Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z Bolkiem w tle

(17)
Wałęsa ma status osoby poszkodowanej przez SB, ale gdański IPN ma widać inne zdanie
 • 2009-02-20 19:22 | haratny2

  Re: Z Bolkiem w tle

  Do panow Jachowiczow,Kurtykow pana wywody i tak nie trafiaja.Panowie ci i tak wiedza cala prawde i wyglada ona tak jak oni ja opisuja,a kto mysli inaczej to to napewno zainteresowany albo z "ukladu".Szkoda zachodu i tlumaczenia jak kto jest zaklajstrowany w swoim mysleniu.
 • 2009-02-20 19:36 | SOWA

  Re: Z Bolkiem w tle

  Wałęsa ma status osoby poszkodowanej przez SB, ale gdański IPN ma widać inne zdanie BARDZO DOBRZE ZE TAK JEST /BO ZNOW BY ZNIKLY AKTA ? A ZE WALESA MA STATUS ;POSZKODOWANEGO PRZEZ SB - TO CHYBA NIKOGO DZIWICNIE POWINNO . SKORO DO DZIS MA OCHRONE Z DAWNYCH SLUZB BEZPIECZENSTWA PRL W OSOBIE - WACHOWSKIEGO ???
 • 2009-02-21 00:47 | tamarin

  To jest typowo polskie

  Narod niby katolicki, a do czego zdolny aby pognebic blizniego! To nie dotyczy tylko osob powszechnie znanych. Sasiad, znajomy, kolega, kazdemu rzuca sie blotem w oczy. Prawda czy nieprawda, to nie ma zadnego znaczenia. Liczy sie emocja, kazda okazja jest dobra.
 • 2009-02-21 01:35 | bajubaju

  Re: Z Bolkiem w tle

  Artykul zaczyna sie stwierdzeniem, ze "Lech Wałęsa w 2005 r. otrzymał od IPN status osoby poszkodowanej, poprzedzony stwierdzeniem sądu z 2005 r., iż nie był on tajnym współpracownikiem SB." a konczy sie na slowach: "A czy Bolek był Bolkiem? Zapewne był, tyle tylko że nie o tym doprawdy rozmawiamy." Widac tutaj jak na dloni, ze zdanie pana Wladyki jest zbiezne ze zdaniem IPN gdanskiego, a rozbiezne z IPN warszawskim jak rowniez ze stwierdzeniem sadowym. Skoro wiec pan Wladyka zgadza sie z IPN gdanskim, a nie zgadza sie ani z IPN: em warszawskim ani ze stwierdzeniem sadowym, to dlaczego pisze przeciwko IPN: owi gdanskiemu? Albo moze zaplatal sie pan Wladyka i nie wie doprawdy, o czym rozmawia?
  Poza tym - byc poszkodowanym a byc agentem - to sa dwie zupelnie rozne sprawy: Fakt, ze ktos byl agentem nie zaprzecza faktowi, ze mogl byc poszkodowany.
 • 2009-02-21 07:28 | wlodwoz

  Re: Z Bolkiem w tle

  IPN jest instytucją szkodliwą! Akta osobowe MUSZĄ , w praworządnym państwie, być zamknięte na co najmniej dwa pokolenia. Teraz, to widoczne, że służą do rozgrywek.
  Wielcy ludzie, w życiu codziennym i polityce, są zjawiskiem rzadkim. Nie ma ich teraz. Szkoda!
 • 2009-02-21 09:00 | vdm

