Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potwór też klient

(6)
83-letni Jacques Verges jest najbardziej osławionym obrońcą największych zbrodniarzy na świecie. Osobiście poznał Mao i Pol Pota. Gdyby była taka możliwość - twierdzi - broniłby Hitlera, ben Ladena, nawet Busha, jeśli by ten przyznał się do winy.
 • 2008-12-23 03:41 | Mieczsilver

  Re: Potwór też klient

  To rzeczywiście ciekawa rozmowa,która sprowokowała niejako do intelektualnej biografii.Jest tam coś i z tego,że polscy partyzanci w czasie hitlerowskiej okupacji traktowani byli jako bandyci.
 • 2008-12-24 16:12 | Adalbert

  Re: Szkoda , że ten adwokat nie nazywa się Kowalski ...

  Ten dystans do propagandy i aroganckiej polityki którego szukamy u polskich intelektualistów znajdujemy dopiero u tego francuskiego adwokata.
  Szkoda, ale wśród "Kowalskich" tak dużo wasali i służalców. Ten czas transformacji ustrojowej jak walec spłaszczył poglądy ludzi dawniej niezależnych.
 • 2008-12-24 17:19 | Shigella

  Re: Potwór też klient

  "Mówi się też, że występuje pan po stronie różnych afrykańskich potentatów, podobno znajduje się pan na ich listach płac. Jednym z nich ma być jakoby Kongijczyk Moise Tshombé, zamieszany w zabójstwo Lumumby. "
  Moise Tshombé lub w spolszczonej formie Mojżesz Czombe zmarł był w niejasnych okolicznościach w 1969, więc p. Jaques Verges może być na jego pośmiertnej liście płac. http://en.wikipedia.org/wiki/Moise_Tshombe
  Co do Kampuczy lub Kambodży - w oczach "towarzysza walk" te 1,7 mln (lub więcej) stanowiło zapewne konieczny wkład w budowę nowego społeczeństwa, więc . trudno to uważać za ludobójstwo - zapewne palono odpady i chwasty.
  Polecam księżeczkę "Kampucza godzina zero" Domaradzkiego.
 • 2008-12-25 14:51 | wies

  Ten pan ma brata, ktory z zimna krwia zamordowal przeciwnika politycznego. Mowi sie nawet, ze brat poswiecil sie za niego samego, poniewaz pan Jacques mial przed soba powierzenie misji dyplomatycznej. Ten czlowiek wie doskonale co to znaczy zbrodnia.
 • 2008-12-25 15:37 | wies

  Przerazajace jest to co on powiedzial na temat Kambodzy

  Jak mozna inaczej nazwac wypedzenie z milionowego miasta jego mieszkancow wciagu jednego dnia? Przeciez wynikiem tego byla smierc z glodu i chorob! Zginelo w wyniku tego ponad milion ludzi. I on tego nie nazywa ludobojstwem. Ten nieprzejednany komunista wie co robi broniac podobnych do siebie. Czy wzial kiedys w obrone kobiete ktora ukradla w sklepie dla glodnego dziecka? Nie. Bo to nie jest potwor! Co to jest potwor i zbrodniarz to on sam wie, bo ma brata, ktory zamordowal z zimna krwia. Dlatego broni sobie podobnych.
 • 2008-12-25 19:00 | malgo

  Verges

  mieszkam we Francji ponad 20 lat... Verges jest to mityczny adwokat. widzialam ostani film o nim, niesamowita sila przebicia, spora doza inteligencji. mozemy z nim sie nie zgadzac, jego ideologia ale nie zapominajmy ze rola Adwokta jest rowniez " po drugiej " stronie! pytanie gdzie jest ta druga strona?