Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiraże Tuska

(27)
Dymisja dobrego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego oraz plany powołania komisji śledczej w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika, nastąpiły z tych samych przyczyn – politycznych.
 • 2009-01-28 01:10 | Binarek

  Postawa Tuska

  Oj lewicowa gazeto
  Za bardzo przywykliśmy do stylu rządzenia w ostatnich latach gdzie nikt nie brał odpowiedzialności za swój resort i nikt nie dorósł aby kogokolwiek przeprosić?

  Zachowania premiera 'zrzeczenie się immunitetu', przeprosiny', zdymisjonowanie osób odpowiedzialnych' powinno być standardem a nie wyjątkiem na polskiej scenie politycznej
 • 2009-01-28 03:04 | Andrzej

  Re: Wiraże Tuska

  Wydaje mi sie ze pani skreca troszke w lewo,min.Cwiakalski byl ok ale potrzebny jest jakis wstrzas bo zaniechania w tym resorcie odciskaja pietno na organizmie zwanym spoleczenstwo,ale.. czy to zmieni przegnila strukture nie tylko PRL ale paskudne wychowanie spleczenstwa konca lat 80 i poczatku 90(bylem naucz licem w Warszawie w wymienionym okresie i wiem jak bylo..?) jesli nie wprowadzimy ostrych moralnych norm popartych ostrym prawem Jak w USA to nic z tego nie wyniknie,nawet Min Czuma,chociaz wierze w jego idee.
 • 2009-01-28 03:10 | Maria

  Re: Trzeba wysłać kombatantów na rentę

  To jest ciągłe powielanie tych samych zachowań jakie zapamiętano z PRL-u.
  Potrzeba trochę luzu i zdecydowane zaufanie do mechanizmów demokracji. Polacy szybciej wyzwolili się z tej obłudy dawnych towarzyszy zmieniąjących skórę jak Balcerowicz czy Kwaśniewski , ale politycy z partii "liberalnej" stosują te same metody jak wyżej wymienieni panowie stosowali w młodości.
  Dramatycznym finałem było mianowanie Andrzeja Czumy ministrem . Brak kompetencji , uwikłanie w grzechy emigracyjnych występków, brak jego chęci do powrotu przez kilkanascie lat do dowolnej Polski , wystawia premierom Tusk-Schetyna bardzo słabą ocenę.
  To jest powód do zmartwień w okresie galupującego kryzysu, którego początkiem były krętactwa bankierów, a w Polsce większosć banków jest ich własnością. Bankierzy powetują sobie straty w filiach banków w Polsce.
 • 2009-01-28 03:13 | ralf

  Re: Wiraże Tuska

  na tym polega praca propagandystki, a takze obwoznego sprzedawcy. Niech pani te bzdury opowie 90% kandydatow odrzuconych na aplikacji, ze trzeba spojnej wizji kariery, etc., etc. etc. Jak ich pani przekona, to ja nie bede mial zastrzezen.
 • 2009-01-28 05:07 | boena

