Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lekcja selekcji

(7)
Niemcy pielęgnują pamięć o Holocauście, ale ciągle zapominają o ofiarach ludobójstwa w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • 2009-02-02 20:04 | Opolanin

  Re: Lekcja selekcji

  Artykuł te przeczytałem również w oryginale w "Die Zeit" tytuł artykułu " Die unbedachten Toten"
  To bardzo dobrze, że artykuł ten ukazał się w polskiej prasie. Ten artykuł powinien przeczytać każdy Polak, a szczególnie polscy Niemcy, dzałający w mniejszości niemieckiej w Polsce. Oni fałszują w wielkim stylu historię. Nie wiedzę lub nie chcą wiedzieć o niewyobrażalnym w dziejach ludzkości ludobójstwie dokonanym przez Niemców na narodzie polskim i innych narodach słowiańskich, uważanych przez Niemców za podludzi.
  Obecna mniejszość niemiecka w Polsce prezentuje takie same poglądy jak Hitler Gebbels,
  Himmler i inni niemieccy zbrodniarze jak i setek tysięcy niemieckiej ówczesnej inteligencji
  i elity niemieckiej, który przygotowała ten okrutny los Polakom.
  Zbrodniarzom Wehrmachtu stawia się dzisiaj pomniki na Sląsku. O Polakach, swoich braciach, mówią oni z jak największą pogardą, twierdzą , że mają defekty genetyczne, cytują Hitlera i Bismarcka, Słoiańskie nazwy swoich miejscowości zmieniają na niemiecki, hitlerowskie nazwy, czują się lepszymi ludzmi, aniżeli Polacy. To o czym piszę to dzisiejsza rzeczywistość. Podczas moich pobytów w Polsce spotykam tych ludzi, znam ich poglądy i plany na przyszłość. Mój apel do wszystkich Polaków : Polacy!! zastopujcie te niekorzystne dla Poski , jej mieszkańców i integralności terytorialnej Polski działania mniejszości niemieckiej w Polsce. Nie wierzcie tym polskim Niemcom !!!! To co piszę jest brutalną prawdą. Znam dobrze tych ludzi. Czują sie całkowicie bezkarni. Uważają, że mając poparcie niemieckie mogą sobie pozwolić na wszystko.

  Opinia z Niemiec
 • 2009-02-03 22:15 | jackowski

  Opolanin, ma racje. Mozna sie pod tym podpisac bez zastrzezen.
  Nie wolno jednak zapominac, ze my Polacy w rownym stopniu nie dopuszczamy nawet samej mysli o prawdzie.
  Wypedzenie i miliony ofiar, ktore za soba poniosly w historii polskiej nie istnieja.
  Oczywiscie - NIKT - nie podwaza powodow, ktore doprowadily do wypedzenia milionow i smierci ponad dwoch milionow dzieci i kobiet. Ale przemilczywanie tego faktu, malo - proba mobilizacji calej wspolnoty europejskiej przeciw pamieci tych ofialnar jest porownywalna do opisanych powyzej.
 • 2009-02-04 13:20 | slawek

  W Niemczech mieszkam juz dosc dlugo, w pracy jet w naszej Firmie sporo polkich Niemcow
  niestety po za tym ze sa pracowici nie moge nic dobrego o nich powiedziec, ich tez boli ze ja bedac czystym Polakiem stoje w hierarchi sluzbowej duzo wyzej ja oni.

  Moi znajomi sa Niemcami i z tym Tematem nie maja zadnych problemow, dzisiaj w pracy wydrukowalem te artykul z Die Zeit i dalem kolegom do przeczytania, jeden tylko czytal do konca, inni powiedzieli " lass mich in Ruhe mit dem alten Sche..." co znaczy zostaw mnie w spokoju z tymi glupotami,
 • 2009-02-05 14:50 | marszal80

  Re: Lekcja selekcji

  Identyfikacja siebie jako ofiary jest bardzo prosta. Przyjąć jednak że miało się coś wspólnego z agresją, terrorem przychodzi z dużo większym trudem. To samo może tyczyć się polaków. Z łatwością wyliczamy ilu to naszych obywateli zabili Niemcy. Ale mało kto chciałby przyznać że polacy donosili na żydów wiedząc jaki spotka ich los. Antysemityzm w polsce przedwojennej był bardzo szeroko rozpropagowany. To z jaką zajadłościa krytykowane są publikacje pokazujące naszą postawę wobec żydow w czasie wojny i po wojnie, pokazuję iż również nie chcemy przyjąć do wiadomości tej mrocznej strony naszej historii. Te zbrodnie również są częścią naszej historii.
 • 2009-02-10 16:06 | magdalena

  Re: Lekcja selekcji

  marszal80 napisał: To samo może tyczyć się polaków. Z łatwością wyliczamy ilu to
  naszych obywateli zabili Niemcy. Ale mało kto chciałby przyznać że polacy donosili na żydów wiedząc jaki spotka ich los.... Otóż wręcz przeciwnie. Od lat kiedy mowa o zabitych w II wojnie Polakach , natychmiast pojawiają się głosy o wydanych przez Polaków Żydach. Są to polskie głosy, tak liczne - że już sami Źydzi chętniej mówią o antysemityźmie polskim niż niemieckim.Antysemityzm był w przedwojennej Europie faktem - Europie, a nie tylko Polsce. Wydawali Żydów Francuzi, wydawali Czesi, tak jak Niemcy i Austriacy.
  Polaków zginęło z rąk Niemców - 3 miliony i następne 3 - pochodzenia żydowskiego.
  Będziemy to przemilczać, bagatelizować?
  Bo identyfikacja siebie jako agresora jest trudna? Nie chodzi o łatwość czy trudność - idzie o prawdę. Poświęca się ją nie z powodów psychologicznych, lecz dla interesu. Niemieckie interes wymaga by wykorzystać zbrodnie nazistów jako przykład złej ideologii która zaraziła naród a nie kolejnej napaści Niemiec na Polskę. Podobnie jak rosyjski interes wymaga, by twierdzić że oficerowie zamordowani w Katyniu byli terrorystami, bo oficerów Armia Czerwona nie rozstrzeliwała.
 • 2009-02-26 09:14 | trist

  Biedny niemądry człowieku, pewnie masz mało lat i naczytałeś się propagandzisty Grossa. Poważni historycy mówią o kilkudziesięciu tysiącach szmalcowników, działających na terenie okupowanej Polski. To garstka wobec wielu milionów Polaków. W dodatku w Polsce prócz Polaków i Żydów mieszkały też inne narody. Część szmalcowników mogła być Niemcami, folksdojczami albo Ukraińcami.
 • 2009-05-14 00:53 | v@l

  Jakie wypędzenie? Ktoś im takie rozkazy wydał to raz. A dwa to efekt działania wiedzy o tym co się działo na wschodzie. Sami się wypędzili, sami za to zapłacili.
  Przy okazji jackowski - sam poważasz powody, o których wspominasz - pisząc jak piszesz.