Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lany ołów

(12)
Czołgi z gwiazdą Dawida prą naprzód, Hamas jest w odwrocie. Operacja lądowa może potrwać długo. Jerozolima nie ma złudzeń: fundamentalizm islamski zakorzenił się zbyt mocno, aby można go wyrugować siłami zbrojnymi.
 • 2009-01-06 17:19 | danka

  Re: arogancja małego kraju i jego fanatycznych wodzów

  Kraj który spełniał rolę policjanta na Bliskim Wschodzie w okresie istnienia ZSRR i egipskich powiązań z tym krajem, ten sam malutki kraj uzbrojony po zęby, spełnia dzisiaj rolę "strażnika obozowego" dla otaczajacych go krajów.
  Istotą polityki bliskowschodniej tego "strażnika" jest zatrzymanie procesu zmian ustrojowych w tym rejonie. Kraje arabskie czeka taka sama rewolucja jaka zmieniła Francję z państwa feudalnego w mieszczański. Izrael finansowany przez globalną oligarchię usiłuje zatrzymać ten proces i to mu się udaje dzięki nieprawdopodobnej arogancji i obłudzie.
  To co słyszymy z ust rzeczników prasowych i ministrów wasalnych wobec oligarchii ,
  to "pic na wodę fotomontaż" , jak mówiono w moich studenckich czasach.
  Masakra Palestyńczyków jest tylko próbą siłowego rozwiązania narastającego problemu.
  Arabska ulica jest całym sercem za zmianami ustrojowymi , a rządy krajów otaczających Izrael są cichym sprzymierzeńcem rozwiazań siłowych, zatrzymujących te oczekiwane zmiany, czyli sojusznikiem Izraela. / z wyjątkiem rządu Iranu/. Izrael zamiast kooperować wziął na siebie ponury obowiązek "trzymania za twarz" najbiższych sąsiadów. Dawna ofiara prześladowań weszła teraz w skórę prześladowcy.
 • 2009-01-07 03:43 | Legionnaire

  Re: Lanie

  Jak szybko p.Frister zapomnial co to znaczy byc bezsilnym, okupowanym, bestialsko traktowanym i niewinnym. Sam sie nie popisal swoim zachowaniem bedac wiezniem w obozie koncentracyjnym ( jego wlasna ksiazka "Cap") a takze w jego pozniejszym zyciu.
  Nawet niezbyt zrecznie manipuluje cytatami, historia nawet faktami, ale wystarczajaca zrecznie by utargowac honorarium.
  Nie bede tu polemizowal z p. Friesterem, on nalezy do absolwentow dosc znanej berlinskiej akademi dziennikarskiej zalozonej przez Josepha Goebbelsa.
  Dzisiejszy Izrael to nic innego jak "light weight Iran".Przecietny, nie tylko europejczyk ale i Amerykanin nie widzi, przynajmniej wizualnie roznicy pomiedzy tymi "szmondakami z Nalewek w chalatach" a mulami z Iranu, Afganistanu, Iraku, itp.
  Rowniez i w zachowaniu niewielka roznica.
  Prawdziwa roznice robia tacy "panowie" jak Frister piszacy z Izraela czy Krauthammer z USA.
  Zachowanie Izraela bylo bezposrednim powodem powstania Hamasu jak i Hezbollah. Symbol nie tylko tyrani ale i glupoty jakim byl mur berlinski runal, Izrael wybudowal wlasny.
  Mala dygresja, w 1939 r. po przegranej kampani oficerowie polscy we Francji dowiedzieli sie od kolegow francuskich, ze bezposrednim powodem kleski byl brak Lini Maginota na granicy polsko-niemieckiej. Polscy oficerowie w kilka miesiecy pozniej oznajmili francuskim kolegom (w glebokiej depresji), ze bezposrednia przyczyna kleski Francji bylo posiadanie Lini Maginota.
  Jest kwestia czasu kiedy "chlopcy z Hamas" dorwa sie do czegos wiekszego niz te obecne petardy. I co wtedy panie Frister ?
  Dla przypomnienia, w 2006 roku Hezbollah dalo powaznie popalic izraelskiej armi, bo jest roznica pomiedzy zalozeniem bagnetu i wejsciem do wrogiego bunkra (okazaniem troche serca do walki) a ostrzeliwaniem na bezpieczna odleglosc.
  Rozwiazanie moze byc tylko jedno. Polityczne.
  Tak na marginesie, moj dawny regiment nie tylko by rozpedzil caly Hamas i Hezbbolah ale i polowe armi izraelskiej.
 • 2009-01-07 13:22 | karpik

  Re: Lany ołów

  Czyli wszystkiemu winni są Palestyńczycy nie dość, że zawsze biedni i nieudaczni to jeszcze sami sobie Hamas wybrali choć można się było domyśleć czym to grozi. Myślałem, że dziennikarzy Polityki stać na mniej tendecyjny (i krzywdzący, w tym przypadku) punkt widzenia. Proponuję zestawić ten artykuł np z poniższym:
  http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/07/gaza-israel-palestine
 • 2009-01-07 14:13 | Drugar

