Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liczebniki porządkowe bez kropki

(1)
2009-01-01 20:33 | ahven
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w artykułach Polityki liczebniki porządkowe zapisywane są jako cyfry arabskie bez kropki. Z tego co wiem, kropka w takich sytuacjach jest wymagana, a można ją pominąć jedynie dla dni miesiąca w zapisie dat.

W ostatnim numerze noworocznym to jest jednak regułą, nie znalazłem jednego liczebnika porządkowego z kropką.

Czy zmieniły się ostatnio reguły poprawnej pisowni? Czy też jest to świadomy albo nieświadomy błąd redakcyjny?

Bardzo mnie ta kwestia nurtuje. Chciałbym pisać poprawnie i tego samego oczekuję od artykułów prasowych, ale tak regularne odejście od tej zasady ortograficznej wzbudziło we mnie wątpliwości.