Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co przyszłość pokaże

(3)
Kiedy stary rok żegna nas kryzysem, a nowy wita zapowiedzią jego ponurych konsekwencji, wraca pytanie, czy przewidywanie przyszłości ma jakąkolwiek przyszłość? Czy wypada mówić o futurologii, jeśli kłopot sprawia przewidzenie pogody na przyszły tydzień?
 • 2009-01-11 01:24 | vrotki

  Re: Co przyszłość pokaże

  autor- przedni myślant, futurostyk- prognosta futurologiczno-krytyczny,
 • 2009-01-11 17:31 | pawel_krzywulski

  Autor sie myli! WSZYSTKIE wspomniane krachy zostaly przewidziane w oparciu o teorie cyklu konikuturalnego Misesa-Hayeka. Problem mainstreamowych ekonomistow wzial sie z tego ze probowali uzywac niewlasciwej metodologii wzietej z nauk przyrodniczych do nauki spolecznej jaka jest ekonomia.Co mniej wiecej znaczy tyle ze probuja oni udowadniac ze ziemia jest plaska! Stad kiedy Irving Fisher , Paul Krugman czy Alan Greenspan mimo calej swojej rzekomej wiedzy i slawy mylili sie jak przedszkolaki niewielka grupka ekonomistow zawsze nieodmiennie skutecznie przewidywala tragiczny rezultat.
 • 2009-01-12 06:44 | Jadwiga

  Re: najlepsze prognozy powstają przy barze

  W Chicago jest taka restauracja o nazwie Staropolska w której spotykali się polscy "kontraktorzy" , tak nazywają właścicieli firm budujących i naprawiających domy. Oni w rozmowach przy barze juz trzy lata temu przewidywali nadchodzący kryzys ekonomiczny, spowodowany ucieczką kapitału i fabryk ze Stanów do Azji i Ameryki południowej. Kryzysy bywają nieprzewidywalne z powodu zwykłego oszustwa w rozliczeniach podatkowych wielkich firm / casus Enron/ i oportunizmu urzędników administracji pragnących ukryć przed własnymi zwierzchinikami objawy niekorzystnych zmian. Arogancja bywa także samoniszczącym doradcą. Jeżeli dysponuje się fałszywymi danymi , jak oficjalny procent inflacji, to jak moża prognozować przyszłość gospodarki ?
  Jednak prognozowanie przyszłości za pomocą niezawodnego narzędzia jakim bywa głowa rzemieślnika jest pewniejsze od prognoz sporządzanych przez gigantyczne komputery. Po efektach aktualnego kryzysu można się spodziewać totalnego kryzysu globalizmu politycznego , który w tej , obecnej proponowanej formie jest farsą i powtórką neokolonialnej ekspansji sprzed dwustu laty.