Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak wydawać, żeby zarobić

(4)
Pieniędzy z Unii nie wydajemy ani tak źle, jak głosi opozycja, ani tak dobrze, jak widzi to rząd. Ten rok zdecyduje, czy machina do wydania 67 mld euro wreszcie się rozpędzi.
 • 2009-01-27 19:23 | bea

  Re: Jak wydawać, żeby zarobić

  Ludzie! Włoski wniosek o fundusze to 2-3 strony, polski to księga!!! A to jak mają wyglądać te wnioski ustala każdy kraj dla siebie! Jeśli nasz rząd uprości "papierzyska" to wniosków może być tyle, że pieniędzy braknie!!!
 • 2009-01-29 00:24 | Grzegorz Swiercz-USA

  Re: Jak wydawać, żeby zarobić

  Z tego, co czytam w tym artykole wynika, ze albo autor nie podaje szczegolow jakie wplywaja na tak wolne tempo i problemy albo, ze ludzie odpowiedzialni za to (wlaczajac firmy i obywateli, ktorzy moga te fundusze wykorzystac) sa niemyslacy i nieprzygotowani do takiej akcji. Mowimy o 63 miliardach euro ktore UE chce Polsce dac?...
  Podajcie mi szczegoly i np 10miliardow, to na spoko przygotuje plan aby to wykorzystac.
  Oczywiscie pewnie bym musial zainkasowac, powiedzmy 1milion, za usluge.
  To nie ma juz chetnych na przygotowanie takich planow, a moze na to nie ma kasy, choc mysle ze jest...albo raczej powinna byc no i jednak kilku fachowcow by sie pewnie znalazlo zeby z tym popracowac czy juz tylko same patalachy z pustymi tytulami zostali w Ojczyznie?
  Czym dalej komentuje, to wiecej mnie to nerwow kosztuje, wiec stopuje i zajme sie tym jak tu (gdzie nic mi nie daja) zarobic i wydac madrze..
 • 2009-02-01 19:36 | wiem

  problemem nie jest ilość złożonych wniosków tylko czas ich weryfikacji, procedury od ogłoszenia konkursu do podpisania umowy potrafią trwać ponad rok! szokujące. bałagan, bałagan jeszcze raz bałagan, wynikający z niekompetencji urzędników nieprzygotowanych do zmiany sposobu myślenia o pieniądzach, którymi zarządzają. urzędnicy mają moralność psa ogrodnika, sam nie zje i komuś nie da, dlatego to tak marnie wygląda. potem zostają im pieniądze z poprzedniego roku budżetowego i jest wydawanie na siłę, co powoduje ogromne marnotrawstwo. w poprzednim okresie rozliczeniowym operatorem EFS była instytucja niezależna ( teoretycznie) od polityków i szło to w miarę sprawnie, korupcja była, ale nie tak kłująca w oczy, w obecnym okresie operatorem są wojewódzkie urzędy pracy, za środki EFS odpowiada polityczny dyrektor WUP, znajomi królika mają raj, sprawdźcie w waszych województwach, jakie firmy i organizacje dostały największe projekty, a potem powiązania tych firm i organizacji z lokalną władzą. zero przejrzystych reguł, zero jasnych interpretacji, zero otwartej komunikacji z instytucją zarządzająca przyznawanie środków, czy ktoś myśli o rozwoju Polski, o rozwoju lokalnej społeczności, o podniesieniu realnego kapitału społecznego, o zbudowaniu infrastruktury bez łapówek i marnowania gigantycznych środków? nie łudźcie się. środki UE to jedna wielka skarbonka dla polityków i ich kumpli w firmach.
 • 2009-02-03 15:42 | Mariaczi

  Re: Jak wydawać, żeby zarobić

  Artykuł bardzo ciekawy. Widać charakterystyczny dla autora, jak i POLITYKI styl. Super. Chcę Wam zarazem polecić świetny portal dla przedsiębiorców www.cafebiz.pl , którego regularna lektura na pewno pomoże Wam w prowadzeniu przedsiębiorstwa.