Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prognoza na dziś

(3)
Ciągle żyjemy w ciekawych czasach. W Polsce nie mamy zresztą szczęścia do czasów „nieciekawych”. W 2009 r. będzie tak samo.
 • 2009-01-07 03:52 | Kazimiera

  Re: poprosić Berni Madoffa o pomoc, to fachowiec

  Tego "faraona" z piramidy finansowej trzeba poprosić o pomoc . Gazeta Wyborcza nazywała go nawet "guru", niby żartem, a tu trzeba płakać nad losem oszukanych . Ten miliarder jest godny naśladowania. Takie potwory bez serca i bez sumienia wtrąciły miliony ludzi w starość bez środków do życia. Oczywiście można zrobić też inny propagandowy przekręt i obciażyć winą za kryzys O.Rydzyka , albo nielegelnych imigrantów. Kryzys jest wynikiem braku emocjonalnych związków między właścicielami kapitału a narodem, którego majątek w postaci kapitału i fabryk wywieziono ze Stanów do Chin w pogoni za szybkim zyskiem. Oczywiście nikt poważny nie sformułuje takiego zarzutu i nie wyciągnie żadnych konsekwencji. Polska pozbawiona kontroli nad własnym majątkiem narodowym będzie ciągle miejscem eksperymentów ze strony tych panów co tym majątkiem teraz zawiadują. Polak już jest niewinny , majątek już nie jest jego, niech się martwią ci, co przejęli ten majątek narodowy za srebrniki łapówek..
 • 2009-01-07 14:34 | zorro

  Re: Prognoza na dziś

  "sektor bankowy – który wcale nie wpadł w pułapkę lekkomyślnych inwestycji – nie zachowywał się teraz tak, jakby to właśnie się stało"

  Czy autor naprawde uwaza ze udzielanie kredytu hipotecznego na 30 lat i 120% wartosci mieszkania (lub nawet na 90%) co robilo wiele bankow bylo sensowne?
  Ceny mieszkan spadly w Polsce w ciagu roku wg. roznych zrodel o 15-25% wiec wiele osob ma nadal 90% kredytu do splaty a wartosc mieszkania jest nizsza. W tym wypadku wielu moze sie oplacac przestac splacac takie kredyty.

  W Dublinie gdzie srednie zarobki wynosza EUR 45000/rok ceny mieszkan osiagnely 5000 EUR/metr kwadratowy w szczycie banki, w Warszawie ceny mieszkan w szczycie banki osiagaly 3000EUR/metr kwadratowy - czy w Warszawie srednie zarobki wynosza 27000EUR/rok? Bo jezeli sa nizsze to znaczy ze banka byla wieksza.
 • 2009-01-07 16:35 | sam

  Re: Prognoza na dziś

  Do tej pory nasi guru jak mantre powtarzali, ze nic nie musimy robic, bo wszystko
  za nas zrobi niewidzialna reka rynku (nrr). Teraz twierdza, ze nic nie mozemy zrobic, bo nrr przeniosla osrodki decyzyjne tyczace sie naszej ekonomii za granice.
  Lubie naszych guru, bo z natury jestem leniwy i kocham nic nie robic. Wolalbym
  tez, zeby nasi guru tez nic nie robili. Bo w koncu i tak poglad na to, jak ten swiat dziala zrobi nam sie sam, kiedy to juz sie stanie, a przynajmniej iles set hektarow
  lasow nie pojdzie pod topor, zeby wyprodukowac papier do guru. Ktory, nawiasem
  mowiac, tez absolutnie sam stanie sie makulatura. Czesto juz w momencie publikacji.