Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potknięcie na Księżycu

(11)
Artykuł prezydenta Lecha Kaczyńskiego został wysłany na Księżyc. Nie ma nieszczęścia, jest potknięcie
 • 2009-02-06 14:32 | absolwent UJ

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Pan Passent wyraznie tak mocno nie lubi prezydenta Kaczynskiego, ze w sprawie tak blahej wysila sie na "popelnienie"artykulu. Szkoda czasu i atramentu (patrz wciskania klawiszy na komputerze). Dziwie sie wiec parzac z zzagranicy, gdzie "Polityka" ma czas i miejsce na rzeczy wazniejsze, czyli kryzys i jego skutki dla Polski. Oczywiscie go n ie ma. Wszystkiemu jest winny Kaczynski ze swoim bratem. Mysle panie Passent ,ze to juz staje sie nudne. Czas najwyzszy znalezc sobie inne kozly ofiarne i przestac odwracac uwage od rzeczy waznych.
 • 2009-02-06 15:06 | joanna600

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Tu rowniez potkniecie: ' Washington Times', czy ' Washington Star' ?
 • 2009-02-06 18:49 | WŁADYSŁAW

  PAN PREZYDENT KACZYNSKI JEST JAK DO TEJ PORY NAJLEPSZYM PREZYDENTEM A MORDE JEMU I JEGO BRATU DORABIJĄ LUDZIE KTÓRZY POCZULI SIE ZAGROŻENI UTRATĄ NIE UCZCIWIE ZDOYTYCH MAJĄTKÓW A TAKICH JEST W POLSCEBARDZO DUŻO , MEDIA I LUDZIE O KTÓRYCH JEŚLI SIE MÓWI TO ZARAZ KRZYCZĄ ŻE JEST SIĘ ANTY SEMITĄ no i KOMUCHY
 • 2009-02-07 00:38 | wg

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Literówek trzeba przyznać sporo "Star" i ta nieszczęsna "Limes" którą brzmiałaby wyjątkowo (celnie w opini niektórych) złośliwie jeśli by uznać ją za celową.

  Mam odmienną opinię co do Los Angeles Times, to był to IMHO (prenumerowałem to przez dłuższy czas) i dalej jest drugi garnitur tutaj.

  Potknięcie to bez względu na to co Sikorski pisze jest i nie takie zupełnie błahe, bo jest to jakby Kaczyński dał artykuł do Junge Freiheit (prawicowy dziennika w RFN) lub jego odpowiednika w Rosji.

  Ktoś tutaj Kaczyńskiego wrobił (kosztem kraju) korzystając z ich ignorancji, podejrzewam ludzi Sikorskiego ale mogę się mylić.
 • 2009-02-07 05:04 | wg

  Re: Potknięcie na Księżycu

  niełatnie to trochę z mojej strony tak się czepiać ale dodam że:

  - nie pamiętam żeby "Christian Science Monitor" był kiedykowiek wpływowy, na pewno już nie w ostatnich dziesięciu latach,

  - dominuje i to zdecydowanie wielka trójka NYT, WaPo and WSJ, potem dużo, dużo nic, a za tym LA Times, Boston Globe, SF Gate, etc. Moonies' rag jest w swojej własnej kategorji.

  - z WSJ ostatnim coś ostatnio nie najlepiej (tak jak z ich partią z wyboru - republikanami) t.j ich strona wiadomościowa (news) trzyma się OK, są dość w dalszym ciągu more or less niestronniczy, ale ich publicystom (kolumniści) i tym co tam smażą "editorials" zaczęło w ostatnich latach Bush/Cheney ostro odbijać. Ich komentarze generalnie odbiera się na dzisiaj jako raczej nawiedzone, mało wyważone, out-of-touch, nawet puknięte, czubkowate, oszołomiowate trochę. Inaczej right-wing crackpottery po angielsku.

  Tonem i orientacją przypominają kropka w kropkę komentatorów Rzeczpospolitej z tym że tych ostatnich traktuje się jeszcze w RP poważnie, menażerji WSJ w SZAP już nie.
 • 2009-02-07 12:26 | Halszka

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Z oceną "Washington Times", to oczywiście racja. Ale... przeczytałam dwa dni temu ten prezydencki tekst. Moim zdaniem, chwała Bogu, ze nie ukazal się on w żadnej z prestizowych gazet.
  A swoją drogą, Polacy od lat uskarżają się na dyskryminacyjne praktyki amerykańskich konsulatów przy udzielaniu wiz, a ostatnio także na traktowanie obywateli (w tym 70-letnich kobiet), zakuwanych w kajdanki na lotnisku, nocujących w więzieniu i odsyłanych ciupasem z powrotem do Polski (fakt, kajdanek ma juz podobno nie być - reszta bez zmian). Muszę przyznać, że jest to dla mnie zdumiewające, iż prezydent, pisząc dla amerykańskiej gazety, nie poruszył w ogóle tych tematów - a zamiast tego orędował na rzecz swojej ulubionej Gruzji i swojej ulubionej tarczy, stanowiącej w dość powszechnym odbiorze zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju.
 • 2009-02-08 00:32 | murator

  "POLITYKA" schodzi na psy - art. najlepszym tego dowodem ! Pan Redaktor zdaje sie miec fijola na punkcie braci Kaczynskich. Obsesja ta bedzie sia nasilala i moze przybrac tragiczne rozmiary a ludzie i tak nie obchodzi co pisze jakis NYT, WT czy WS. Ludzie maja to w d....e ! Mysla jak zaplacic za letni wakacje, raty za jakies graty - Pan próbuje szczuc na wybranego w demokratycznych wyborach Prezydenta i udowodnic ze jest On gorszy od pajaca Walesy, pijaka Kwasniewskiego (niezapomniana lekcja Savoir Vivre´u w Kijowie) itd. Z ambasadora staje sie lordem Haw-haw - dno !
 • 2009-02-08 17:20 | leo

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Jakie to przykre.
 • 2009-02-08 18:18 | Janko muzykant

  Cos chyba ci sie pomieszalo... To NYT szukal ostatnio pomocy w Meksyku zeby sie ratowac przed upadkiem a WSJ jakos nie narzeka na dystrybucje. Lewacki NYT zniknie jako papier za 2-3 lata. Moga egzystowac na internecie ale papierowe wydanie upadnie tak jak updadlo kilka innych mniejszych lewackich gazet.
 • 2009-02-08 19:24 | amm

  Re: Potknięcie na Księżycu

  gdyby jeszcze pan Passent podal o jaki artykol chodzi.
  Widocznie w Polsce i Polityce jest to prawda ogolnie znana i oczywista.
  Mozliwe, ze u Pana Passenta tez jest jakis konflikd miedzyosrodkowy..
  Ile Pan ma osrodkow Panie Passent? Kto napisal artykul? Gdzie sie ukazal? Na czyje (albo bez) czyjego zamowienia?
  Panie Passent, Pan mi zamieszal blekit w glowie. Panski artykul, jest wydaje sie glownie o panskiej orientacji w orientacji (konserwa- liberalle- prrrrawica) w amerykanskiej prasie i koniecznosci dania jakiegos powodu do wyplaceniu Panu przez tygodnik Polityka honorarium,
 • 2009-02-08 21:14 | Jermar2

  Re: Potknięcie na Księżycu

  Największym potknięciem jest dziennikarstwo Passenta.