Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zaplątani w sieć

(5)
W pracy, w łóżku, w wannie, na weekendowym wyjeździe ani na chwilę nie wychodzą z sieci. Net-generacja cały czas musi być online. To wielki rynek zbytu dla producentów urządzeń i dostawców usług telekomunikacyjnych.
 • 2009-02-25 03:53 | frank drebin

  Re: Zaplątani w sieć

  fajny artykul, tyle ze co sie tak podniecac, aktualny to bylby jakies dwa lata temu.
  nalezaloby tez troche dopisac o przyszlosci, roznych platformach (symbian vs. WM itd), dodac kilka odrebnych opinii, z innych portali, jak pdaclub.pl
 • 2009-02-25 10:18 | Redakcja

  ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI


  Czy czujesz się uzależniony(-na) od Sieci?

  A może zauważyłeś(-aś) takie zjawisko wśród Twoich bliskich?

  Czy wyobrażasz sobie swoje życie bez Internetu?

  Włącz się do dyskusji na naszym forum.
 • 2009-02-25 22:03 | Stan

  netbooki korekta

  Bardzo dziękuję za ciekawy artykuł. Mam jednak parę uwag dotyczących treści.
  W sekcji artykułu poświęconej netbookom znalazłem kilka nieścisłości. MSI (Microstar International) nie jest, jak pisze autor tekstu, firmą amerykańską, ale podobnie jak HTC tajwańską. MSI Wind jest rzeczywiście jednym z najpopularniejszych netbooków w Polsce (i na świecie) a MSI jedną z pierwszych firm, które zaczęły ten rodzaj komputerów w naszym kraju sprzedawać. Niemniej jednak, globalną „netbookową rewolucję” rozpoczął inny znany tajwański producent komputerów, Asus (pod koniec 2007 Asus wypuścił pierwszy komputer z linii eee PC).
  Co ciekawe, pionierski minikomputer Asusa pomyślany i reklamowany był początkowo jako wyrafinowana zabawka oraz pomoc dydaktyczna dla dzieci (była to komercyjna wersja urządzenia zaprojektowanego przez firmę w ramach szerszego projektu tak zwanego „laptopa za $100”, taniego urządzenia dla uczniów i szkół z krajów trzeciego świata). Niespodziewanie mały Asus stał się jednak wielkim przebojem wśród znacznie starszych i bardziej doświadczonych entuzjastów komputerów tworząc zupełnie nowy segment rynkowy (od niedawna nazywany „netbookami”).
  Można powiedzieć, że adoptując na swoje potrzeby nowe urządzenia, „net-generacyjni” klienci niemalże wymusili na dużych firmach komputerowych ich produkcję. Potentaci rynku obawiali się (nie bez podstaw), że masowa podaż bardo tanich i prostych komputerów przenośnych negatywnie odbije się na sprzedaży droższych, przynoszących znacznie większe zyski maszyn. Kryzys trochę te obawy uśmierzył. Obecnie przedstawiciele branży cieszą się, że cokolwiek są w stanie sprzedać a netbooki to chyba jedyny segment runku komputerowego, który zamiast się kruczyć, dynamicznie rośnie.
 • 2009-02-26 16:46 | jerry1

  Re: Zaplątani w sieć ?

  Coz... urzadzenia typu "BlackBerry" to swietne zabawki rozpraszajace uwage. Jezeli ktos lubi byc "uzalezniony" to - prosze bardzo!

  P.S. Znam w USA wiele osob zajmujacych sie biznesem, ktore to osoby swiadomie i z wyboru NIE uzywaja podobnych urzadzen...
 • 2009-02-26 22:50 | mirek

  To samo zauważyłem czytając ostatnią "Politykę". Jest przekłamaniem mówienie, że MSI wprowadził pierwszy netbooki na rynek. Pamiętam w kwietniu 2008 kiedy prowadziłem wspólnie z koelgami na Politechnice Opolskiej konferencję Dni IT był przedstawiciel MSI. Pokazywał Winda i mówił kiedy będzie dostępny. Egzemplarz, który przywiózł był tylko wersją próbną a w tym czasie Asus miał na rynku już drugą serię swoich EEE PC (701 i 900). Dopiero w czerwcu zaczęły się pojawiać Windy razem z modelami 901 i 1000 EEE PC. Autor tego artykułu nie pofatygował się sprawdzić, że netbooki nie pojawiły się wraz z procesorem Intel Atom a były już rok wcześniej.

  Rozumiem, że "Polityka" to nie "CHIP" i można wybaczyć brak znajomości rynku IT ale tutaj akurat pachnie to brakiem obiektywizmu z wskazywaniem firmy MSI jako prekursora nowych technologii.