Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Palikot jak lustro w toalecie

(13)
Problem z Palikotem polega na tym, że on prawdopodobnie po prostu chce obrażać, dlatego trudno go bronić
 • 2009-01-13 21:56 | Kecaj

  Palikot jak powietrze i woda

  W tym co pisze i mowi Palikot nie widze niczego zdroznego. PiS, a dokladniej Jaroslaw(a) Kaczynski/a wiele razy uzwyal/a okreslenia "prostytucja" (sedziowie, wg. J.K mieli byc sprostytuowani). Wykroczenie Palikota polega na tym, ze uzyl ulubionego okreslenia PiSuarow do konkretnej osoby. Pisze pan o zarzutach Palikota, ze Jaroslaw(a) K. jest homoseksualista. Przeciez on mu tego wcale nie zarzuca! Palikot tylko strawersowal slowa poslanki PiS, Nelly Rokiciny. Jednym slowem wszystko przed Palikotem wymyslil PiS.
  Polityk musi miec twarda skore. Jesli Jaroslawa(e) K. tak bardzo poruszylo to, ze Palikot dopytuje sie czy ma sklonnosci homoseksulane, to powienien zajac sie jakas inna, mlodsza, profesja niz p... przepraszam, polityka. Dlaczego nie wyda oswiadczenia takiej tresci: Ja, Jaroslaw Kaczynski, prezes PiS i byly premier IV RP, oswiadczam, ze nie mam w ogole sklonnosci homoseksualnych. Przeciez wszyscy by uwierzyli. Dokladnie tak jak w przypadku picia wina przez brata Lecha K.
 • 2009-01-13 23:37 | zniesmaczona

  Re: Palikot jak lustro w toalecie

  Jakiez tu chamstwo? Nazwal czlowiek rzecz po imieniu i tyle, sformulowanie prostytucja polityczna bylo jest i bedzie zwyklym sformulowaniem, nie wulgaryzmem. Karac powinno sie manipulatorow i klamcow, a nie przepraszac ich za to, ze ktos bystry zauwazyl, co robia i zlapal za reke!
  zniesmaczona
 • 2009-01-14 09:22 | obywatel

  Popieram. To raczej tępota i niedouczenie pewnych dziennikarz i posłanek, którzy nie znają znaczenia niektórych polski słów. To raczej kłamcy, jak posłanka Gęsicka, powinni przeprosić społeczeństwo. A od kiedy homoseksualizm jest obrażliwy? Ot, cała bigoteria i kołtuneria niektórych polskich dziennikarzy. Nie widzę powodu do ukarania posła Palikota, przecież on nazywa rzeczy po imieniu, tak jak należy je nazywać.
 • 2009-01-14 10:20 | niewiarek 99

  Szanowna zniesmaczona . .. tez jestem zdumiony reakcja liderow partii PO. Uwazam , ze posel Palikot nie powinien przejmowac sie zbytnio tym pomrukiem w szeregach wlasnej parti . Bo skoro OBNAZA KLAMSTWO , to powinien byc dla swoich przykladem do nasladowania. Ale , okazuje sie , ze w tej PO jest wielka KUPA ludzikow nie majacych racji w tym USTEPIE . Oblesne mieczaki i tyle . A autor arykulu , niech sie tak nie zamartwia tym , ze dzialania i wypowiedzxi Palikota porzyniosa uszczerbek dla PO. Raczej wrecz odwrotnie . Zreszta jest - w polityce tez- zasada ,, ze chamstwo nalezy tepic chamstwem,, No , bo skoro wolono Pisiakom obrazac kandydata na premiera ( Tuska) czyniac osbiste wycieczki ( dziadek w wermachcie ), skoro Oj Dyr z Torunia moze obrazac pierwsza dame RP ( p. Kaczynska ) to znaczy sie , jest przyzwolenie na tego rodzju zachowania. Malo tego . Okazuje sie ,ze polityk nie dosc , iz nie stanal na wysokosci zadania - mam na mysli brak reakcji Jaroslawa K. na wstretne pogaduszki OJ.DYRA wobec zony swojego brata - prezydenta , to moze jeszcze byc na bakier z tzw. przyzwoitoscia - czyli relatywizm moralny . Zreszta ,tacy jak Jarosaw K. musza od czasu , do czasu podniesc polityczny wrzask. To lezy w jego naturze. On juz tak ma od malenkosci , tzn . cale zycie. Ten czlowiek to krzyczalby i w sytacji , gdyby pan Palikot chodzil po Sejmie z zakneblowana buzia , w miekkich bamboszkach i do tego na palcach. Podobnie zreszta jak jego kumple robiacy za V kolumne w PO ( posel Gowin). Pan Jaroslaw zrobilby tez raban na cala Polske , nawet w sytacji , gdyby pan Palikot siedzial cichutko w koncie i czekal konca kadencji .Jak nie na PO , to z pewnoscia na Niego zwalilby wine za kryzys energetyczny ( zmiana frontu walki PiS-u z ideolo na walke z kryzysem gospodarczym ) lub chocby na te okropna zime. Tak , ze nie przejmuj sie pan , panie Palikocie i rob pan dalej swoje , nie ogladajac sie na tego malego i msciwego czlowieczka , ktoremu marzy sie rola Napoleona i Zbawcy Polski. Swoimi - z PO - tez niech sie Pan nie przejmuje .Pan powie jedno zdanie i juz jest we wszystkich mediach . Zas pan Jaroslaw musi sie nameczyc ( samotnia w Klarysewie przez dwa tygodnie ) nad nowym programem dla swej zdychajacej partyjki, zwolac kilka konferencyj prasowych i........ czekac az Palikot cos powie . I juz prezio Jaroslaw jest tez widoczyny, przy udziale panskiej osoby . On odbija sie swiatlem Palikota . Ot, i cala Pis-ia ... zagrywka. PALIKOT NA PREZYDENTA !!
 • 2009-01-14 13:16 | Anro

