Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Etyka w zarodku

(2)
Gdy 30 lat temu pierwszy raz doszło do zapłodnienia in vitro, rozgorzała dyskusja wśród genetyków, lekarzy, prawników i filozofów. Postawiono przy tej okazji sto rozmaitych pytań, na które nie było dobrej odpowiedzi.
 • 2008-12-26 06:07 | Jadwiga

  Re: Etyka czy matematyka , czyli konsekwencje odwleczone

  Mnożąc byty kalekie , lub obarczone błędem genetycznym, pomnażamy populację ludzi wymagających pomocy innych ludzi w czasie ich długiego życia podtrzymywanego sztucznie przez lekarzy. Już teraz zapotrzebowanie na pięlegniarki w krajach o wysokim poziomie cywilizacji technicznej rośnie w ogromnym tempie. Jeżeli kobieta nie może zajść w ciążę w sposób naturalny, to już jest to powód do zastanowienia. Pomnażanie takiego błędu u wielu potomków doprowadzi w przyszłości do dramatu. Kraje o wysokim poziomie cywilizacji technicznej stają się krajami mnożącymi byty kalekie. Nie starczy w przyszłości pielęgniarek ?
 • 2008-12-26 18:38 | Ana

  Re: Etyka w zarodku

  Bardzo ciekawy artykul.Brawo!!!!!!!!!
  A najbardziej spodobalo mnie sie ostatnie zdanie.
  Pozdrawiam