Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narcyz na Hradzie

(7)
Jest nazywany szowinistą, antykomunistą i antyklerykalnym populistą. Będzie twarzą Unii Europejskiej.
 • 2008-12-30 20:07 | andrju

  Re: Narcyz na Hradzie

  Klaus mi imponuje, płynie pod prąd, broni swoich poglądów nie owijajac w bawelne. Na tle nudnych i poprawniackich polskich czy innych zachodnio-europejskich politykow prawdziwa perelka.
 • 2008-12-31 11:20 | shamek

  Raczej prawdziwy idiota... inteligentny, ale idiota.
 • 2008-12-31 17:38 | przytomny2

  Samo chodzenie pod prąd, kokietowanie publiki poprzez szokownie i gruboskórne dowcipaski czy antyunijne kontestacje zdarzają się róznym indywiduom (jak choćby panu JKM w Polsce) ale nie dowodzą, że ktoś jest wybitną indywidualnością. Pan Klaus skompromitował sie jako ekonomista i premier wprowadzeniem uwłaszczenia obywateli na skróty - słynną "kuponovką" za którą skrytykowała go w 2002 m.in. komisja europejska, stawiając jednoczesnie Polskę jako przykład konsekwentnej reformy finansów (na to stwierdzenie czeskim pismakom oczy wyszły z orbit). Ten werdykt potwierdza przebieg obecnego kryzysu finasowego na który Polska jest dużo bardziej odporna niż "różne "środkowoeuropejskie tygrysy". Dla mnie Klaus jest typowym przeciętnym profesorkiem z zadęciem, który na dobrą sprawe już się skończył więc usiłuje przedłużyć publiczną egzystencję szokując swoimi niezbyt przemyślanymi poglądami. Można oczywiście krytykować obrońców środowiska ale w odróznieniu od Klausa wypadałoby to robić merytorycznie a nie demagogicznie.
 • 2008-12-31 22:57 | Jerzy

  Re: Narcyz na Hradzie

  Trzeba pochylic glowe przed wnikliwa, ze nie powiem naukowa analiza osobowosci Vaclava Klausa, jakiej dokonal pan Tomasz Mackowiak. Tak, nie ma dwoch zdan co do tego, ze paskudna strona osobowosci tej smiesznej, by nie powiedzec zalosnej figurki przejawiala sie juz w wieku chlopiecym, kiedy zmuszal nauczycielki by ustawialy go w samym srodku pierwszego rzedu chorku szkolnego. W wyniku tego paskudztwo osobowosci Vaclava nabralo takich rozmiarow, že w latach 90 kupil swej zonie, ktora nie chciala komentowac jego milosnychj afer, bizuterie za 4 mln koron po kursie 3 korony za dolara (jak sie to skubanemu udalo??). No i w swoim (bez)dennym narcyzmie nie zapomnial cytowac zdania czesci naukowcow, ze na globalmy ociepleniu dzialalnosť ludzka podziela sie tylko w jednym procencie, zamiast przylaczyc sie do wiekszosci (czyz ten du..k nie wie, ze zawsze trzeba sie przylaczyc na strone wiekszosci?) bezdusznie przytakujacej grupie zielonych nieukow. I do tego taki szpakowaty i w grubych okularach, a wogole, te przyglupawe Czechy i ich najdluzsze na swiecie tytuly naukowe... rety, ludzie, to nie mogly juz te Pepiki wybrac za prezydenta naszego Lecha chy chocby Romana? Od razu by bylo powaznej. A pan Tomasz dostal by nagrode za najlepszy artykul v Polityce za rok 2008. Wesolej zabawy sylwestrowskiej!
 • 2008-12-31 22:59 | Jerzy

  Brawo!
 • 2009-01-02 17:35 | Doktor

  Re: Narcyz na Hradzie

  Zawsze mnie dziwi, dlaczego kiedy młody chłopak rwie się do pracy i chce porządnie, a nie byle jak, wykonać jakieś zadanie, i dzięki temu trafia - pewnie jako najlepszy śpiewak - do pierwszego rzędu chórku klasowego - to po latach ląduje w prasie jako narcyz i bufon.Jest winien, że jeździ dobrze na nartach lub na łyżwach, albo, że odnosi sukcesy w polityce.
 • 2009-01-03 17:43 | Levar

  Re: Narcyz na Hradzie

  Glupi artykul o madrym czlowieku.