  Brawo! Bardzo dobry komentarz, godny pierwszej strony Polityki. Wszystkie tezy prawdziwe.Najwyższy czas demaskować obłudę, ignorancję,manię wyższości i kłamstwa Kaczyńskiego i jego eunuchuw ( cyt. Dorna). Dziwne,że nie widzą tego zwolennicy karania Janusza Palikota z Platwormy, strzelając sobie w kolano.
 • 2009-01-14 15:59 | Włodek

  D. Tusk forsując "miłość" ustalił niechcący co wolno członkom PO, a co wolno członkom PiS. Wypowiedzi Palikota są niczym w porównaniu ze stekiem inwektyw padających z ust polityków PiS i Prezydenta. To nie znaczy, że akceptuję taki poziom debaty. Jakoś we wszystkich mediach biadolenie nad wypowiedziami Palikota, a może po prostu zignorować, nie zauważyć, przecież to dziennikarze rozdmuchali całą sprawę, bo co pasuje do sensacyjnego wyrazu serwisów? To z Waszą pracą związana jest nadzieja, na wysoki poziom debaty publicznej, to Wy określajcie standardy tej debaty. \W końcu zapytamy: a gdzie sprawy kraju, sprawy Polakow itd.
 • 2009-01-14 22:08 | Andrzej B.J.

  Re: Palikot jak lustro w toalecie

  Osobiście nie widzę powodów aby obrażać się na Janusza Palikota. Przedstawiam dwa aspekty definicji:

  Wyraz prostytutka po raz pierwszy w polszczyźnie został odnotowany w Słowniku języka polskiego J. Karłowicza, A. Kryńskiego i Niedźwiedziego (t. 4, Warszawa 1908) z definicją synonimiczną ‘nierządnica, wszetecznica, ladacznica, kurwa’ oraz informacją, że pochodzi od rzeczownika prostytut „pogardliwie człowiek pogardy godny, człowiek nizkiej [sic! – K.W.] moralnej wartości, człowiek kupny, przedajny od łac. prostitutus”.
  W tymże słowniku słowo prostytucja ma już podane dwa znaczenia: 1) ‘nierząd, oddawanie się nierządowi’; 2) przestarzałe ‘zhańbienie, kompromitacja’ z przykładem literatury: Jednak żal mi było prostytucji chorążanki, którą po tym rozpublikowaniu będzie miała (Marcin Matuszewicz, I połowa XVII wieku).
  Istniał w tych czasach również czasownik prostytuować (określony w słowniku jako nie używany) o znaczeniach: 1) ‘doprowadzać do oddania się nierządowi’; 2) ‘bezcześcić, hańbić, podlić, kompromitować’ z przykładami: Monarcha nie zechce przenieść, aby jego generał był tak nieznośnie prostytuowany (Józef Rolle); O postępkach Szeluty nie przyszło mi powiadać, które przede mną czynił; nie chciałem go z litości prostytuować (Marcin Matuszewicz). Słownik notuje ponadto czasownik prostytuować się ‘bezcześcić się, hańbić, podlić, kompromitować, afiszować’ z przykładem użycia: Prześladowca mój z adiutantem swoim dużo się przed światem prostytuowali (Aleksander Kraushar).