  Re: Z Bolkiem w tle

  Jest rzecza nizwykla ze taka faszystowska organizacja jak IPN istnieje w kraju ktory nazywa sie demokratycznym. Ten stwor karlow Kaczynskich kierowanych podlosca, prostacka glupota i religia, wzorowany na najgorszych latach stalinizmu i faszyzmu jest organizacja podwazajaca podstawowe interesy narodowe. Ten stwor niszczy jednosc narodowa i solidnosc kraju.
  Jaki jest cel tej nagonki na Walese. Zaluzmy ze byl Bolkiem. Jezeli byl to i tak nie zlamal zadnego prawa. Dlaczego wiec ten szantarz IPNu? Moaja dowody ale ich nie ujawnia. Po co ta gra. Nawet jezeli Walesa byl Bolkiem, to nie bylo zadnym przestepstwem. To jest skandal i hipokryzja kiedy sie honoruje zdrajcow jak Kuklinskiego ktory zlamal prawo i szuka pretekstow zeby niszczyc innyh ludzi ktorzy zadnego prawa nie zlamali. Jest hipokryzja oskarzanie Jaruzelskiego za zekome bezprawne wprowadzenie stanu wojennego i z drugije strony tolorowanie sabotazu i niszczenia kraju przez Solidarnisc co bylo bezprawne. Oczywiscie jest tysiace ludzi ktorzy sa szantazowani przez IPN o ktorych nawet nie wiemy.
  Wiadomsc dla obecnych sluzb bezpieczenstwa jest taka, za kilka lat zrobimy z was Bolkow. IPN daje wiec do zrozumienia ze na przyklad przysiega wosjkowa jest gowno warta bo kraj ktoremu przysiegasz zrobi z ciebie Bolka w przyszlosci.
  Jest rzecza nadzwyczajna ze rzad toleruje intnienie IPNu utrzymywanego przez podatkowiczow i w czasie kryzysu. Ta faszystowska organizacje nalezy natychmiast rozwiazac a jej zalozyciele powinni stanac przed sadem za szantaz i sabotaz.
 • 2009-02-21 13:47 | gaz

  Re: Z Bolkiem w tle

  Kiedy sad orzekal, ze Bolek jest pokrzywdzony to nie mial dostepu do tych dokumentow co ma dzis IPN- To sad usmiercil Graczyka, ktory dawal Bolkowi szmal za kapowanie. IPN jest na swoim i to nie IPN stworzyl takie przepisy jakie sa.
 • 2009-02-21 20:56 | byla studentka

  TAKIE PRZEPISY STWORZYL PIS, DZIEKI NIM, TYLKO J. KACZYNSKI I Z. GILOWSKA, MIELI WSZYSTKO SFALSZOWANE, A RESZTA MUSIALA SIE LATA DENERWOWAC, PO SAD NAJWYZSZY NP. P. PROF.JASKIERNIA. NIKT MU NIE WYNAGRODZI TYCH KRZYWD , HONORU NIE ZWROCI.
 • 2009-02-22 00:57 | kanita

  Re: Z Bolkiem w tle

  Panie Profesorze, trochę "z Bolkiem o Bolku rozmawiamy",bo nie ważne czy z Gdańskim czy centralnym,innym IPN-em mamy do czynienia. Ważnością dla mnie jest to, co stanowi trwałość w postawie stanowiącą. I o tym Profesorze Pan mówi. I jestem ,bo ciągle przeszłość "zadrganiem" za nami się toczy, i ciągle to,co pragnieniem moim,żeby odeszło,żeby przeszłość ...piękna...stała się teraźniejszością w aktywnej wizji przyszłości,żeby myślenie stało się myśleniem...o teraz...o potem,.
  Jestem Pana nieustającą słuchaczką i wschłuchiwaczką. Pana opinie są znaczące dla mojego oglądu tzw. świata. Dziękuję Profesorze/i tak fantastyczny głos-radio tok FM-w piątki/. No, cóż, Profesorze,fanka się odezwała.
  Serdecznie kanita
 • 2009-02-22 19:08 | stary kolejarz

  Pomysły, ze lustracja pozwoli wyeliminować z życia publicznego ludzi do tego nie nadających się, wylęgła sie w głowach tych, którzy w inny sposób
  nie potrafią przekonać opinię publiczną o swojej przydatności do kierowania życiem publicznym. Tajne dokumenty, niezależnie kiedy powstały, powinny pozostać tajne.
 • 2009-02-22 22:02 | G. Bednarczyk

  Jest rzecza niezw .
  Ze tak myslacych jak vdm w tym kraju jeszcze zyja, nie wroze tymu krajowi nic dobrego. Ja obserwuje sprawe Walesy z daleka, z Niemiec, i nie mam najmniejszych watpliwosci, ze on to Bolek.
  Dowody: 1. jak p. Koriwin-Mike powiedzial, ze na liscie "Macierowicza" znajduje sie nazwisko Walesa, to tenze dostal "sra .. ki" i szybko o polnocy zwolal sejm, aby Pan Macierowicz nie mogl jego nazwiska nastepnego dnia podac.
  2. Zniszczenie dokumentow o swojej wspolpracy z SB jets tego natsepnym dowodem, czego bez "nocnej zmiany" nie mogl by zrobic.
  3. Pan "vdm" powinien zobaczyc kto obalil rzad Olszewskiego, i porownac osoby obalajace ten rzad z obecnie rzadzacymi. (Tusk, Pawlak,Niesiolowski i sp..
 • 2009-02-23 10:03 | boena

