Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawdziwi mężczyźni

(15)
Krytycy alarmują: walka z bandytami należy do policji, a liberalizacja dostępu do broni sprzyjać będzie zdobywaniu jej przez potencjalnych przestępców
 • 2009-01-26 15:37 | dziecko_bessy

  Krytycy alarmują. Wymieńmy ojców duchowych tych krytyków:

  Hitler, Stalin, Lenin, Castro, Kim Ir Sen, Kim Dzong-il, Mugabe, komunistyczni kacykowie z demoludów - wspaniali regulatorzy praw obywatelskich. Pogratulować towarzystwa! Wspaniały sojusz się rysuje, mentalne sieroty poPRLowskie do spółki z lobby wspierającym morderców, gwałcicieli i włamywaczy.
  Brawo Panie Ministrze Czuma! Gratuluję odwagi i wolności myślenia. Niech się Pan nie przejmuje, tylko postępuje zgodnie z własnymi przekonaniami. Psy szczekają, karawana idzie dalej. Ludzie, którzy odwołują się do spuścizny Franklina, Washingtona, Jeffersona wspierają Pana i są Panu wdzięczni.
 • 2009-01-26 21:27 | Suzin

  Re: Prawdziwi mężczyźni

  Te "wnioski" maja jakieś potwierdzenie w faktach,badaniach,statystykach ? czy są prawdami objawionymi ?
  Nóż może mieć każdy w kieszeni ale to nie znaczy że wszyscy zaczną latać po nocy i zabijać.
 • 2009-01-27 09:16 | Jaf, opole

  Re: Prawdziwi mężczyźni

  Ciekawe, jak będą się czuli ci, którzy z różnych względów nie są zainteresowani bronią - nie umieją strzelać, nie odróżniają czołgu od pistoletu, nie stać ich na zakup, nie znają się na broni i nie chcą się znać?
  Minister i posłowie, których stać na wywalenie kilku tysięcy na "automat" lub jakiś inny "gewehr" będą szpanować scenami z "Rambo" lub "Strażnika z Teksasu", a reszta będzie siedziała w domu i truchlała ze strachu, bo policja za dodatkową opłatą obroni rodzinę - a jak nie, to walcz sam z bandytą, który w pierwszej kolejności kupi cały arsenał, po preferencyjnych cenach lub podłączy się pod promocje dla posłów i ministerstw. To będzie piękny kraj....
 • 2009-01-27 10:37 | Sybirak

  Jeżeli wszyscy będą mieli broń, to bandzior zanim ja wyjmie będzie musiał się zastanowić, czy ten w którego wyceluje nie jest szybszy lub czy lokator, którego chce okraś nie strzeli mu w ślepia. Pomysł popieram w 100%.
 • 2009-01-27 17:34 | Gniewny

  Re: Prawdziwi mężczyźni

  Polskie przyslowie mowi ; NADZIEJA MATKA GLUPICH. Jasne najpierw "walczmy o swobodny dostep do broni" nastepny krok do ARMATY, CZOLGU, ATOMU. A moze w pierwszej kolejnosci domagajmy sie madrego ustanowienia PRAWA , DO: GWARANCJI BEZKARNOSCI W PRZYPADKU ; SAMOOBRONY ,OBRONY WLASNOSCI NA POSESJI ,MIESZKANIA . Zagwarantowania pomocy POLICJI ,PROKURATORA , SADU . Przykladow ostatnio mamy wiele zaistnialych w naszym CUDOWNYM BEZPRAWNYM KRAJU. Podejrzewam ze kazdy zwolennik dostepu do broni narobi w gacie jak uslyszy " zgrzyt " przeladowanej GIWERY w jakims ciemnym zaulku, z doznanego wowczas paralizu nawet nie zdazy zacisnac zwieracza jelita grubego zwany potocznie dupa. Brakuje w Polsce ofiar smiertelnych w szkolach,na ulicach,parkach itd. Panu Czumie w wieku starczym zabraklo zdrowego rozsadku . Chociaz nigdy taka ustawa nie zostanie uchwalona , ale na brak pomyslu madrego,potrzebnego naszemu Panstwu, znalazl medrca Korwina ,ktorego moze wezmie na zastepce. Za zaslugi w PRL-u na innym poziomie "walki" wystarczylby maly taborecik , bo ten stolek "wysoki" chyba przerasta tego Pana . Na zakonczenie,domagajmy sie stanowczo , odpowiedzialnosci zawodowej ORGANOW SCIGANIA , SADOW , nadzieja matka glupich.KONIEC.
 • 2009-01-27 20:09 | dziecko_bessy

