Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ucieczka zza krat

(20)
Dopóki Robert Pazik był tylko oskarżonym i skazanym za udział w porwaniu Krzysztofa Olewnika, żaden dziennikarz i żaden polityk nie grzmiał, że kryje on mroczną tajemnicę
 • 2009-01-19 14:52 | Sybirak

  Re: Ucieczka zza krat

  Wydaje się, że najskuteczniejsza jest mafia olewnikowska.
 • 2009-01-19 20:56 | arnie

  Re: Ucieczka zza krat

  Panie Pytlakowski. "Komisja niczego nie odkryje. Wszelkie ustalenia należą do prokuratury i sądów" Tak Pan sądzisz? Prokuratura ma szukać nieprawidłowości w działaniu... prokuratury?? Raczysz Pan żartować!!
 • 2009-01-19 21:11 | olaf

  Re: Ucieczka zza krat

  pierwszy rozsądny tekst na temat śmierci Pazika jaki dzisiaj przyczytałem, gratulacje
 • 2009-01-19 21:54 | AS

  Re: Ucieczka zza krat

  Niestety, głupi artykuł... Zleceniodawcy Pazika najbardziej bali się tego, żeby ich nie wydał. To dlatego go zlikwidowali - bali się, że po dłuższym pobycie pęknie. Czy autor artykułu słyszał o wynikach sekcji zwłok poprzednich "samobójstw" (wybite kciuki, połamane żebra)? Oczywistą sprawą jest, że w zabójstwo K. Olewnika byli zamieszani policjanci jak i ludzie związani z polityką. Dla tych grup nie jest problemem pozbycie się niewygodnej osoby, nawet w więzieniu.
 • 2009-01-19 23:16 | Azis

  Re: To nie jeswt ucieczka.

  Pazik został (trzeci z porwanych,który się NIBY powiesił) zlikwidowany przez
  zleceniodawców, za dużo mieli do stracenia "grube ryby" .
  jaki okropny świat , nie chce się w tej Polsce żyć , jeszcze mają czelność
  zwalać na ojca KRZYSZTOFA . O, ODWRACAĆ KOTA OGONEM. Wiadomo
  że się bandyci nie powiesili...
 • 2009-01-19 23:47 | AZIS

  Re: Ucieczka zza krat

  Oczywiście że został zlikwidowany przez zleceniodawców, zgadzam się z panem AS.
  Morderstwo i cała ta sprawa (wlącznie z sekcją zwłok) przypomina morderstwa w PRL,
  Jakie SB , UB wykonywało na Polakach, ktorzy walczyli z komunistycznymi oprawcami.
 • 2009-01-20 02:31 | Maria

  Re:...a Dochnal siedzi w areszcie i czeka na ...sąd ?

  A pan Marek Dochnal już 4 rok czeka w areszcie na sprawiedliwość ze strony Platformy Obywatelskiej ?
  Oby ta Platforma nie okazała się platformą pod szubienicę kolejnych więżniów ?
  To hańba, aby człowieka tak długo trzymano w areszcie bez wyroku sądowego ?
  Czy Polska jest w Unii Europejskiej , czy na Platformie bezprawia ?
 • 2009-01-20 02:55 | magrud1

  Re: Ucieczka zza krat

  Przewrotnie Pan ujął tę kwestię. Mozna mieć dość tzw. sprawy Olewnika, ale problem pozostaje. A tym problemem jest gangrena wymiaru sprawiedliwości, ze szczególnym wskazaniem na prokuraturę.
  Wszystko we mnie krzyczy, by już nie dochodzić prawdy, tylko z tego co jest wyciągnąć konsekwencje. Kłopot w tym, ze winni zaniedbań już kary nie poniosą. Przedawnienie.
  A propos, mógły się pan zająć ostatnim aresztowaniem Piotra Ryby i jego brata.
  Mnie to z daleka pachnie kolejnym bezprawiem prokuratorów.
  I jeszcze jedno ambitne zadanie dla dziennikarza śledczego. Odpowiedż na pytanie : dlaczego Donald Tusk chroni Mariusza Kamińskiego? Po rzetelnej analizie, zadnych korzyści politycznych z tego faktu płynących wykazać się nie da. Czym zatem Kamiński "oczrował" Tuska?
  Przecież to chore, żeby premier oświadczał, że wie o "pewnych nieprawidłowościach" i nie reagował, choćby zawieszeniem szefa CBA.
  Jeszcze bardziej kuriozalna jest sytuacja, w której zwykły obywatel też wie,
  a nawet potrafi wskazać o jakie nieprawidłowości chodzi ( np. brak podstaw prawnych do legendowania dla operacji "Lepper" i absolutnie niedopuszczalne wprowadzanie do obiegu prawnego sfałszowanych dokumentów) .
  Tusk musi wiedzieć, ze dopóki Kamiński jest ministrem, to prokuratura zadnych działań przeciwko szefowi CBA nie podejmie. Czy zatem mozna wyciagnąć z tej sytuacji wniosek, ze premier utrudnia śledztwo prowadzone z doniesienia Samoobrony?
  Ukłony , magrud1
 • 2009-01-20 07:17 | EMMA

