Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spisek powszechny

(11)
Nic nie dzieje się bez powodu, a tym powodem – w mniemaniu wielu ludzi – jest zwykle spisek. Dlaczego tak łatwo dajemy się do tego przekonać?
 • 2009-01-28 10:47 | kalkstein

  Panie Krzysztofie ...

  "Kiedy w 2006 r. Scripps Howard News Service, we współpracy z Ohio University, przeprowadził w Stanach Zjednoczonych badania opinii publicznej na temat terrorystycznego ataku z 11 września 2001 r., okazało się, że 36 proc. respondentów uważa za bardzo lub dość prawdopodobne, iż za zamachami tymi stali agenci amerykańskich władz federalnych"

  Panie Krzysztofie, proszę pokazać któreś z oficjalnych filmów ukazujących zawalenie się wież i budynku WTC7 jakiemuś konstruktorowi zajmującemu się projektowaniem tego typu budowli. Stwierdzi on z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że budynki zostały wysadzone w powietrze, tak jak się to robi przy kontrolowanym wyburzeniu. Tak więc, proszę się nie dziwić tym 36 procentom amerykanów, którzy uważają że to całkiem prawdopodobne, że za tymi zamachami stoi ktoś z rządu, skoro rząd mydli wszystkim oczy jakimiś wydumanymi ekspertyzami o pożarach, kaskadowym zawaleniu itp ...
 • 2009-01-28 18:57 | Prezes

  Warto pamiętać, że w wyniku zawalenia WTC 7 nie zginęła ani jedna osoba.
  To że zdecydowano się na wysadzenie tego budynku, byłoby całkiem sensowne
  (umożliwiło to szybsze i bezpieczniejsze wejście ekip ratowniczych do zawalonych wież)
  i wcale nie dowodzi, że ataki 11. września były zaplanowane przez Busha & co.
  Myślę, że on mógł zaatakować Irak (i z pewnością by to zrobił) niezależnie od ataku 11 września.
  Oczywiście po tych atakach o wiele łatwiej było mu przekonać tzw. opinię publiczną,
  ale jak widzieliśmy przez (na szczęście już minione) ostatnie 8 lat, Bush rzadko kiedy przejmował się tym, co o nim myślała "opinia publiczna" :-)
 • 2009-01-28 20:08 | Edek

  Re: Jezeli uważa pan że JFK zabił jeden człowiek , to ...

  Takie brednie jakie wciskają nam oficjalne media , będące własnością ludzi którzy prywatnie rzadzą tym światem, powodują , że spiskowa teoria dziejów objaśnia nam dzieje tego świata bardziej sensownie , niż tomy ofiacjalnych raportów .
  Oczywiście spiskowa teoria dziejów zawiera wiele idiotyzmów, ale znawcy przedmiotu mówią , że te idotyzmy podrzucają ci , co chcą jeszcze bardziej zabełtać ludziom w głowach.
  Daleka jest droga do prawdy, ale trzeba próbować nią podążać.
 • 2009-01-28 22:01 | Mieczsilver

  Re: Spisek powszechny

  Spiski są częścią historii sprawowania władzy.W Magdalence spotkali się ludzie honoru i przygotowali założenia do traktatu okrągłostołowego,który był podstawą do wykreowania antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.Wszystko było legalnie,a jak ktoś nie wie o co chodziło,to z całą pewnością chodziło o pieniądze.Polityka historyczna,a w niej udział nadreprezentacji mniejszości żydowskiej rządzi się swoimi prawami.
 • 2009-01-28 23:39 | Konstruktor

  Ja jestem konstruktorem zajmującym się projektowaniem tego typu budowli.
  Stwierdzam z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że budynki sie zawalily bo mialy taka a nie inna konstrukcje (stalowy szkielet) i pod wplywem temperatury najgoretsza kondygnacja musiala zapasc sie w sobie. Dynamiczne obciazenie jakie zostalo wywarte na nastepna ,tez goraco kondygnacje spowodowalo reakcje lancuchowa.
  I tyle. Wlasciwie to proste. Chyba ze sie ma duzo wapna (Kalkstein) w glowie.
 • 2009-01-29 08:53 | kalkstein

  Szanowny Prezesie,
  pragnę podsunąć Panu jedną informację, mianowicie: National Institute of Standards and Technology który prowadzi(ł) oficjalne dochodzenia i analizy technicznych aspektów zawalenia się budynków WTC, całkiem niedawno wydał końcowy raport właśnie o biurowcu WTC 7. W tym dokumencie stwierdza jednoznacznie że przyczyną zawalenia był pożar. Naukowcy z instytutu określają to nowoodkryte zjawisko "fire-induced progressive collapse".
  Zapraszam do obejrzenia filmów i lektury raportu znajdującego się stronie http://wtc.nist.gov

  Pozdrawiam serdecznie.
  K.
 • 2009-01-29 19:23 | Prezes

  Całkiem możliwe. Ja tylko chciałem podkreślić, że nawet gdyby WTC7 był celowo wysadzony, to jeszcze nie dowodzi, że atak 11 września był zaplanowany przez Busha & co., choć niewątpliwie ułatwił mu pracę i reelekcję.
  Ja też jestem bardziej skłonny zaufać specjalistom znającym się na rzeczy niż informacji z przyjęcia imieninowego u cioci czy z losowej strony w internecie.
 • 2009-01-30 08:57 | kalkstein

  Szanowny Panie Konstruktorze,
  czy mógłby Pan poświęcić chwilkę swojego cennego czasu i zapoznać się z opisem konstrukcji wież WTC
  http://en.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center
  a następnie podać wytłumaczenie dlaczego górne piętra "opadając łańcuchowo" na niższe nie napotykały praktycznie żadnego oporu. Ponad 400 metrowa konstrukcja zawaliła się w 10 sekund. Co daje przyspieszenie prawie równe ziemskiemu. Jak to możliwe skoro tylko kilka pięter było narażonych na "wysoką" temperaturę, a kilkadziesiąt poniższych pięter budynku wytrzymującego oceaniczne wiatry było nienaruszone ?
  Proszę o rozjaśnienie mojego zwapniałego umysłu ;-)
 • 2009-02-14 18:16 | AntiNWO

  Co za bzdury! To nie jest żadna spiskowa teoria dziejów, tu nie ma miejsca na żadne "debatowanie", to jest spiskowy fakt! Jak ktoś nie wierzy, że atak na WTC był przeprowadzony przez amerykański rząd, no to proszę obejrzeć następujący film:
  http://video.gogle.pl/videoplay?docid=5473317046891823499&ei=3vuWSe2_KYbi2gLR9fSyAw
 • 2009-02-28 19:21 | harding

  Re: Spisek powszechny

  I tak po ciebie przyjdą....
 • 2009-03-30 20:01 | Obcy

  To wyobraźcie sobie że wszystkie religie monoteistyczne sa wytworem amazonek które sterują głupimi i łatwowiernymi, wierzącymi o swojej wyższości mężczyznami. Dajcie spokój z tym , a może jednak żyjemy w matrixie co ?