  Re: Z Bolkiem w tle

  oni, celowo zaczynam z małej litery, prowokują prezydenta Wałęsę do walki o dobre imię. Hieny pragną krwi i dlatego powarkują wabiąco, a nuż ofiara sie wychyli, żeby sprawdzić co się dzieje. Nie wiem, czy odpowiedziałabym na miejscu przezydenta na tę zaczepkę. Złożyłabym tylko obszerne oświadczenie w mediach, wyszystkie by wydrukowały.
  Uważam, że trzeba odczekać. Bieg na oślep ku okopanemu w IPN przeciwnikowi byłby błędem taktycznym.
 • 2009-02-23 13:16 | zapalniczka

  Re: Z Bolkiem w tle

  Gdy Wałęsa był prezydentem miał wgląd do wszystkich swoich dokumentow w IPN. Nawet mial je wszystkie w domu i razem z Wachowskim pozmienial wszystko cokolwiek chciał. Czy zrobil to niedokładnie lub niechlujnie? W czym rzecz?
 • 2009-02-23 20:52 | vdm

  Re: Z Bolkiem w tle

  Jezeli Walesa byl Bolkiem to nie bylo to przestepswem. Wrecz odwrotnie, Jezeli byl Bolkiem to wykonywal patriotyczny obowiazek.
  Jaki jest cel tej nagonki, w kazdym spoleczenstwie sa tacy co sluza w SB (rowniez teraz), a inni chodza do kosciolow i publiczne okazuja sredniwieczna glupote.
  Nie ma sensu dzielic i oskarzac sie na wzajem. Jaki jest tego cel? Jaki jest z tego zysk? IPN niszczy jednosc narodowa. To jest sabotaz. W krainie Karguli I Pawlakow nigdy nie bedzie dobrobytu. Jest rzecza nadzwyczjana ze wszyscy lubia sie klocic o przeslosc – gdy tylko przyszlosc sie liczy.
 • 2009-02-24 17:50 | Ten Sam

  Re: Z Bolkiem w tle

  "A czy Bolek był Bolkiem? Zapewne był, tyle tylko że nie o tym doprawdy rozmawiamy."
  W takim razie o czym rozmawiamy?Ja jestem przekonany,że jedna ze stron ma rację.Ta sprawa się rozgrywa bez rozwiązywania problemu.Ipn wydaje książke na podstawie dokumentów.Wałęsa twierdzi,że takie dokumenty nie istnieją.Od czego w naszym kraju są prokuratury i sądy?W mediach temat może byc rozpatrywane przez wiele lat.Zapełnione szpalty.Przyjdzie taki dzień,gdy zostanie ten spór zakończony w sądzie.Pamiętam,gdy za prezydentury Wałęsy,miesiącami ciągnęły się medialne dywagacje-zniszczyli dokumenty Wałęsy,czy nie zniszczyli?Już tylu świadków braku dokumentów,po zwrocie z kancelarii Wałęsy,którzy się przewinęli przez media elektroniczne,że nie mam już wątpliwości kto ma rację.
  I właśnie oto chodzi,czy Bolek to Bolek!I
 • 2009-02-25 14:09 | boena

  Zastanawiam się, czy Pan, panie Bednarczyk , przeczytał wiadomą książkę spółki autorskiej Cenckiewicz & Gontarczyk . Domyślam się, że nie, a szkoda. Tylko po jej przeczytaniu włączyć się można do dyskusji na temat dowodów albo ich braku w sprawie działalności Lecha Wałęsy w okresie PRL. Czy była to działalność także o charakerze TW, nie nam osądzać (starożytni Rzymianie mawiali: Nie sądź, żebyś nie był sądzony). Już raz sądownie dokonano oceny i teraz istnieje tylko jedno wyjście: wznowienie postępowania prawomocnie zakończonego, jeśli ujawnione zostały nowe fakty i dowody. Ja tych dowodów i czy faktów w wypowiedziach i prasowych artykułach panów C&G nie zauważyłam. Czytać ich książki nie będę, bo się brzydzę. Wstrzymam sie więc od głosu i poczekam.
 • 2009-02-25 20:44 | www

  bolek gorszy od ormo!