Platformą a PiS, to gdzie miejsce dla suwerenności
  i demokracji ? W krajach dwupartyjnych praktycznie rządzi trzecia siła , czyli własciciele banków i funduszy inwestycyjnych . W Polsce banki są własnoscią obcego kapitału. Czyżby on miał przejąć rzeczywistą władzę w Polsce XXI wieku.
 • 2008-12-22 19:08 | jankbh

  Re: Linia frontu

  Zawarta w artykule diagnoza sytuacji politycznej jest zasadniczo bledna, bo opiera sie na blednym zalozeniu, ze PO i PiS sa obie partiami prawicowymi. O ile PO jest w duzym stopniu konserwatywna i jej politycy maja prawicowe poglady, to jest to tez najbardziej liberalna partia w Polsce i blizej jej do nowoczesnych socjaldemokracji europejskich niz do rzekomo prawicowego PiSu. Natomiast PiS z prawica nie ma absolutnie nic wspólnego - jest to jak sami chca partia rewolucyjna, a przede wszystkim narodowo-socjalistyczna. Co sie dziwic, ze lewica w Polsce nie ma poparcia wsród wyborców ( a powinna miec kolo 30-35 %), kiedy jej elektorat w duzym stopniu przejal PiS. To przeciez PiSowi udalo sie przejac sterowanie zw.zaw., to w PiSie szukaja nadziei glodujacy emeryci, to PiS broni lud przed wyzyskiem i obcym kapitalem. Nie wydaje mi sie, zeby polska lewica byla ofiara dziwnego konfliktu na prawicy - to polska scena polityczna jest ofiara braku autentycznej lewicy, bo ta dzisiejsza ma do zaofiarowania jedynie pogrobowców pzpr.
 • 2008-12-23 01:48 | sdfdsf

  Miejmy nadzieje... Dla Polakow mozna czasem cos zrobic ale z Polakami - nigdy. Banki lub zarzad komisaryczny EU
 • 2009-03-02 23:56 | senior

  PIS nie jest partią prawicową .Jest to partia narodowo - socjalistyczna, skupiajaca w szeregach swoich zwolenników różnej maści frustratów, szowinistow i pseudopatriotów.
  Partia ta nie chce ścislej integracji z UE i dlatego nadzieja na wspólną walkę z kryzysem jest naiwna. PIS zainteresowany jest pogłębieniem kryzysu dla przejecia władzy. Świadczą o tym fakty - zwlekanie z podpisaniem traktatu lizbońskiego , opor przed przystąpieniem do strefy euro, wetowanie ważnych ustaw i ciągle jątrzenie.
  Platforma wsygrala wybory ale nie moze rzadzic bo PIS ma swoich ludzi na ważnych posadach - Prezydenta, Prezesa NBP , ABW, UOP i tp.
  Dziwię się , że Tusk to toleruje i nie doprowadzi do przedterminowych wyborów mając tak dużą przewage w sondażach.