Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wizerunek kontra pamięć

(4)
Ostatnia odsłona kongresu PiS pokazała, że Jarosław Kaczyński zmienia nieco taktykę, ale nie zmienia poglądów
 • 2009-02-04 16:24 | Anro

  Re: Wizerunek kontra pamięć

  Pis, podobnie jak w przeszłości komunizm, jest partią niereformowalną,opartą na populistycznych, utopijnych, antyeuropejskich, sprzecznych ze sobą i zaściankowych dogmatach głoszonych przez niomylnego prezesa, a powtarzanych w nieskończoność przez wiernych mu pretorian, liczących na powrót do władzy. Żaden puder, tzw. nowe otwarcie, czy kongres nie są w stanie tej prawdy przysłonić.Podobnie jak padł socjalizm, tak samo odejdzie do historii (krótkiej) mieszanka socjalistycznego populizmu z 19 wiecznym kapitalizmem, w postaci 4 RP braci Kaczyńskich.
 • 2009-02-04 18:34 | andrzejek

  Dziwi, że tak mało ludzi w sumie razi w PiS to, co moim zdaniem razić powinno najbardziej bo jest najbardziej wyraziste. Chodzi mianowicie o klerykalizm, zaściankowość i nutę endecką.
 • 2009-02-04 19:02 | Kamil

  Za komuny była praca i były pieniądze. Jak jest teraz chyba nie muszę mówić każdy wie, ale niestety Polski naród jest zbyt głupi i samolubny na to aby zrobić porządek ze swoim krajem. Tak ! Polacy to debile ! I mówię to jako 100% Polak. Na to co się teraz dzieje w polskiej polityce to tylko rewolucja może pomóc ale niestety każdy woli siedzieć w domu i kląć do telewizora. Wy naprawdę udajecie, że nie widzicie jak te "wieprze" polityczne przybierają na wadze ? Jak was okradają ? Dobrze się wam tak żyje ? Ludzie biorą po niecałe 500zł renty a te osły robią
  podwyżki 800zł dla polityków a dla sędziów 1000zł tak. Pan prezydent nie zawetował. Dlaczego ? Sami sobie odpowiedzcie. Teraz informują ludzi, że niestety będą cięcia bo nie ma pieniędzy... No ludzie ! Jak to się inaczej nazywa jak nie "legalna" kradzież i za przeproszeniem skurczysyństwo ? Pan Kaczyński śmie pokazywać swój dziób w telewizji o mówić, że, cytuje:
  " ...Dobrze rządziliśmy."
  Dla kogo dobrze ? Dla mnie ? Dla was ? Dla waszych dzieci ? Czy dla nich ?
  Polska dla Polaków ? A może Polska dla Kaczyńskich ?

  Gdzie ta Polska ???
 • 2009-02-05 13:41 | mustafa

  Re: Wizerunek kontra pamięć

  "Nawet jeśli prezes nawoływał o lepszy styl i łagodniejszą twarz ugrupowania, to tylko po to, aby pozyskać nowych zwolenników, ten „miękki elektorat", może niezbyt przekonany do PiS, ale wystraszony możliwymi skutkami kryzysu, zwłaszcza jeżeli tym kryzysem się nieustannie straszy."
  Pan redaktor wychynął z warszwskiej zlotej klatki, ale niezbyt przyjrzał się rzeczywistości. Proszę Pana, kryzysem nie trzeba straszyć, on już jest i każdy (poza warszawskimi elitami) czuje go na własnej skórze. Kurs złotówki, coraz częstsze zwolnienia grupowe i indywidualne (sam znam wiele przykładów), spadek obrotów przedsiębiorstw itp. Zamiast zaklinać rzeczywistość i traktować ludzi jak idiotów, może warto byłoby rzetelnie informować Kowalskiego o sytuacji gospodarczej RP.