  Re: Ucieczka zza krat

  PANIE RED. TACY LUDZIE JAK PAN, WINNI BYC ZAPRASZANI DO WSZYSTKICH STACI TV. TYLKO ROZSADEK, TRZEZWOSC UMYSLU I WIEDZA FACHOWA, MOZE POWOLI !!! ROZPETAC TEN SUPEL .DZIWIE SIE, ZE TAK LATWO , MIMO LICZNEJ KRYTYCE, WIELU TAK ZNACZACYCH OSOB W PANSTWIE ULEGLO ''ZIOBRYZACJI'' I NA KONF. PRASOWYCH WYPOWIADA SADY WLASNE- OSTATECZNE, BEZPRAWNIE.
 • 2009-01-20 08:52 | adamo33

  Re: Ucieczka zza krat

  Na początku chciałem zgodzić się z Olafem, iż tekst redaktora Pytlakowskiego jest rozsądny. W ogóle chciałem podziękować POLITYCE za pewien dystans do "sprawy Olewników".
  Też jestem zdania, iz komisja śledcza nie jest rozwiązaniem. Wszyscy wiemy jak takie komisje działają. Po jakimś czasie meritum sprawy rozmyje się w politycznych sporach. I tak naprawdę nic się nie dowiemy.
  Oczywiście troche dziwne, że już trzecia osoba związana z tą sprawą popełnia samobójstwo. I mozna w tej sytuacji nabrać pewnych podejrzeń. Ale te podejrzenia trzeba udowodnić. I z tym mogą być problemy.
 • 2009-01-20 09:14 | Włodek

  Doszło do tego, że trudno uwierzyć w najnormalniejsze, najprostsze wyjaśnienie problemu. Przecież nie zawsze za wydarzeniami niecodziennymi muszą kryć się działania grupy spiskowców, ludzi mających podejrzane interesy. Politycy, dziennikarze muszą czymś się żywić dla potwierdzenia swojego istnienia. Ale nie dajmy się zwariować, nie wmówmy sobie, że wokół nas samo zło, spiski i myślenie jak dokuczyć innemu. Pozdrawiam
 • 2009-01-20 09:40 | ciach

  Re: Ucieczka zza krat

  no, bo panie redaktorze, dopóki sobie pazik spokojnie w więzieniu zamieszkiwał, nie było podstaw, by coś podejrzewać. dopiero jego śmierć daje do myślenia. i co, listu nie zostawił, nie wyznał przed śmiercią, co wie? a może właśnie chciał np coś wytargować i zacząć sypać, bo ktoś nie dotrzymał umowy? możliwości jest wiele, również i samobójstwo. ale trzecie w tej sprawie? to naprawdę daje do myślenia. a na warunkach odbywania kary to ja bym sie nie skupiał, bo to kara właśnie, skupmy się najpierw nad warunkami odbywania dożywocia w domach starców i hospicjach, jeśli nas na to stać
 • 2009-01-20 10:44 | buku

  Wszystko jest zgodne z moimi oczekiwaniami.Jeszcze raz mafia PiS-iaków wykazała swoją siłę. W miejsce uczciwego fachowcz Pan Premier podejmie decyzję i powoła tym razem jakomś nową kandydaturę tym razem z obozu PiS. Pan profesor powróci do swojej pracy na macierzystej uczelni a nasze pismoki zajmą się nową ofiarą. Teraz osobistr przesłanie do b.
  ministra. Zbyszku zajmij się swoją pracą naukową i już nigdy nie daj się naciągnąć politykom!
 • 2009-01-20 12:01 | sprint

  Re: Ucieczka zza krat

  Najwiekszy kapital chce zbic na tej tragedii PiS i juz to czyni, chociaz za czasow szeryfa ZZ tez nic w tej sprawie nie uczyniono, mimo ze byly prosby od Olewnikow do samego ZZ i Wassermana. Nawet prezio wlaczyl sie do akcji, bo to okazja dolozyc znienawidzonemu Tuskowi. Rodzina Olewnikow caly czas przypomina, ze oni nie chca robic z calej sprawy polityki, chociaz sami ja taka uczynili i nie moga narzekac na halas mediow czy zadnych slawy politykow, czy tego chca czy nie sprawa potoczy sie dalej w szumie medialnym, jakiego oczekiwali, wlaczajac do sprawy media i politykow. A na pewno ani komisje ani media czy rangersy z PiS niec nowego nie chca wykryc, lecz zbic kapital polityczny na tej rodzinnej tragedii.
 • 2009-01-20 18:31 | Binarek

  Tam w kąciku sanitarnym czaił się układ

  a kota nie trzeba odwracać, przeszedł już na ich stronę
 • 2009-01-20 20:39 | realista

  Re: Ucieczka zza krat

  a moze chlop sie powiesil,bo mial taka ochote jak wielu innych,ktorzy zrobili to w domach.Moze napiszecie artykol na temat tych, ktorzy popelniaja samobojstwo poza wiezieniem? .. a jest ich multum....
 • 2009-01-21 11:05 | Jan Kaniewski

  Morderzów mi nie żal. Samo sobie wymierzyli karę. I dobrze.

