Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wierny braciom

(6)
To on, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej bankowości, ma nas bronić przed kryzysem finansowym.
 • 2008-12-31 09:39 | ciota

  Re: Wierny braciom

  No i ci wielcy ekonomisci z duplomami do czego doprowadzili swiat do poteznego kryzysu? a ci co nie byly ekonomistami jak Buffet odnosza duze sukcesy, prosze policzyc ilu wybitnych ekonomistow stracilo prace w USA, bo ich expert6yzy okazaly sie zerom, a zatem piszac jednostronne to przywilej Polityki?
 • 2008-12-31 21:11 | pielnia1

  Re: Wierny braciom

  tak czytam losy pana Skrzypka i zastanawiam się :czym jego życiorys różni się od kombatantów M. Moczara. Teraz IPN nazywa tamte dni mrokami komunizmu. A wtedy też liczyło się wyłącznie kombatanctwo, a nie kwalifikacje merytoryczne. "Solidarność' pluje na tamte czasy, ale metody awansu powiela w 100%. Dzisiaj też nie liczy się, co ktoś umie,a ile dni leżał na styropianie i ile dni był internowany. Czy po to były zmiany, żeby wszystko było tak samo?
  Dlaczego pan Skrzypek nie pochwali się dorobkiem w bankowości,lecz noszeniem teczki za Kaczyńskim?Kiedy ten kraj wyjdzie wreszcie z kretyńskiego parafializmu . Ja też jestem inżem, ale i bankwocem i wiem, że statystyczny inż jest kompletnym ignorantem w sprawach bankowosci. trzeba mieć całą górę tupetu, żeby podjąć się funkcji szefa NBP? To potrafi tylko były Solidaruch
 • 2009-01-01 00:40 | magisterrr

  Re: Wierny braciom

  Jako czlowiek z wyzszym wyksztalceniem (UJ) lubie merytoryczne artykuly. Zdaje sobie sprawe, ze o takie moze byc trudno w ,,Polityce", ktora obok ,,Gazety Wyborczej" i paru im podobnych pisemek gra na emocjach, powoluje ,,autorytety" i mowi w co wierzyc. Arogancja rzadu Kaczynskiego nijak sie ma do arogancji rzadu Tuska. Media mysla, ze jak sie rozpowszechnia propagande jak jest wspaniale, a ludzie nie maja co do garnak wlozyc, to i tak ciemny lud musi uwierzyc propagandzie. Za granica spotykam wielu Polakow, ktorzy krytykuja premiera Tuska i polskie media. Przestancie uprawiac propagande!!!
 • 2009-01-04 23:53 | perskie oczko

  Re: Wierny braciom

  Lepsze autorutety sobie radzily, to dlaczego ten ma sobie gorzej poradzic ...
 • 2009-01-06 23:16 | Tomasz

  Jesli chodzi o zagranice, to rowniez jako czlowiek z wyzszym wyksztalceniem (AE Poznan oraz Universityu of Lethbridge, Canada), wielokrotnie slyszalem krytyke rzadow Kaczynskich (wraz z ich koalicjantami) oraz obecnymi poczynaniami prezydenta. PiS nie zrobil nic w kierunku rozwoju gospodarczego podczas swojej kadencji - przypomnijcie sobie Jasinskiego ktory z mowinicy stwierdzil ze prywatyzacja na najblizsze lata bedzie wstrzymana. Nie wykorzystali dokrego okresu (wzrost gospodarczy) do prywatyzacji, uelastycznienia prawa pracy i ciecia wydatkow socjalnych, przygotowania Polski do wejscia do strefy euro, chcieli wprowadzic kotwice budzetowa zamiast zmiejszac deficyt budzetowy (czyli co rok do dlugu publicznego mialo dochodzic kolejne 30 mld PLN, co zwiekszaloby koszt obslugi dlugu). Nie wprowadzili (i w dalszym ciagu utrudniaja) rozwiazan zmierzajacych do szybkiego wzrostu gospodarczego.

  Moim zainteresowaniem jest ekonomia, a nie polityka. Analizujac jednak posuniecia politykow PiS i prezydenta w obszarze gospodarki, sadze ze ci ludzie nie sa zainteresowani, badz maja inne priorytety, niz rozwoj gospodarczy Polski.
 • 2015-06-03 06:50 | Loki

  Dobrze, że tego szkodnika juz nie ma.

  Oby reszta poszła w jego ślady.