  Re: Lany ołów

  Metodą wojskową konflikt można rozwiązać jedynie przez fizyczne unicestwienie jednej ze stron (wszystkich mieszkańców Gazy lub wszystkich mieszkańców Izraela) W innym przypadku terroryzm Hamasu można zdławić jedynie na jakiś czas, po którym wybuchnie z większą siłą bo nagromadzone krzywdy najlepiej procentują.
 • 2009-01-07 14:27 | glut

  Re: Lany ołów

  Tendencyjny artykuł. Syjonistyczne plugastwa nie warte splunięcia !
 • 2009-01-07 22:21 | Tola

  Re: Lany ołów

  Bardzo tendencyjny artykuł, którego nie spodziewałabym się po POLITYCE, którą cenię własnie za analizy nie opowiadające się po żadnej ze stron. Punkt widzenia tylko z Tel Awiwu tego nie zapewnia. Co mają zrobić Palestyńczycy skazani na wegetacje w Strefie Gazy? Mogą tylko walczyć. Żydzi tez w gettcie warszawskim zdobyli się na powstanie. Dlaczego to co robią zdesperowani Palestyńczycy ich dziwi?? I jeszcze to święte oburzenie, że świat nie staje po stronie Izraela. Przed ostatnie 50 lat stawał i rozwiązania problemu nadal nie ma...czyli nie tędy droga.
 • 2009-01-07 23:24 | Legionaire

  Re: Nihil novi

  Cenzura jako praktykujecie jest tym bardziej obrzydliwa, ze wydaje wam sie, ze rzeczowa wypowiedz czy krytyka moze byc ograniczona poprzez niepublikowanie na waszych lamach.
  Musicie towarzysze nauczyc sie, ze wasz punkt widzenia nie jest ostatecznym, ze sa inne,
  a co najwazniejsze szacunku do opinii innych szczegolnie jezeli sa nie do przyjecia. Tego z cala pewnoscia nie otrzymaliscie w spadku od tow.Rakowskiego, czy w wytycznych z Agora Kibbutz.
  Natomiast publikowanie prostackich wypowiedzi, najlepiej "antysemickich" lezy w waszym programie. "Niech swiat zobaczy jak prymitywny antysemizm kwitnie w Polsce ! "
  W USA ten typ publikacji jest okreslony jako "baiting". I jest ogolnie rozpoznawalny, w Polsce zabierze to troche czasu i jak wielu przed wam skonczycie na "smietniku histori"
 • 2009-01-08 01:09 | Barbara Sleska

  Re: Lany ołów

  Moja znajoma z Izraela ma dziecko w armii izraelskiej i boi sie bardzo , to jej dziecko mowilo ze w wojnie z Libanem niedawno , oficer Izraelski uczyl mlodych Izraelitow jak zabijac dzieci palestynskie na dzieciaku porwanym z obozu dla uchodzcow palestynskich, To zywe jeszcze( moze 5 letnie) dziecko kazal dzgac mlodym Izraelitom po dwa razy . A jeszcze mieli z 6 takich dzieci przeznaczonych na treningi innych oddzialow.Media sa niewpuszczane do Gazy teraz zeby swiat nie widzial tej masakry.
 • 2009-01-08 16:25 | Rafal

  Do odoby podpisujacej sie "Barbara Sleska" - to co Pan/Pani robi jest po prostu chore. Nawet antyizraelska AlJazeera nie opowiada takich bredni.

  [cytat]
  Moja znajoma z Izraela ma dziecko w armii izraelskiej i boi sie bardzo , to jej dziecko mowilo ze w wojnie
  z Libanem niedawno , oficer Izraelski uczyl mlodych Izraelitow jak zabijac dzieci palestynskie na dzieciaku
  porwanym z obozu dla uchodzcow palestynskich, To zywe jeszcze( moze 5 letnie) dziecko kazal dzgac mlodym
  Izraelitom po dwa razy . A jeszcze mieli z 6 takich dzieci przeznaczonych na treningi innych
  oddzialow.Media sa niewpuszczane do Gazy teraz zeby swiat nie widzial tej masakry.
  [/cytat]
 • 2009-01-09 03:37 | BS

  Re: Lany ołów

  Wystarczy wystukac na google po angielsku ISRAELI ATROCITIES i wejsc na obrazki i obejzec, gwarantuje najstraszniejszy horror swiata ,
 • 2009-01-15 12:14 | monika8

  ROZUMIEM, ZE NIE POPIERA PANI iZRAELA, ale żeby wymyslać takie bajki, sytuacja w Gazie jest tragiczna dla Palestyńczyków, ale I Izraelowi nie zostawia możliwości wyboru, o ile nie chcą być narażeni na ostrzał, i w całej tej skomplkowanej i trudnej sytuacji, gdzie każde rozwiązanie jest złe, pisze Pani? takie prostackie bzdury
 • 2009-01-28 11:13 | anty IsZLAM !

  Re: Lany ołów

  Przyczyna i skutek!
  -tak nalezy na te tragedie patrzec, sprowokowana przez HAMAS /dla ktorego zabijanie niewiernych jest sensem i trescia zycia ...
  Dobry artykul!