Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwa światy

(4)
30 lat po rewolucji Ajatollah Chomeini nadal spogląda na Irańczyków z ulicznych billboardów i banknotów w każdej kieszeni. Ale dwie trzecie 70-milionowego narodu ma mniej niż 30 lat i nie pamięta obalenia szacha. Co ich gryzie? Nadal rewolucja?
 • 2009-02-19 13:50 | mops

  foto: Iran nowoczesny?

  Od kiedy to lokalny burak na ścigaczu jest symbolem nowoczesności?
  O tempora, o mores...!
 • 2009-02-19 14:22 | zorro

  Re: Dwa światy

  Przewodnik Lonely Planet twierdzi ze policji religijnej juz nie ma. Sa zamiast niej grupy dobrowolcow ktorzy pelnia role ORMO i gonia ludzi ktorzy robia cos zakazanego.
  Podczas 2 tygodni i Iranie nie widzialem ani jednego takiego Ormowca, widzialem za to panow spacerujacych trzymajac sie za rece, dziewczyny na szpilkach w obcislych dzinsach i umalowane dosc przesadnie a w jednym miescie (ok 500tys mieszkancow wiec nie prowincja ale ponoc dosyc tradycjonalistyczne) slyszalem od poznanego w restauracji Iranczyka ze "Ahmadinadzad to wariat, wszyscy tak mowia".
  Co do okrzykow "Smierc Ameryce" to nie widzialem grup wznoszacych takie okrzyki ale podejrzewam ze sa to grupy organizowane przez armie (na wiekszosci zdjec takich grup sa zolnierze) lub inne organizacje (np. zaklady pracy) w nastepujacy sposob - "W czwartek przyjezdza telewizja wiec bedziemy krzyczeli precz z Ameryka i pojdziemy wczesniej do domu".
  Wszyscy poznani Iranczycy byli mili, otwarci na obcych i dosc pro-amerykanscy. W sumie nic dziwnego nikt nie wierzy 100% wlasnemu rzadowi wiec jak rzad twierdzi ze USA sa zle to ludzie mu tak do konca nie wierza.
 • 2009-02-19 14:23 | zorro

  Ten scigacz nie jest specjalnie stary wiec mozna go nazwac nowoczesnym.
 • 2012-11-14 02:16 | Arek Fordoński

  Re:Dwa światy

  Mi też wydaje się, że obraz Iranu jest dalece przesadzony. Moja koleżanka ze studiów - Turczynka, która studiowała też w Iranie bardzo chwaliła poziom życia w tym kraju. Inna sprawa, że nieodmienne prezentowanie terminu teokracja to nadużycie - w sieci jest dostępne szerokie sprawozdanie z dyskusji na ten temat: http://errovenis.blox.pl/html/1310721.html
  Zgadzam się z dyskutantami, że stosowanie słowa teokracja w znaczeniu inwektywy jest raczej efektem uprzedzeń, tudzież niewiedzy.