Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rudy altruista

(1)
Jak małe zwierzę może odmienić życie i człowieka, i całego miasteczka
  • 2008-12-25 21:58 | gl1974

    Re: Rudy altruista

    Zwierzęta są spontaniczne, bo nie są tak inteligentne jak ludzie. Człowiek nie może sobie pozwolić na ten rodzaj empatii wobec wszystkich istot, bo inni by go wykorzystywali niemiłosiernie. Jak się żyje w grupie, gdzie średnia IQ wynosi 100 to trzeba się strasznie nagimnastykować, żeby przetrwać. Jak się nie jst łoniem to trzeba żyć jak słasica. A ludzie traktują zwierzęta przedmiotowo, zwłaszcza na wsi. Pies spędza całe życie uwiązany przy budzie, a jak jest stary i niepotrzebny dostaje kijem w łeb i do ziemi. Moi rodzice pochodzą ze wsi, więc wiem co mówię. Nawet im szkoda paru złotych na uśpienie. Umiejętność tę przekazują z pokolenia na pokolenie. Jak ię widzi że rodzic traktuje zwierzę jak rzecz to trudno potem traktować je inaczej. Autorytety! Ludzie oglądają jak dr Kazanowicz nie pozwala uśpić swojego psa i większość ogląda takie sceny bezrefleksyjnie. Żadnych wniosków, przemyśleń, bo to boli. Trzeba by się złamać psychicznie, nikt tego nie lubi. Kompletny brak wrażliwości.