Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Premier udziela kredytu

(12)
Gdyby w Polsce istniały 'czepialskie' standardy amerykańskie, byłoby aż nadto powodów, by min. Czuma przestał pełnić funkcję
 • 2009-02-17 12:57 | W_J

  Re: Premier udziela kredytu

  Panie Redaktorze kochany! Coś chyba jest "na rzeczy" skoro Pan opublikował jednak ten artykuł o p. Czumie, a nie zająknął się Pan o skandalicznym, dyskwalifikującym wyczynie poprzedniego ministra. Nie jest już przecież tajemnicą, nawet "poliszynela", że pan Ć. krótko przed swoim "podaniem się do dymisji" złożył wasalną i "biznesową" wizytę u pewnego oligarchy ściganego jeszcze niedawno międzynarodowym listem gończym i został przy okazji obdarzony przez wdzięcznego za uratowanie gospodarza sowitym czekiem i smakowitą wałówką.......Ale cóż, pan Czuma (skądinąd to przedłużające się już nadmiernie długo widowisko z jego żenującą nominacją powinno być przez premiera dawno przerwane), jak sami piszecie, nie ma zaplecza w polskim środowisku prawniczym. W przeciwieństwie do pana Ć.....
  PS
  "Politykę" czytam "od zawsze". Ponieważ jestem sporo starszy od Pana, przypuszczalnie czytałem ją już wówczas, gdy Pan stawiał swoje pierwsze kroki na tym pełnym łez padole...Niech Pan nie roztrwoni etosu....
 • 2009-02-17 13:40 | boena

  Muszę przyznać rację panu W J. Na temat profesora Ćwiąkalskiego w kontekście jego domniemanej wizyty u b. senatora Stokłosy media milczą jak zaklęte, nie licząc Nie. Czekam na proste pytanie: panie profesorze, to prawda co wróble ćwierkają na temat imprezy w posiadłości byłego pana mocodawcy? Dotychczas nie padło, a może przeoczyłam.
 • 2009-02-17 15:01 | Adalbert

  Re: arogancja "bohaterów" nie zna granic ?

  Ta kariera to gotowy scenariusz dla pana Andrzeja Wajdy który zamierza nakręcić film o bohaterze minionego okresu. Wewnętrzne wojny w Platformie doprowadziły do tej absurdalnej sytuacji. Stronnictwo posła Niesiołowskiego chciało mieć przewagę nad stronnictwem pana Schetyny i wyszło to co wyszło, czyli humbug.
  Na co czeka premier ? Na posadę prezydenta ? Pozostały przecież długie miesiące kryzysu i niepokojów społecznych . Minister Sprawiedliwości będzie miał już na wiosnę pełne ręce roboty.
 • 2009-02-17 16:04 | boena

  Zgadzam się z panem Adalbertem i bardzo boleję, ponieważ lubię i cenię premiera. Mam też głęboki szacunek dla rdzennych mieszkańców Pomorza- z Kociewia, z Kaszub. Dzięki ich pracowitości, rzetelności, przywiązaniu do tradycji ta część kraju kwitnie. (Odśnieżają ,posypując piaskiem nawet drogi gminne- III kategorii oczyszczania !!!)
  Nagle dociera do nich głos premiera , człowieka o kaszubskich korzeniach, że pieniądze można pożyczyć i nie oddać, że nie jest to naganne, że taki ktoś może rządzić krajem , że daje mu się kredyt zaufania, podczas gdy on kredytów dotychczas dobrowolnie nie spłacał. Krew się w rodakach premiera burzy. Niechże się wybierze w przebraniu żebraka na sumę do kościoła w Kartuzach, czy Kościerzynie. Usłyszy co mówią krajanie o tych , którzy nie oddają kasy. Ich dewizą jest: "nie pożyczać ani w te, ani we fte". Wiem , to w większości wyborcy PIS, ale istniała szansa, żeby ich do PO przekonać. Myślę, że teraz została bezpowrotnie zaprzepaszczona.
 • 2009-02-17 20:35 | Jerzy

