Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

grzegorz lewański

(1)
2009-01-13 15:12 | prawniczka
Jestem stałą czytelniczką Polityki.. Jestem adwokatką, piszę gdyż uważam, że powinno się rozpowszechniać prawdziwie zjawiskową postać jaką jest Pan Mecenas Grzegorz Lewański, który w piątek 09 grudnia 2009 roku doprowadził do tego, że w słynnej bardzo przykrej sprawie Michałka prokuratura wycofała się z oskarżenia i wniosła o uniewinnienie Jego Matki ! Doskonały adwokat nieugięty wobec presji zwolenników kary śmierci i skazywania na oślep, konsekwentnie od początku podnosił, że nie ma podstaw do wniesienia aktu oskarżnia przeciwko tej kobiecie. Po ośmiu latach zaciętości prokuratury i skazaniu pierwotnie na 25 lat tym razem autentycznie rzucił prokuraturę okręgową na kolana, gdyż nie tylko uzyskał uniewinnienie (w drugim procesie) ale co więcej sprawa jest rozponawana po raz trzeci i to prokuratura wnosi o uniewinnienie co się praktycznie nie zdarza, a zwłaszcza przy sprawach tego kalibru !!!! Wyrok będzie 16 stycznia 2009 roku. Mam nadzieję, że również Państwo w Metrze napiszecie więcej o mec. Grzegorzu Lewńskim, gdyż jest nie tylko doskonałym adwokatem, ale także człowiekiem, który na pewno miałby do przekazania dużo wartościowych rzeczy na łamach Polityki nie tylko z dziedziny etyki prawniczej i metodologii pracy. Jego obrona to przykład nieugięcia się wobec politycznej presjii zwolenników kary śmierci i przeciwstawienie się karierowiczostwu miernych polityków i prokuratorów. Jego zachowanie jest bardzo odważne i właśnie etyczne, gdyż w całej tej nagonce odważnie bronił szarego człowieka od początku niesłusznie (jak wynika z ostatniego stanowiska prokuratury) oskarżonego o straszną zbrodnię, na którego wyrok wydały media i politycy jeszcze przed wszczęciem procesu. Wiem, że niewielu prawników potrafiło by się tak konsekwentnie przeciwstawiać oficjalnemu masowemu i upublicznionemu stanowisku. Dobrze, że są tacy ludzie jak Mec. Grzegorz Lewański, gdyż nigdy nie wiadomo czy człowiek sam nie znajdzie się w sytuacji bezpodstawnego oskarżenia o coś czego nie zrobił. Na takich ludziach jak Pan Mec. Grzegorz Lewański powinniśmy się wzorować w życiu. Bardzo bym chciała - ja jak również z tego co wiem masa młodych prawników - żebyście Państwo opublikowali więcej informacji o Panu adw. G. Lewańskim, może jakiś wywiad z Nim, gdyż cieszy się wielkim uznaniem w środowisku zwłaszcza młodych prawników, którzy zawsze chcieli by mieć tyle odwagi isiły żeby bronić ludzi zgodnie z materiałem dowodowym i stąd wynikającym własnym przekonaniem. Wydaje mi się, że nawet niezależnie od sprawy prowadzonej przez Pana Mecenasa Grzegorza Lewańskiego jest on bardzo interesującym człowiekiem i to właśnie Jego i takich jak On chcielibyśmy oglądać na łamach prasy. Uważam, że również w działach, gdzie porad udzielają prawnicy powinno znaleźć się miejsce dla kogoś tak rzeczowego i profesjonalnego jak Pan Mecenas Grzegorz Lewański. Na marginesie dodam, że jest to pogląd wielu prawników dla których Pan Mec. G. Lewański jest autentycznym autorytetem.

Dziękuję i pozdr. Prawniczka.