  Re: Wiraże Tuska

  Jakże sie cieszę, że ktoś z grona pierwszych piór w kraju zdecydował się napisać obiektywnie o roszczeniach państwa Olewników. Zgadzam się, że są one rosnące. Natomiast nie uważam , żeby były trudne do zaspokojenia, przynajmniej z punktu widzenia członków rodziny porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika. Wydawałoby się , że częste i histeryczne wystąpienia w mediach rodziny zmarłego mają na celu li tylko wzbudzenie współczucia opinii publicznej. Moim zdaniem jest to teraz gra doskonale wyreżyserowana przez profesjonalnych doradców. Po okresie żałoby przychodzi czas na wystawienie rachunków. Nie spłacą ich na pewno sprawcy zabójstwa. W budżecie pieniądze są, a w kodeksie cywilnych są czytelne przepisy dotyczące odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez funkcjonariuszy publicznych. W przypadku skazania policjantów i prokuratorów za zaniedbania w śledztwie wszczętym w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika istnieje możliwość wykazania związku przyczynowego między działaniem działaniem lub zaniechaniem funkcjonariuszy a śmiercią porwanego oraz uzyskania wyroku zasądzającego milionowe odszkodowanie. Tymczasem postępowania przygotowawcze przeciwko funkcjonariuszom ślimaczą się. Z ogólnikowych telewizyjnych wypowiedzi profesora Ćwiąkalskiego( już po dymisji) wywnioskowałam , że dowody w ich toku zebrane nie są murowane. Nie mówił tego wprost, ale umiem czytać między wierszami wypowiedzi adwokatów. Odczytali to dużo wcześniej doradcy rodziny zamordowanego i wszczęli larum.
  Nie uważam, że premier zrobił błąd akceptując powołanie specjalnej komisji. Zrobił unik i przerzucił całą rodzinę z doradcami, mediami i opinią publiczną z korytarzy rządowych do sejmu . Nie uczynił tego wcześniej Profesor, biorąc wszystko na własną klatę, jako że jest kierujacym się logiką naukowcem i odpowiedzialnym doświadczonym adwokatem.
 • 2009-01-28 11:25 | Sybirak

  Sprawa Olewników pachnie mi wojną dwóch mafii. Tylko bardzo mocny mafiozo bije publicznie prokuratora i jest potem rozgrzeszany.
 • 2009-01-28 14:14 | boena

  Re: Wiraże Tuska

  Współczuję serdecznie, że czytając komentarze do swojego artykułu trzeba też przeczytać komentarz pana "Ralfa". Cieszę się, że osoba ta nie zdała egazaminu na aplikację. Mam nadzieję,że nie zda go w przyszłości. Agresja w tym trudnym zawodzie to cecha jedna z najgorszych, dyskwalifikująca.
 • 2009-01-28 14:20 | Artur

  Pan minister Andrzej Czuma wycenił swoją opozycyjność, kryształową przeszłość oraz idee na 700 tys. złotych, których dochodzi od wolnej Polski w Sądach. Chce za nie pieniędzy. W internecie jest też aukcja 22 letniej dziewicy, która swoje dziewictwo odda zwycięzcy aukcji. Pan poseł Janusz Palikot nazywa te zachowania po imieniu. Zgadnij Kotku, jak?
 • 2009-01-28 15:54 | Tomasz

  Re: Wiraże Tuska

  Dlaczego 3 wyborcy, którzy już nie oddadzą w swom życiu żadnego głosu na żadną partię, sprawia, że premier odwołuje całkiem dobrze ocenianego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, zaś w przypadku wyniesienia danych osobowych ponad 1200 podatników/wyborców z Urzędy Skarbowego w Busku (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6204601,Prokuratura_wyjasnia__jak_wyciekly_dane_z_US.html), którzy będą jeszcze głosowali, to konsekwencje nie są wyciągane wobec ministra finansów, a chociażby wobec podsekretarza stanu, który za skarbówkę odpowiada?!
 • 2009-01-28 18:41 | Binarek

  Pan Minister uzyskał już wyrok z odszkodowaniem i zadośćuczynieniem na 90 tys
  a wystąpił o nie wtedy gdy w Polsce zaczęli rządzić postkomuniści

  Nie wiem czemu piszesz o dziewicy - bierzesz udział w tej aukcji??
 • 2009-01-29 07:40 | Tobiasz

  Re: Wiraże Tuska

  zgadzam sie z Tomaszem.
  działania nieudolnych ministrów w resorcie finansów nie robią na Premierze żadnego wrażenia. Ciekawe dlaczego? Czyżby to był wpływ pana Bondaryka - dużo art. w Rzeczpospolitej, a nawet "Misja specjalna"? A reakcji brak. Mają haki na samego Premiera?
 • 2009-01-29 10:39 | Mieczsilver