  Nie do wiary ! "Polityka" pod redakcją Jerzego Baczyńskiego kończy z serwilizmem wobec Gazety Wyborczej i Solidarności. Dostrzegliście wreszcie na jakie manowce wyprowadziło polską demokrację wasze milczenie wobec bredni afery Rywina, hę ?.
 • 2009-02-17 22:31 | JSN

  media nie milcza - opisal Urban
 • 2009-02-18 01:31 | Dariusz

  Re: Premier udziela kredytu

  Wielu ludzi akceptuje bezkrytycznie fakt ze skoro Czumie ciezko sie zylo w Ameryce, to niejako byl uprawniony do pozyczania, nieoddawania, ze w gruncie rzeczy nic sie nie stalo jesli nie placil bankom. Ale w tym wszystkim latwo sie zapomina ze on pozyczal od znajomych, ktorzy w amerykanskich warunkach musieli byc dobrymi znajomymi skoro mu pozyczali, ze nie oddawal tych pieniedzy przez szereg lat (ponad 4), ze oni zmuszeni byli do wystepowania na droge postepowania sadowego zeby odzyskac swoje pieniadze. I nie byl to jeden, odosobniony wypadek. Czy nie bylo to "wozenie sie" na znajomych, na ludziach ktorzy mu zawierzyli?
  W moich oczach Czuma niewatpliwie nie jest "krysztalowym" czlowiekiem, trudno jest mi komentowac jego inne cechy /umiejetnosci w zakresie kierowania ministerstwem sprawiedliwosci, jedyna jaka mi przychodzi do glowy jest to ze siedzial w wiezieniu i przez to niejako zna system. Nie jestem przekonany ze to wystarcza.

  DP
 • 2009-02-18 02:56 | Marianna

  Re: Stróż sprawiedliwości z "garbem" długów i swarów ?

  Ta polityczna wpadka jest jednak dowodem , że cywilzacyjnie tośmy w powijakach.
  Tak jak w krajach podbitych przez "konkwistę kombatancką" naród jest zupełnie bezradny wobec arogancji polityków. Błąd prominentnego polityka koledzy bronią jak reduty Ordona.
  Na kresach państw starej Unii politycy polscy tworzą kombatancki skansen, a miało być jak w Europie ?
 • 2009-02-18 09:30 | Władysław

  Re: Premier udziela kredytu

  Czyżby to odwrotność starego "lewicy wolno mniej" . Najserdeczniejsze gratulacje dla premiera.
 • 2009-02-18 13:45 | Orion

  Re: Premier udziela kredytu

  Amoże wrócić do innej pożyczki - "moskiewskiej"? "Polityka" jakoś przy tej sprawie nie była taka pryncypialna, choć wedle amerykańskich standardów SLD groziłaby delegalizacja. A może też wrócić kto i kogo zatrudniał w rządach lewicy? Kto dostawał i kto teraz dostaje zlecenia na tzw. ekspertyzy?
 • 2009-02-18 19:48 | boena

  Panie Orionku, satelito niekosmiczny, można porozmawiać i o pożyczce moskiewskiej, ale co ma ona wspólnego z pożyczkami Ministra? To takie typowe przy braku argumentów odwracanie kota ogonem, jednocześnie duża przykrość dla czytających i komentujących, gdyż poziom dyskusji zahacza o glebę. W zasadzie nic z takim komentarzem zrobić nie można, ani odpowiedzieć, ani zwymyślać, bo słów brakuje.
 • 2009-02-20 17:38 | Ursus

  Czy Red. Baczyński zażąda też natychmiastowej dymisji premiera...

  ... który właśnie został obdarzony przez sąd grzywną? W imię amerykańskich standardów czekamy na artykuł "Tusku musisz!". A później cała władza w czyste ręce lewicy!