Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska familiada

(2)
Czy legendarne, silne więzy w polskiej rodzinie to na pewno atut naszego społeczeństwa?
 • 2008-12-30 21:39 | Janek

  Re: Obalając mit , autorzy tworzą nowy mit ?

  Polska rozkradana z majątku i rozkradana z mitów o patriotyzmie, o silnych więzach rodzinnych, zostanie luźnym związkiem organicznych stworów, tak jak luźny stolec.
  To mity stworzyły z Izraelitów naród mędrców, a u nich coraz trudniej o chociaż jednego mądrego i sprawiedliwego, patrz casus Madoffa. Jednak narody mądre utrwalają mity o sobie.
  Dlaczego Polacy te mity obalają ?
 • 2008-12-31 17:12 | niegrzeczny

  Dlaczego nie mamy obalać mitów. Dlaczego mamy podążać jedną i tą samą drogą. Dlaczego nie powinniśmy wygrać wreszcie jakiejś wojny czy jakiegoś powstania a nie kontynuować tradycję "pięknych naszych porażek".
  Cywilizacje i narody rosły gdy asymilowały i wykorzystywały nową wiedzę a upadały gdy przestawały się zmieniać a dotychczasowe osiągnięcia uważały za jedynie słuszne i niezmienne.
  Polacy marzą o sile i znaczeniu, z sentymentem wspominając czasy gdy polska była europejska potęgą a więc czasy gdy monarchia zamieniała się w republikę szlachecką, gdy z drewnianych chatek budowanych byle gdzie przeprowadzaliśmy się do murowanych domów na prawie osadnictwa niemieckiego. Czasy gdy upowszechniała się trójpolówka. Podsumowując Polska była silnym krajem gdy potrafiła odrzucić swoje mity, gdy była otwarta na zewnątrz, gdy nie bała się innych kultur i ich osiągnięć ale sprawnie i szybko wchłaniał co pozytywne odrzucając negatywy.
  Tak więc jeżeli w Polakach w wyniku takich tekstów pozostanie tylko jeden mit, a mianowicie iż żaden z mitów nie jest wieczny, ja jestem za....