  Ta wymuszona Komisja nic nie zrobi. Tylko opóżni działania Organów do tego powołanych. To Politycy (głównie Posłowie) chcą sie pokazać Mediom i publice., a my za to zapłacimy. Nie mogą Redaktorzy tacy jak p.p. Olejnik, Rymanowski i im podobni uzurpować sobie prawo do decydowania co ma być dobre dla naszego kraju a co nie. Chcą w trakcie emisji prowadzonych przez siebie Programów niemal rozstrzygać problemy ekonomiczne. polityczne i personalne Polski. Naciskają na rozmówców by Ci ujawniali nazwiska osób, oraz projekty decyzji Rządu i Sejmu itd. To nie Gość programu decyduje co ma do powiedzenia a Redaktor prowadzący narzuca mu swoją opinię a często za Gościa sie wypowiada. Podobnie nie mogą indywidualne Rodziny poszkodowanych (z różnych powodów) decydować co ma robić Rząd i jaką np. Komisję Sejmową powoływać na tle ich sprawy (przykład Olewników). Państwo Olewnikowie chcą zarządzać Organami Sprawiedliwości i Policji. Wmuszają wprost określone działania i decyzje. Takie Państwo będzie pachnieć nierządem. Do czego to doprowadzi Polskę? Niech Rząd będzie Rządem, Sejm Sejmem, Prezydent Prezydentem, a Obywatel Obywatelem na równych prawach z innymi Obywatelami.
 • 2009-01-21 18:55 | białas

  Skazany na dożywocie to osoba, która wg. uznania sądu stanowi takie zagrożenia dla porządku prawnego i nie rokuje praktycznie możliwości poprawy. Czyli faktycznie nie może "funkcjonowac" w społeczeństwie. Niepoczytalny, który dopuścił się zbrodni nie może zostac skazany, a tylko umieszczony /odosobniony/ w zakładzie psychiatrycznym. Obaj nic poza murami nie obserwują. Ten "dożywotnik" ma pełną świdomośc tego co go czeka - śmierc cywilna. Zatem nie zdziwiłbym się, że doszedł do wniosku, że fizyczna egzystencja, bez żadnej nadziei na odmienne życie, jest bez sensu, lepiej z sobą skończyc. Czy można upilnowac takie osoby? A może jednak należałoby zastanowic się na sensem takiej kary. Może kara śmierci /której jestem zdecydowanym przeciwnikiem/ byłaby bardziej humanitarna. Może orzeczenie przez sąd kary dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia jest również uznaniem jego niezdolności do życia społecznego z powodów psychologicznych, co może stanowic o niemożliwości pokierowania swoim postępowaniem. A to wyłącza poczytalnośc. Zdaje sobie sprawę ze złożoności tej problematyki, ale warto byłoby się nad tym zastanowic.
 • 2009-01-22 07:10 | bolek_drugi

  Re: Ucieczka zza krat

  Podzielam tezy autora p. Pytlakowskiego , to kolejna hucpa polityków.Monitoring kącika sanitarnego jest możliwy.Zdarzyło mi się korzystać z toalet w byłym ZSRR, tam każdy korzystający był monitorowany przez przechodzących obok.Widać było nogi i górną część tułowia. Co prawda mnie to przeszkadzało ale miejscowym pewnie nie.
 • 2009-02-16 12:14 | kabushi

  Re: Ucieczka zza krat

  Dziwne...
  Nasze gazety dość sprawnie prześwietlają sprawy "samobójstw" w krajach, o których pisanie co najmniej obiektywnie, jest politycznie niepoprawnie. Gdy zaś idzie o rodzime wydarzenia nagle doznają jakiegoś rodzaju "pomroczności jasnej".
  Ten artykuł potraktuję, jako wyraz próby niedocenienia inteligencji czytelników. Pan Pytlakowski jest chyba ostatnim człowiek w Polsce, a pewnie i na świecie, dla którego trzecie samobójstwo w jednej sprawi to prawie norma statystyczna. A priori uznał też, że powołana komisja i tak niczego nie znajdzie - taki z niego filozof. Zapomina przy okazji zauważyć, że Komisję w tej sprawie powołano, bo znakomita większość zainteresowanych w epidemię samobójstw nie wierzy a statystyka w tej akurat sprawie, świadczy przeciwko lansowanej tezie. Nie chodzi bynajmniej o inne spojrzenie na sprawę, takie potrzebne jest jak najbardziej. Problem w tym, że nie tymi argumentami i nie w kierunku TAKICH wniosków.

  PZdr