Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna bez końca

(4)
W górach wschodniej Birmy tli się najdłuższy konflikt zbrojny powojennego świata.
 • 2009-02-21 23:24 | trombel

  Re: Wojna bez końca

  Skromny, ale dobry kawalek reportazu. Dzieki.
 • 2010-01-26 10:01 | kopaa

  Re:Wojna bez końca

  Swietny artykuł, bardzo ciekawe!
 • 2010-01-27 15:01 | tkw

  Re:Wojna bez końca

  U Sołżenicyna w "Archipelagu Gułag" jest historia podobna do tego aresztowania brakujących tragarzy pod pretekstem kradzieży rowerów. Za Lenina było planowanie, także planowano liczbę aresztowań. W jakimś prowincjonalnym ośrodku plan przewidywał 200 aresztowań, ale gdy przyszło do sprawdzenia, to okazało się, że w areszcie było tylko 180 osób. Więc naczelnik wysłał swoje oddziały, by aresztowały jeszcze 20. Ale chłopcy okazali się nadgorliwi, aresztowali 40, więc zrobiło się 220. W tej sytuacji naczelnik poprosił zwierzchność o zgodę na przekroczenie planu o 20. Wierchuszka zgodziła się na przekroczenie o 70, więc znowu zabrakło 30. Naczelnik znowu wysłał swoich ludzi po tych 30, ale znowu przesadzili i przyprowadzili 50. Więc ... itd.

  Polecam też lekturę opowiadania Warłama Szałamowa pt. "Berdy Zwanyteż".
 • 2010-01-27 15:02 | tkw

  Re:Wojna bez końca

  a to się walnąłem w rachunkach ...