  Re: Wiraże Tuska

  Grabimy Polskę.To dzięki okrągłostołewemu traktatowi i antyobywatelskiek ustawie zasadniczej stworzono pogodę dla politycznrgo szulerstwa i korupcji.Ministrowie od sprawiedliwości okazują się być kolesiami różnej maści przetransferowanych systemo specjalisów od braku praworządności,a nawet i przestępców.
  W wymiarze makro ciągle brak schematu obiegu pieniądza,przez analogię do obiegu wody dla ukazania jego patologicznych strumieni.
 • 2009-01-29 11:00 | xymox

  Pisze dla tego że jedno i drugie ma taką samą nazwę słownikową (zgadnij jaką). Poza tym jak ktoś wziął pieniądze za tzw. walkę z komuną to nie ma moralnego prawa przedstawiać się jako kombatant tej walki - odkąd wziął pieniądze jest już tylko najemnikiem. Dlatego w Polsce nie ma już bohaterów walczących o wolną Polskę, wszyscy rozmienili to na drobne - to dobry symptom pokazujący ich poczucie patriotyzm i przyzwoitości.
 • 2009-01-29 11:07 | Artur

  Szanowny Panie Binarku.
  Dziewica ma także krystalicznie czystą przeszłość, tak jak Pan minister Andrzej Czuma. I też ją wystawiła na sprzedaż. Gdy transakcje dojdą do skutku, i Pan minister i dziewica nie będą mieli się już czym chwalić. To co mieli najlepsze - sprzedali. Za pieniądze.
  Pozostaję z życzeniami przypływu błyskotliwej mądrości i inteligencji
 • 2009-01-29 11:12 | xymox

  Chciałoby się powiedzieć o prawicowy matole! To nie żadna odpowiedzialność, rząd PO nie chce brać żadnej odpowiedzialności stąd jego modus operandi polegający na delegacji wszystkich problemów na inny szczebel, najlepiej samorządowy. A co do przepraszania z twojej wypowiedzi wnioskuję że ludzi należy przepraszać jak mają co najmniej siedmiocyfrowe konto/ bo przecież Olewnicy to nie jedyna rodzina w Polsce skrzywdzona przez wymiar sprawiedliwości i jakoś nie słyszę wycia prasy i polityków jak to się krzywdzi w Polsce tysiące naszych rodaków zaniedbaniem bylejakością powiązaniami statusem sprawców etc. Dlaczego w ponoć demokratycznym państwie p. Olewnik mają być wyróżnieni? Bo są bogaci, bo ich krzywda była większa (a kto ma prawo różnicować krzywdy na większe i mniejsze i wg jakiego wzorca?). Cała ta sprawa jest dziwna i zgadzam się z p. Paradowską że powinna być prowadzona zgodnie z procedurą - może ślamazarną ale taką samą dla wszystkich.
 • 2009-01-29 17:27 | zaba z paryza

  jak za czasow PRL

  ktore pamietam, w ktorych zylam...
  wyniesli Czume na ministra, jak sama pani napisala polityka z drugiej liny na szczyt, tylko za to, ze ma "swietna" przeszlosc... bo podpalil muzeum Lenina ( czyc cos w tym stylu). smiechu warte aby po 20 latach takie argumenty i walory wazyly na nomimacje a nie kompetecje. Cwiakalski, osoba po za PO, nie majaca poparcia politycznego, wykonywal trudna robote. To co chcial zrobic wymaga nie pol roku czy nawet jedna kadencje ale sporo czasu , zwlaszcza , ze nia mial poparcia od NIGOKO ! robil swoja robote powoli, tak ja sie odchwaszcza zaniedbany ogrod, chwast za chwastem a nie ktore maja dlugie korzenie! sprawa rodziny Olewnikow, po pierwsze, moze media -te powazne przestaly nawijac spirale, bo sama rodzina rowniez ponosi konsekwencje, nie ma ognia bez zapalek! Jescze nie widzialam aby minister ponosil odpowiedzialnosc za morderctwo, czy zaginiecie osoby. jakas bzudura populistyczna, RP dla ludu, co tak lubi Tusk.