  Jeśli się tzw wybrańcy narodu obrażają to są po prostu nieuki o ograniczonym polu wiedzy, bo mniemają jedynie o tym powszechnie znanym znaczeniu. Janusz Palikot jest o co najmniej dwie klasy lepszy w oczytaniu i wiedzy. Nagonka jest jedynie wyrazem ciemnoty i zaściankowości wybrańców. Poza tym Palikot miał rację, bo posłanka łgała w języku Dorna jak "bura suka".
 • 2009-01-15 12:18 | hen

  Re: Palikot jak lustro w toalecie

  Są na tym świecie kraje, w których samo stwierdzenie, że kobieta-polityk to ktoś zasługujący na większa tolerancję niż politycy mężczyźni wywołuje właśnie ze strony kobiety protest przeciwko łamaniu zasad równości zapisanych w konstytucji. Poza tym w tychże krajach doskonale wiadomo, że z chwilą wejścia w świat polityki rozpoczyna się pływanie w szambie, w którym wszyscy nawzajem obrzucają się jego zawartością i to w formie niekiedy znacznie bardziej "dosłownej", niż określenia użyte przez posła Palikota.
  W naszym kochanym kraju większości (tu wychodzi zakłamanie i brak stosownych tradycji edukacyjnych) wszystko kojarzy się z d...pą, jak w starym dowcipie. Uczyć się nigdy nie mieliśmy zamiaru, a kiedy znajdzie się ktoś, kto w odbiegający od "normy" niedostępny dla cwierćinteligentów sposób próbuje nazwać białe białym, a czarne czarnym (wbrew stwierdzeniom pewnego kurduplowatego klasyka), wtedy motłoch rzuci się na niego z pazurami, zgodnie z ponurym zwyczajem motłochu.
  No cóż, nawet inteligentnemu posłowi, jakim Palikot jest bez wątpienia, zdarzy się zapomnieć o zasadzie "nie rzucaj pereł przed wieprze".
 • 2009-01-15 16:17 | Janek

  Re: Palikota podstępne insynuacje

  Sugerowanie , że przeciwnik polityczny jest homoseksualistą jest podstępnym zabiegiem. Platforma niby jest przeciwna dyskryminowaniu tej seksualnej mniejszosci ,ale Palikot zdaje sobie sprawę , że w powszechnym odczuciu jest to "brzydka przypadłość" , więc obarczanie kogoś tą perwersyjną skłonnością jest wskazywaniem "chorego".
  Takich insynuacji nie używa człowiek "inteligentny" , a już na pewno nie może z tego korzystać polityk Platformy.
 • 2009-01-15 21:31 | Jermar2

  Re: Palikot jak lustro w toalecie

  PO chodzi na pasku fortuny Palikota i innych oligarchów. Usunięcie Palikota z PO to jest równoznaczne z upadkiem PO. Pisanie artykułów jak powyższy jest biciem piany.
 • 2009-01-16 00:35 | KALA

  GODNE POŻAŁOWANIA... przestańcie zwalać wszystko na PIS, zaczyna mi to przypominac dwoje dzieci bawiących się w piaskownicy,starsze i młodsze, bez względu na to, czy nabroi młodsze czy starsze, mamusia ukarze starsze.., bo młodsze jest jej pupilkiem, ŻAŁOSNE !
 • 2009-01-16 00:48 | NARCYZ

  Rzeczywiście - dawał i daje przykłady tej miłości, chyba do siebie SAMEGO , to TAK !,
  miłościa aż KIPI mu z buzi :))))))))))) no i jego kochają np: MEDIA.
 • 2009-01-22 19:42 | kris

  Re: Palikot jak lustro w toalecie

  Diagnoza słuszna,ale faktycznie to"bicie piany".Inna sprawa,że Palikot "przedobrzył".
  Pytanie:jeśli świadomie,to nie jest rozsądny,jeśli "palnął',to jest głupi.Szkoda,bo mówi
  prawdę.