Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ucieczka od Stołu

(4)
Dialog, negocjacje nigdy nie miały w Polsce dobrych notowań, zawsze lokowały się blisko zdrady
 • 2009-02-11 12:07 | Mieczsilver

  Re: Ucieczka od Stołu

  Konsekwencje traktatu okrągłostołowego,a póżniej antyobywatelskiej ustawy zasadniczej trzeba zacząć opisywać nie tylko w wymiarze centralnym,ale i lokalnym doświadczeniami pojedyńczego człowieka.Nie uwzględniało się obywatelskiej powinności,wręcz się ją deprecjonowało w ujawnianiu braku braku praworządności i korupcji,których praktyka była traktowana niczym cnota po transformacji systemowej.W tym względzie ograniczono działalność IPN.
 • 2009-02-11 14:20 | Włodek

  Dlaczego właśnie słowo kompromis ma u nas pejoratywne znaczenie? Skąd ta potrzeba wroga i koniecznie porażka z nim. Może potrzebna jest jakaś akcja pozytywnego, do przodu myślenia. Przecież za niedługo słowo patriotyzm będzie wymawiać się w tym samym kontekście co piwo, bo dokąd będziemy żywić młodych ludzi przeszłością pełną przelanej krwi /na pewno bohaterskiej/, a nieskuteczną w sensie interesu narodowego. Nie zauważyłem powtórek serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". To tak jak chyba nie doczekam serialu o okrągłym stole. Nie wiem ilu ludzi zdaje sobie sprawę, że wymachiwanie szabelką jest łatwiejsze od codziennej pracy, rozumienia innych ludzi, nawet wrogów. A już rzeczywiście tylko brakiem dobrej woli można nazwać nie widzenie roku 1989 z tamtej perspektywy, a głupotą wymądrzanie się nad dokonaniami przy okrągłym stole, operując dzisiejszą wiedzą. Na szczęście w 1989r. o przyszłości naszego państwa decydowała chyba pierwszy raz w historii ta mądra mniejszość.
 • 2009-02-11 14:24 | dalarna

  Re: Ucieczka od Stołu

  Gdyby obecna elita sodarnościowa w wyborach do parlamentu utworzyłaby listę krajową w którą obowiązywałby próg wyborczy na poziomie 50% poparcia wyborców to mielibyśmy 4 czerwca bis ale w drugą stronę,żaden prominent solidarnościowy nie ma najmniejszych szans pokonać tak wysoko zawierzonej poprzeczki wyborzej.A komuniści sami zgodzili się na taki próg wyborczy i o dziwo ten próg został pokonany przez dwóch profesorów Mikołaja Kozakiewicza i prof Zielińskiego.
 • 2009-02-16 08:36 | vdm

  Re: Ucieczka od Stołu

  W czsie obrad Okraglego Stolu obrabowano polakow z prawa glosu. GLOSU KTORY SIE LICZY. Polacy nie sa w stanie wybrac nikogo do Sejmu ani Senatu. Polslowie i senatorzy sa mianowani z list wyborczych przez swoich szefow partii. Tak samo jak towarzysze w PRLu.

  Polska nie jest demokracja, jest hipokryzja a Okrogly Stol jest symbolem zlodziejstwa.