  jednym slowem wpadka Tuska, traci kontrole nad soba... sa inni ministrowie, ktorzy naprawde nie daja sie do rzadzenia... przed nami kryzys, zobaczymy jak nasz neolibeal wyjdzie z tego, ile pior straci.Mam tylko nadzieje, ze wrecie media sie obudza i beda wrescie realnie i obiektywnie patrzec na rzad a nie im schlebiac, jak to robiomo do tej pory.
 • 2009-01-29 21:07 | Włodek

  Kiedy czyta się komentarze do artykułu, to muszę przyznać, acz z niechęcią, rację Tuskowi. Właśnie dbałość o
  wizerunek dyktuje decyzje. Nie liczy się praca a mówienie o tym co się robi i będzie robić. Dziś wystąpienie ministra w tv lub radiu tak spowszedniało, że tylko zaspakaja to potrzeby stacji i dziennikarzy. Prawie w 100% można przewidzieć co będą opowiadać. Nawet orędzia przestały być wydarzeniami. W związku z tym nie trzeba przejmować się sprawami Polski i Polaków. Pozdrawiam
 • 2009-01-29 21:57 | zaba z paryza

  mianowanie Czumy na ministra przypomnialo mi zasady polityki w PRL, zasluzony i wierny towaryrzsz zostal ministrem a nie kompetentna osoba. Niczego Tusk sie nie nauczyl przez 20 lat, jest podobny do pana K. Wladza. wrzucenie prof. Cwiakalskiego, ktory nie byl z bajki premiera, niewygodny, ale ktory powoli staral sie oczyscic ten zachwaszczony ogrodek naszego prawa. robil to wlasnie metorycznie.

  chyba po raz pierwszy widzialam, aby minister -chyba tyklo w bananowym kraju- odpowiada za smierc jakiegod bandy w wiezieniu, i ze on to pilnowal co sie dzieje. Bzudura. Trzeba poowiedziec, ze media zaduzo robia szumu, nakrecaja spirale, a czy rodzina jest naprawde tak swieta, ognia nie ma bez zapalek!
 • 2009-01-29 22:01 | prokurator X

  Re: Wiraże Tuska

  Pisze Pani o lobby prokuratorskim, a przecież to politycy rządzili i nadal rządzą prokuraturą. Żadne "przeorywanie"struktur nic tu nie pomoże, jesli prokuratorzy będą zgadywali, co może zadowolic ministra. Dopóki nie nastąpi rozdzielenie urzędów prokuratora generalnego i ministra sprawidliwości, nie zmiani się nic, nawet jeśli znikną prokuratury apelacyjne. Proszę spojrzec na sądy. Tam ilośc szczebli organizacyjnych nie przeszkadza w apolitycznym orzekaniu.
 • 2009-01-30 15:00 | socjolog

  Re: Wiraże Tuska

  Tusk to taki znerwicowany krzykacz, ktory nie potrafi rozwinac psychicznej glebi i dlatego bedzie reagowal coraz bardziej nerwowo. Jego charakter dobrze pokazuje zdjecie, ktore zamiesciliscie. Widac na nim skryte oczy drobnego pijaczka z trybun stadionu pilkarskiego. Nerwica Tuska w koncu doprowadzi Polske do niewyplacalnosci. PO powinno poddac Tuska kuracji w Poradni Zdrowia Psychicznego, zanim zrobila z niego premiera. Takze wizyty u logopedy bylyby wskazane, bo Tusk strasznie charczy, kiedy usiluje wymawiac spolgloske "r".
 • 2009-01-30 15:28 | boena