  Wprowadźmy zakaz posiadania prawa jazdy.
  1.Jak czują się ci, którzy nie interesują się motoryzacją? Nie umieją kierować samochodem lub motocyklem, nie odróżniają sedanu od autobusu, nie stać ich na zakup samochodu, nie znają się na samochodach i nie chcą się znać.
  A stres oraz fizyczne niebezpieczeństwo na jakie są narażeni, gdy muszą przekroczyć jezdnię, po której mkną setki rozpędzonych aut (którymi zainteresowani nie są). A co z małymi bezbronnymi dziećmi?!
  2.Rząd i posłowie szpanują luksusowymi limuzynami jak z hollywoodzkich filmów. Reszta siedzi w domu i truchleje, że nie stać ich na podróżowanie kawalkadą limuzyn w asyście BORu i pewnie będzie musiała dopłacić PKS albo PKP, aby móc podróżować z rodziną po kraju, narażona na kontakt z posiadaczami prawa jazdy i ich samochodami.
  Polska to straszny kraj...
  Pies ogrodnika przesyła pozdrowienia.
 • 2009-01-27 20:25 | aggna

  Re: Prawdziwi mężczyźni

  W swietle wspolczesnych padan psychologicznych posiadanie broni wzmaga agresje jej posiadacza. Szczerze powiedziawszy bezpieczniej sie czuje w kraju w ktorym jej posiadanie jest prawnie utrudnione niz bym sie czula w kraju gdzie kazdy moze ja posiadac. Zbrodni w afekcie, trudniej dokonac golymi rekami niz za pomoca pistoletu (chociazby ze wzgledu na czas i latwosc jej dokonania "afekt" moze minac gdy sie kogos dusi podczas gdy strzelanie zwykle odbywa sie nieco szybciej i ofiara sie pod reka nie trzesie, jest ryzyko ze "afekt" po fakcie strzelania a nie przed nim minie). Z moich obserwacji wynika ze Polacy maja tendencje do "afektow". Poza tym zgadzam sie z opinia ze panstwo nie powinno zwalac odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo na obywateli. Po to placi sie podatki, zeby panstwo zapewnilo bezpieczenstwo swoim obywatelom a nie dawalo im bron do reki mowiac zalatwcie to sami, to wykrecanie sie od konstytucyjnego obowiazku. Wiele panstw tzw. zachodnio europejskich ma prawodawstwo utrudniajace dostep do broni wiec chlapanie nazwiskami Stalina i Hitlera jest chybione jako przyklad (podobnie jak stawianie Hitlera w rzedzie z "komunistycznymi kacykami") Amerykanie (na spuscizne ojcow to ktorego narodu "dziecko bessy" sie powoluje) maja jeden z najwiekszych odsetkow na mieszkanca zbrodni, z udzialem broni palnej oraz bardzo liberalne prawo odnoszace sie do jej posiadania - moze ktos zauwazy zwiazek jednego z drugim.
 • 2009-01-29 00:21 | rs_

  Analogie mają to do siebie, że łatwo w nich o demagogię. Co do samochodów, to pomijając to, że są przeznaczone z definicji do czegoś innego, niż zabijanie, jeżdżą one po wyznaczonych trasach i można się przed nimi schronić choćby w parku. Przed uzbrojonym kretynem nie uciekniemy na stałe nigdzie.
  A co do ulicy, rzeczywiście warto wziąć pod uwagę zagrożenie ze strony samochodów, którymi jeżdżą u nas w znacznie większym niż w cywilizowanych krajach procencie ludzie nie przestrzegający już nawet nie tylko przepisów, ale wręcz elementarnego rozsądku i wydający się nie mieć instynktu samozachowawczego. Pozwolić tym ludziom na swobodne noszenie broni?
  Wybacz, ale jakoś samoczynnie wydajesz mi się należeć do ich grona.
 • 2009-01-29 00:48 | rs_

