Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szepty i krzyki

(3)
Brytyjski historyk opowiada o życiu prywatnym za czasów Stalina i o manipulowaniu historią w Rosji.
 • 2008-12-30 18:24 | Slawomirski

  Re: Szepty i krzyki

  System sowiecki byl oparty na zbrodni i strachu.
  Najsilniejszy instynkt dyktuje nam przetrwanie i on byl wykorzystany w systemie sowieckim.
  Wybor byl prosty. Kooperacja z sowieckim systemem ,albo zaglada osobnika.
  Terror sowiecki wymuszal posluszenstwo osoby(instynkt przetrwania).
  Religia ,poglady polityczne ,narodowosc ,stan majatkowy ,pozycja w spoleczenstwie byly bez znaczenia. Terror byl uniwersalny jak smierc.
  P.S.
  Moj wujek, Mikolaj Samsonowicz ,wieziony w Workucie twierdzil ,ze siedzial z osobistym sekretarzem Lenina.
 • 2008-12-30 21:43 | janek

  Re: czekamy na "Szepty i krzyki" Palestyńczyków

  Bardziej aktualne tematy "zręcznie" pomijane są przez redaktorów, którzy te czasy dobrze wspominają . Czy brytyjski autor nie może zdobyc się na refeleksje w sprawach bardziej aktualnych ?
 • 2008-12-31 12:23 | Toni

  Re: Szepty i krzyki

  "Stalin – dla Putina – był wielkim mężem stanu". Czyżby autor uważał inaczej?
  W czasie wojny Stalin pezsprzecznie górował nad tak uznanymi mężami stanu jak Roosevelt i Churchill, którzy zabiegając o jego względy zniżyli się do roli clownów.
  Grzechem Stalina był jego fanatzm ideologiczny. Fanatyk będący u władzy zawsze wprowadza w życie swą ideologię eliminując tych, którzy przeszkadzają. I nawet gdy z upływem czasu wiara w ideologię umiera, wypracowany system broniący ideologię musi trwać z zadaniem obrony władzy. Układ taki trwa od 2008 lat w kościele katolickim - tu też bez zbrodni się nie obeszło.
  Stalin był wyrachowanym zbrodniarzem. Poniżej, Pan Slawomirski pisze, że każdy z nas jest poddany instynktowi przetrwania. Stalin również mu podlegał. Zeby żyć, musiał mordowac.