  Czy media nakręcają tę spiralę , to kasa za tym szumem medialnym się ukrywa. Media są tylko narzędziem. Ma być "oglądalność","poczytność, czytalność?". Rodzina w żałobie z zagadką kryminalną w tle( niby rozwiązaną, ale nie do końca) to temat zawsze chwytliwy. Słuchacze i oglądacze są skołowani całkowicie i większość nie wie o co rodzinie chodzi, ale współczują i z napięciem śledzą jak serial. Naprawdę to rodzina i jej doradcy chcą wydusić pieniądze z budżetu ,udawadniając przedtem przy pomocy środków masowego przekazu i nacisków na decydentów, że to pracownicy organów ścigania przyczynili się do śmierci K. Olewnika, gdyż nie prowadzili należycie sprawy jego porwania. Być może, że są błędy w śledztwie, trzeba to jednak udowodnić. Dowody przeprowadza się w sposób cywilizowany, ale nie przy wrzasku gawiedzi, "strącając głowy" tych, którzy chcą sprawdzać i ustalać fakty zgodnie z przepisami (patrz profesor Z.Ć.). Profesor naraził się bardzo premierowi, bo nie potrafił uchronić jego i całego rządu od ataków rodziny Olewników. Był widocznie przeciwny powołaniu specjalnej komisji i dlatego poległ. Komisja w końcu powstała i premier odetchnie: rodzina O. z głowy, rządowi lżej(sic) .
 • 2009-01-30 15:54 | boena

  Święte słowa Panie XYMONIE. Każda tego rodzaju sprawa powinna być prowadzona zgodnie z procedurą. Jest to w interesie nas wszystkich, by nie było wolnej amerykanki. Ludzie w większości nie zdają sobie sprawy, że docelowo wszyscy płacą za błędy pracowników działających w imieniu Skarbu Państwa , w tym policjantów, prokuratorów. Jeżeli więc były błędy tych funcjonariuszy w śledztwie dot. porwania K.O. , to tylko niezawisłe sądy mogą to potwierdzić w wyrokach -w oparciu o dowody. Na szczęście żadna komisja sejmowa nie feruje wyroków i nie orzeka o odszkodowaniach. Komisja powołana w wyniku akcji rodziny O. również nie ma takich uprawnień. Tylko posłowie bioracy udział w jej posiedzeniach odniosą wymierne korzyści, będą non stop na wizji i w prasie. O ew. odszkodowaniu z budżetu za śmierć K.O. i tak orzeknie sąd, a więc wszelkie zabiegi jego krewnych by skrócić drogę procesową wydają się bezsensowne.
 • 2009-01-30 21:22 | zaba z paryza

  bardzo ciekawy artykul byl w Polityce o prokuratorze Jasniskim, ktory sporo zrobil wyjasniajac zaginiecie Olewnika, ale nie spodobal sie rodzinie, ktora to go niszczyla od gornie. Czytajac kilka artykulow o tej sprawie wyrobilam sobie zdanie o rodzinie, jest to typowa rodzina polska, zacieta, zawzieta, zawisna, podejrzliwa i daj Boze nie popusci, o taki model wyborco< z PIs z moherami..uf!
  obawiam sie, ze komisja, ktora zostnie powolana, bardziej przejedzie sie po rodziniei ona dostanie po uszach ( co delikatnie politycy i niektorzy dzienikarze sie wypowiedzieli) niz sprawa zostanie wykryta. bo jak zaczna grzebac w przeszlosc K. Olewnika moze znajda nie mile dla rodziny watki, a rodzina wwoczas bedzie oskarzac komisje o zly bieg procesu... i tak w kolko.

  z innej beczki, nasz szerf swoim najnowszym wystapieniu podwazyl orzeczenie prokuratury wobec prezydenta Sopotu, J. Karnowskiego, a wiec pokazal , ze nasze sady do jedna wielka lipa. Ladne wesjce.
 • 2009-02-01 16:36 | ipn

