Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Muzyczna słowiańszczyzna

(6)
Osobliwe docieranie do źródeł
 • 2009-01-24 15:37 | aggna

  Re: Muzyczna słowiańszczyzna

  Hmm sluchajac po raz pierwszy Zywiolaka milam wrazenie, ze juz to gdzies kiedys....
  I rzeczywiscie, pomimo sympatii, troche przeszkadza blizniacze wrecz podobienstwo do finskiej Hedningarny. Muzyka, rytm, nawet wokal jakby zywcem zdjety....
 • 2009-01-24 17:07 | eMKaja

  Re: Muzyczna słowiańszczyzna

  I powiało świeżością na naszej scenie. Demo zespołu jest bardzo interesujące; przypomina chwilami Lao Che i płytę Gusła, chwiulami Dikandę. Stanowczo mocniejsze to folk granie od Kapeli Ze Wsi Warszawa- i to bardzo dobrze. Ciekawy to niezmiernie zespół i ciekawe też z pewnością są inspiracje muzyków. Coś się zaczyna dziać, coś energetycznego i hipnotycznego przeszywa tą muzykę. A co z emocjami? Po EPkach trudno ocenić (pewnie dlatego już od trzech dni czekam na listonosza). Może powstaje coś zupełnie nowego, inspirującego, tajemniczego, przerażającego? Może muzyków popchnie w rejony Lisy Gerrard i Dead Can Dance? Ciekawy jestem niezwykle co wyszłoby z takiego połączenia. Dopinguję więc Żywiołaka w rytm Dybuka...
 • 2009-01-25 19:40 | rraaddd

  Rzeczywiście trochę podobne do ostatnich dokonań Hedningarny; co ciekawe Robert Jaworski( lirnik korbowy?) grał z Hedningarną trasę o ile się nie mylę.
 • 2009-01-28 14:23 | zet144

  Hedningarna - to jednak bardziej szwedzki niz finski zespol....Od 10 lat nie nagrali nowej plyty....Do Zywiolakow - grajcie dalej i nie przejmujcie sie komentarzami tych wszystkich zlosliwych erudytow....Gracie swoje, a ze jednym z wzorow (nie JEDYNYM - to do Aggna i Rraaddd) jest wspominana szwedzka grupa - to nic zdroznego.
 • 2009-02-02 20:14 | MaxVonLaibach

  Nieźle, nieźle. Czekam na recenzję "Vo Slavu Velikim" Rosyjskiej Arkony.
 • 2010-03-30 09:18 | zimt89

  Re:Muzyczna słowiańszczyzna

  Czekałam na tę płytę ze zniecierpliwieniem, ale po pierwszym przesłuchaniu, rozczarowałam się. Ten power i świeżość, które Żywiołak oferował nam na swojej EPce "Muzyka psychodelicznej Świtezianki" gdzieś zaginął. Muzyka jest świetna, ale czuję się już zmęczenie materiału i jakby znudzenie tym, co się gra.