Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawda w kostiumie

(4)
Kino historyczne w PRL wywoływało emocje i spory, gdyż było uwikłane w teraźniejszość - poprzez zamiar twórców lub sposób odczytania przez widownię.
 • 2009-01-07 05:32 | trist

  Re: Prawda w kostiumie

  Teraz przy pomocy zakłamanych PRL - owskich filmów historycznych będzie się indoktrynować uczniów w szkołach w ramach "Filmoteki Szkolnej". "Popiół i diament" itd..
 • 2009-01-09 11:51 | joanna

  Re Prawda w kostiumach - Nie ma żadnych przeszkód aby nowe elity wyprodukowały sobie nowe filmy prezentując swoje spojrzenie na historię. Polecam artykuł w dzisiejszej GW na temat powodów dlaczego - pomimo ciekawych scenariuszy - nie kręci się dziś filmów o Powstaniu Warszawskim, Monte Cassino itp. Jak narazie mogą prezentować młodzieży szkolnej infantylne komedie romantyczne lub rubaszne projekcje typu Lejdis lub Testosteron. Wniosek - chwała PRL-owi, że jednak sporo ciekawych filmów historucznych powstało.
 • 2009-01-10 13:39 | POLONIA-SAWA

  Re: Prawda w kostiumie

  Bardzo dobry artykul ,i chyba bardzo wazny dla Polakow ,bo przeciez mlodzi
  ludzie dalej pytaja starszych; Czy byl On .. "Czlowiekiem z zelaza "?.
  Czlowiek z zelaza.
  Dla pokrzepienia dusz ,ale czy rozumu ?.....
  ............... Nasze polskie pytanie "ZYC , ALBO NIE ZYC" ,to bylo pytanie !...
  Zrozumiec to i zakonczyc ....heppyendem .
  Ja jestem za ZYC!
  Salute
 • 2012-05-21 20:02 | JAS

  Re:Prawda w kostiumie

  Jakie filmy robiono w PRLu to widać choćby po tym że "Ogniem i mieczem" można było nakęcić dopiero w latach 90tych. A filmy Wajdy wiadomo jakie są (Popiół i diament o dobrych komunistach i złych AKowcach, Lotna o "szarżach na czołgi")