  To bardzo uproszczony sposób myślenia, a wniosek jest fałszywy.
  Po pierwsze, to bandzior wyczeka na odpowiedni moment i nawet nie będziesz miał się okazji przekonać, jaki jesteś szybki. Jeśli tak imponują Ci filmy o Dzikim Zachodzie, to pamiętaj, że oglądasz sieczkę rodem z Hollywood, a nie rzeczywiste zdarzenia i postaci (akurat trwa w tej chwili w Polsce dyskusja na temat kolejnego kowbojskiego filmu stamtąd (Opór), bo zmitologizowali postać, którą w Polsce nie wszyscy dobrze wspominają).
  Po drugie, zamiast tylko okraść wspomnianego lokatora, przed rabunkiem bandyta strzeli mu w ślepia, żeby mieć pewność, że tamten tego nie zrobi.

  Jakoś w Polsce nie słychać do tej pory o uczniach zabijających masowo swoich kolegów, jak dzieje się to w krajach, gdzie dostęp do broni jest łatwy (USA, Finlandia). Niewątpliwie do tego dojdzie, w końcu nie Ty jeden popierasz w 100% takie ułatwienia dla przyszłych morderców.
 • 2009-02-01 21:01 | Kamil

  tak, to poczytak sobie stat brytyjskie, gdzie korelacja miedzy posiadaniem nowa w kiesznie a mozliwoscia zostania zaszlachtowanym na ulicy jest bardzo wysoka. Noszenie noza w UK jest prawnie zabronione.
 • 2009-02-15 20:51 | boena

  Re: Prawdziwi mężczyźni

  A ja prawdziwa baba jest za. W tym jednym popieram dwóch przyjaciół : Ministra i Posła. Nareszcie poczujemy się bezpieczne w tym męskim, prawie dzikim obecnie kraju.
 • 2009-02-20 08:13 | JORGUS

  JAK NAJSZYBCIEJ POZBEDZCIE SIE TEGO FACIOLA Z RZADU ON JEST NIEBEZPIECZNY ,A KAZDY POWINIEN PRZEJSC BADANIA PSYCHOLOGICZNE BEDACY CZŁONKIEM RZADU
 • 2009-02-21 03:47 | Kamykiewicz

  Korelacja nie odróżnia przyczyn od skutków.
  Statystyki podają, że 99,9 procent topielców jest wyławianych z wody.
 • 2009-12-13 10:37 | Brani niet!

  Re:Prawdziwi mężczyźni

  Ja osobiscie to jestem za posiadaniem do broni, ale... No wlasnie jest jedno ale - co z tego, ze nie zrobie komus krzywdy, skoro moze taki moj sasiad jeden z drugim moze zrobic komus krzywde bronia? A badania, to kazdy nawet najwiekszy chory psychicznie debil moze przejsc - latwo oszukac.
 • 2009-12-13 23:49 | Czarny Brat

  Re:Prawdziwi mężczyźni

  Różnica jest taka, że samochodem zabija się raczej przypadkiem. Zaś żeby kogoś zastrzelić trzeba właśnie to chcieć zrobić (oczywiście zdarzają się wypadki, ale jest ich tak mało że nawet nikt nie robi statystyk).

  Dodatkowo:
  Są rodzaje broni służące do celów sportowych i one z definicji do niczego innego nie służą, tak jak z resztą samochody (tak tak na broń sportową milicja też nie wydaje pozwoleń - to tak na wypadek jak byś o tym nie wiedział).
  Od strony bezpieczeństwa - to broń pół-automatyczna z reguły służy do obrony (lub polowania), nikt nie chce wprowadzić szerokiego dostępu do broni maszynowej która służy z założenia do walki.

  Podejście do broni powinno być takie samo jak do apteczki - niby nikt nie chce sobie przeciąć tętnicy, ale lepiej być na taką ewentualność gotowym i móc zareagować.