Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

29.01.09 protest przed Sejmem -zlikwidować Sądy Rodzinne.

(2)
2009-01-24 02:29 | internauta
Polska nie jest w ruinie dopóki my żyjemy .Przed Sejmem w dniu 29 .01.2009 - czwartek w godzinach 10-16 tam będziemy .Czekamy na wszystkich dla których nasz protest będzie głosem o Polskę dla wolnych ludzi głosem sumienia o normalność .Przeżyliśmy trudny czas od 89 roku - decyzji których wpływ spowalnia proces pozytywnych przemian , lub inaczej braku właściwy decyzji by mogły się one dokonać .
Dysfunkcja prawa rodzinnego na tle tych przemian które już się dokonały i dokonują nieuchronnie - ta dysfunkcja tzw. prawa tzw. rodzinnego w istocie swej ma charakter patologii - przeniesionej wprost z czasów PRL - u .
Będziemy protestować przed gmachem parlamentu przeciwko farsie jaka w tym samym czasie będzie mieć miejsce .Uroczystość ku czci - z okazji tzw .jubileuszu tzw. sądów rodzinnych . Jest to obraza dla każdego uczciwego człowieka .Jest to kpina z majestatu Rzeczpospolitej .
Tzw. sądy rodzinne to fatalne memento do czego doprowadzić może brak zdecydowanych działań w ocenie budzących poważne zastrzeżenia - przypadków permanentnego łamania prawa - lekceważenia osoby ludzkiej - poniewierania .Skutkiem degrengolady w sądach rodzinnych jest ich demoralizujący wpływ na wszystko czego dotyczy ich działanie .
Przy czym skutki społeczne to globalna dezintegracja – wszystkich środowisk funkcjonujących pod presją dysfunkcyjnych sadów .Najbardziej obrazowo – problem ukazuje fakt braku programu skutkiem którego byłaby całkowita likwidacja nieszczęsnych domów dziecka .Programu właściwego dla cywilizowanego państwa .Nie jest tu wytłumaczeniem ze sierocińce zawsze były .Dzieci odbiera się od rodzin w sposób quasi systemowy , podczas gdy jedynym systemem sankcjonującym taki proceder jest system totalitarnego państwa bezprawia .Mnożą się domy dziecka ,tzw. rodziny zastępcze ,tzw. pogotowia opiekuńcze , czy ( jak w Gdańsku ) - domorosłe fundacje - tzw . ,,innowacji społecznych '' .Wymienione twory żerują na krzywdzie odrywanych od rodzin dzieci .Dzieci które w takim stanie rzeczy stają się towarem , zaś za ten proceder płaci społeczeństwo .Wielorako .Finansowo , społecznie , zapaścią w życiu rodziców ,rodzin i dzieci . - rozdysponowanym przez patologicznych urzędników tzw. sądów rodzinnych funkcjonujących pod pozorem prawa a faktycznie będących skansenem mentalności sowieckiej , o identycznej kondycji etycznej , lecz o zgoła innych pryncypiach .Istotą zła są gigantyczne kwoty , którymi opłacani są wszelkiej maści urzędnicy pod warunkiem że sędziowie wydają kolejne decyzje o odebraniu następnych dzieci prawowitym rodzicom . Ten system ma charakter mafijny . Nie ma najmniejszych szans na to by dotychczasowe kliki we własnym zakresie były skłonne do jakich kolwiek zmian .Takie są realia .Polska adwokatura jest bezradna wobec przestępczych sitw posiadających jak dotychczas formalną legitymizacje państwa .Bezprawie polega na pełnej dowolności istotą której jest interpretacja pojęcia dobra dziecka zaś skutkiem relatywizacja stosunków społecznych i krzywda dzieci i rodzin .Prawo powinno służyć człowiekowi ,a nie jak w przypadku sądów rodzinnych być narzędziem jego zniewolenia .Likwidacja sądów rodzinnych i wszelkiej maści narośli w postaci domów dziecka etc . wymusi konieczne formalno-prawne procesy w których w sposób cywilizowany państwo polskie z szacunkiem traktować będzie dziecko i rodzinę .
Piszemy w imieniu wszystkich uczciwych ludzi i tych dzieci które w tej chwili odebrane rodzinom tęsknią bezsilnie .Pomóżmy im .Czekamy na Was .Polska potrzebuje zmian .