  Re: Wiraże Tuska

  Pani paradowska wciąż jeszcze swoje peerelowskie rączki najczęściej do komuchów składa jednocześnie jednak przyklaskuje tym, którzy - będąc w kolejce po nich- najmniejszą dla jej "moralności", stratę przynieść mogą.
 • 2009-02-01 19:58 | Hanna

  Re: Wiraże Tuska

  Wymiar sprawiedliwosci napewno wymaga duzych przemian. W praworzadnym i demokratycznym kraju obywatel powinien oczekiwac ochrony panstwa przed przestepczoscia jak i rowniez przed arbitralnymi, stronniczymi ocenami instytucji , ktore niszcza obywateli czesto na konkretne zamowienia . Proces ten rozpoczety przez PIS nie ulegl jak narazie modyfikacji w obawie przed populistycznymi naciskami.
 • 2009-02-02 14:19 | T.K.

  [cytat]
  Pisze Pani o lobby prokuratorskim, a przecież to politycy rządzili i nadal rządzą prokuraturą. Żadne
  "przeorywanie"struktur nic tu nie pomoże, jesli prokuratorzy będą zgadywali, co może zadowolic ministra.
  Dopóki nie nastąpi rozdzielenie urzędów prokuratora generalnego i ministra sprawidliwości, nie zmiani się
  nic, nawet jeśli znikną prokuratury apelacyjne. Proszę spojrzec na sądy. Tam ilośc szczebli organizacyjnych
  nie przeszkadza w apolitycznym orzekaniu.
  [/cytat]
  "aPOlityczne orzekanie sądów"? Spójrz w lustro a ujrzysz naiwnego!
  Co zaś tyczy prokuratury - masz rację! Należy ją jak najprędzej SPRYWATYZOWAĆ i oddać w zarząd ĆwiąkalskoPOdobnym autorytetom i jego klakierom. A rzecznikami p. Paradowską i T.WOłKA uczynić. Ludzi obiektywnych inaczej.
 • 2009-02-05 15:38 | Iwona Konst.

  Re: Wiraże Tuska

  Za czasów Min, Ziobro ,Kary były przesadzone do winy. To był nakaz Ziobro . Prokurator ,który rządał mniejszej kary ,odpowiadał przed zwierzchnikiem. Dlatego lepiej dla prokuratorów było rządać wyższej kary niż było to uzasadnione. Sama mam przykład ze swojego podwórka, mój syn przez przypadek wplątał się w historię, rzekomego wymuszenia należności. Prawda jednak była inna. Chłopak ,obibok ,wyłudził od kogoś 600zł. Nie chciał tej kwoty zwrócić . Śmiał się ,że nie można mu udowodnić wzięcia pieniędzy ,bo nie ma na to dokumentów. Pokrzywdzona poprosiła znajomego o postraszenie nieuczciwego obiboka. Prokuratura zrobiła z tego wielka aferę. Choć winowajca dostał w twarz, ale tylko na skutek wlasnych słow ,,,,,,że mogą mu g. zrobić. Mój syn nie tknął go ,pomógł go gonić,ale nie odezwał się nawet do niego słowem. Jednak prokurator uznał ,że to wielkie przestępstwo i dał mu wyrok w zawieszeniu i kuratora na 4 lata,.Nadmieniam,że syn jako jedyny z tej tróki uczył się i pracował. Miał nienaganną opinię. Nic to nie pomogło,nawet ,to,że sam pokrzywdzony powiedział ,że nie ma do syna pretensji, a gł winowajca zeznał,że syn uczestniczył w zdarzeniu przypadkowo.Jeżeli takich ludzi ścigamy \syn nie pie nie pali,nigdzie nie łazi , chce założyćrodzinę\ to prawdziwi przestępcy mogą czuć się bezpiecznie. Nasze sądy tracączas i nasze pieniądze na sprawy ,które nie są tego warte. W tym przypadku złodziej wykorzystał prawo i sam wyszedł z opresji bez szwanku.