Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwugłowy orzeł

(5)
Ich metryki dzieli niespełna osiem lat. Ale osobowości, wydaje się, dzieli przepaść.
 • 2009-01-05 16:07 | Krzysztof G.

  Re: Dwugłowy orzeł

  Wspanialy tekst, gratuluje!
 • 2009-01-05 18:53 | Marianna

  Re: Dwugłowy orzeł plus dwie głowy reżyserów

  To dwie głowy mocarstwowych "reżyserów" w jednej głowie polskiego orła dwugłowego spowodowały taki bajzel emocjonalny, że naród został jakby bez głowy .
  Polskiej suwerenności zostało tyle co napłakał ten słynny kot.
  Teraz w Polsce rządzą zręczni słuchacze podpowiedzi z zewnątrz.
  Wpadliśmy z deszczu RWPG pod rynnę zachodniej oligarchii.
 • 2009-01-05 23:23 | jankbh

  Re: Dwugłowy orzeł

  Nie demonizowalbym róznicy wieku, bo róznica pomiedzy nimi nie tkwi w przynaleznosci do pokolen. Kaczynski, dziecko socjalizmu, inteligent zoliborski z awansu, komunie zawdziecza i stabilizacje zyciowa, i nawet swa aktywnosc w opozycji, zwlaszcza po okraglym stole. Tusk musial zmagac sie nie tylko z dziedzictwem "dziadka z wehrmachtu", ale i wlasnym zyciorysem - dla niego duzo wazniejsze bylo dojrzewanie przy czyszczeniu kominów, niz jakas ostatecznie profesura. Dzieki temu Tusk dzis dostarcza wysoko przetworzony towar dla wyrafinowanego, dojrzalego odbiorcy, podczas gdy profesorek nadal wciska kit ciemnemu ludowi. Dzieki europeizacji w Polsce ciemnego luda ubywa, natomiast rosnie rzesza wymagajacych od polityków profesjonalizmu i odpowiedzialnosci, stad moze ten nieustajacy, jak dotad, sukces Platformy i zalosny upadek PiSu. Chcialbym jeszcze tylko zwrócic autorom uwage, ze "dwuglowy orzel" w potocznym rozumieniu nie oznacza Tuska i pól Kaczynskich i nie ma co metafory zmieniac.
 • 2009-01-06 00:17 | anton

  po raz kolejny panowie Janicki i Władyka udowadniają, ze pisza jedne z najlepszych artykulow komentujacych poslka scene polityczna!
  zawsze czytam z zapartym tchem:)
 • 2009-01-07 12:43 | smb

  Re: Dwugłowy orzeł

  Drodzy Autorzy,

  dziekuje za interesujacy portret obydwu panow. "Dzieje" Polski obserwuja od prawie 30 lat poza jej granicami: czytajac prase polska i europejska, rozmawiajac z przyjaciolmi w Polsce i poza jej granicami. I musze przyznac symtatyczniejszy jest mi pan Tusk. Z czasow studenckich przypominam sobie, przyszli prawnicy zawsze byli bardzo naburmuszeni i chelpliwi. Z inteligencja nie ma to nic do czynienia.Osobiscie dziwilam sie jak mozna bylo w czasach komuny studiowac prawo ... Zycze Polsce i Polakom politykow, ktorzy ten kraj nie osmieszaja na arenie miedzynarodowej.

  Pozdrawiam z podworka Europy