Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żegnaj korono, witaj euro

(7)
Dzięki wejściu do strefy euro, Słowakom łatwiej będzie przebrnąć przez kryzys
 • 2009-01-05 23:17 | szopa

  nie mogli lepiej utrafić?

  wszystko fajnie ale kurs określony został przed kryzysem, a to dla Słowaków już nie jest takie fajne.
 • 2009-01-06 07:21 | Adalbert

  Re: Czy wiara w nazwę pieniądza jest religią ?

  Normalny człowiek wierzy, że wartość pieniądza związana jest z pracowitością narodu , dobrą organizacją i cechami charakteru , takimi jak rozsądek i umiar.
  Globalny organizator folwarku orwellowskiego próbuje nam wmówić, że cudowną moc pieniądza związaną jest z nazwą ?
  Czy nie wystarczy wymienialność złotówki ? Czy trzeba oddawać się w niewolę bankierów , którzy wypełnili miejsce po feudalnej arystokracji.
  Za jakie grzechy wolny człowiek z byłej Solidarności, ma być "neoniewolnikiem" cwaniaków , którzy nie rozumieją jego obyczajów i nie podzielają jego marzeń,
  żyjąc tysiące mil od niego w pałacach otocznych murami.
  Każdy wolny kraj musi mieć własny pieniądz. Każdy wolny kraj musi mieć własny rząd.
  Nadludzie z tych "nadrządów", zrobili dostatecznie dużo bałaganu w historii naszej cywilizacji.
 • 2009-01-06 12:24 | Karol Martel

  Nazwa nie ma znaczenia, ale znaczenie ma, kto może przy walucie manipulować. Osobiście wolę, żeby moim pieniądzem zarządzali specjaliści z EBC, niż Skrzypek i jego orkiestra.
  To jedno. Drugie i ważne to ryzyko kursowe. Dla importerów i eksporterów ważne jest by kontrakty były zawierane w walucie twardej, nie podlegającej huśtawce - jak obecnie PLN.
  Trzecie, też ważne. Coraz więcej podróżujemy, szczególnie ludzie młodzi i szczególnie po Europie. A jakaż to wygoda posługiwać się wszędzie tym samym pieniądzem, nie tracić tzw. spreadu na wymianie i móc łatwo porównywać ceny. Chyba autor powyższego komentarza żyje za murami (co innym zarzuca), nie rusza się ze swojego grajdołka i nie widzi, że globalizacja i integracja są procesami nieodwracalnymi (i co ważniejsze - korzystnymi).
 • 2009-01-08 12:55 | kumak

  Widac ze autor artykulu zyje na zadupiu jakim jest warszawka i nie doswiadczyl podwyzek przeklinanych przez obywateli Europy Zachodniej !!! Jakiego gniota jeszcze bedziecie reklamowali !?????
 • 2009-01-08 15:35 | mm

  Póki żyjesz w Polsce, nie jeździsz na wakacje w alpy i nie masz kredytu w CHF albo EUR to wszystko jedno. Ale jeśli planujesz jakieś wydatki w obcej walucie (jak np. kredyt w CHF) to posiadanie na co dzień złotówki wiąże się z ogromnym ryzykiem, że jej kurs w stosunku np. do USD zostanie zmanipulowany przez ogromne firmy ... Mówię o firmach których wartość jest rzędu naszego PKB... - a za oceanem jest ich nawet teraz sporo i szukają sposobów zarabiania również na naszej walucie. Rynki walutowe nie podlegają nadzorowi jak np. giełda, co dodatkowo jest łakomym kąskiem dla wszystkich manipulatorów rynku walutowego. Gdybyśmy mieli EUR to taka manipulacja nie byłaby w praktyce możliwa, gdyż gospodarka Eurolandu jest wielokrotnie silniejsza od naszej "złotówkowej" wyspy i nikt nie ma aż tyle pieniędzy.
 • 2009-01-14 13:16 | jkfkuyjjj

  Żródła tych informacji???
 • 2010-06-13 10:40 | makk

  wyjątkowo nietrafna opinia , jak pokazał kryzys

  A Fico teraz przegrał wybory .
  Fico to słowacka wersja Tuska : dużo obietnic , mało działań ,oprócz korzystania z władzy , stanowisk dla swoich ludzi etc .
  Polityk teflonowy , bez przekonań , typ : zafrasowany Tusk w kaloszach na wałach powodziowych w 2010 ( po skasowaniu programów antypowodziowych w 2008).
  Widać , że Słowacy też się obudzili.
  http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html