Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najkrótsza historia filmu polskiego

(3)
Na okoliczność stulecia pierwszej publicznej projekcji polskiego filmu, Zdzisław Pietrasik przygotował krótki leksykon stuletniej historii naszego kina.
 • 2008-12-27 19:30 | Rysiu

  Re: Najkrótsza historia filmu polskiego

  "Pamietnik znaleziony w Saragossie" to chyba obok Noza w wodzie i filmow Kieslowskiego naprawde doceniany film na swiecie. Szkoda tylko, ze w Polsce jakos malo znany.
 • 2008-12-27 23:27 | Janek

  Re: Walec transformacji wyrównał tych "ambitnych" ?

  Teraz nikt się nie skarży na władzę , a nowe niewolnictwo jest oswojone i "cywilizowane" ? Gdzie ci artyści , gdzie ci mężczyźni ? Mieszczańska i skundlona warszawka dyktuje warunki poprzez nuworyszy bogactwa zdobytego na medialnym bełtaniu w głowach.
  Styl narzucają pajace udające "europejczyków" , ale te pajace trzymają się mocno.
  Twórca "Linii" poszedł w Senatory i i udaje że był w tamtych czasach cichociemnym ? Dopiero teraz wyszła słoma z butów tej nowej inteligencji.
 • 2009-06-03 13:42 | lula

  Brakuje Ci wokoło tego co odpowiada Twojej wrażliwości? .... a bo takim małym odsetkiem takich jak Ty nikt dziś nie przejmuje. W głosowaniu nic nie znaczą. Masa ma siłę i poglądy masy się kształtuje do nowych potrzeb. Ukrywać i udawać jak kiedyś że jest się kulturalnym nie ma potrzeby. Bo co im zrobisz ? nic!
  mądre głosowanie w wyborach tylko nam zostaje