Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przyjaźń na debecie

(3)
Życie z długiem to ciężki stres, ale odzyskanie długu to koszmar. Uraz po stracie pożyczonych, a nieoddanych pieniędzy ­psychologowie porównują z szokiem po pobiciu lub po utracie bliskiej osoby.
 • 2009-02-28 10:21 | Cezary

  Re: Przyjaźń na debecie

  Moim wypróbowanym sposobem na takich pożyczkobiorców jest weksel. I nie jest to wbrew temu, co mówi mecenas Gardocki, ani drogie, ani kłopotliwe, pod warunkiem, że rozpiszemy pożyczkę na kilka weksli a 5 tys. zł każdy. Daje to możliwość skorzystania z pozwu uproszczonego w celu uzyskania nakazu zapłaty p-ko dłużnikowi. wszelkie opłaty związane z odzyskiem ni przekraczają 300 zł. Jedynym niebezpieczeństwem jest brak majątku dłużnika.
 • 2009-02-28 19:44 | Ciężko doświadczony

  Przyjaciołom pod żadnym pozorem nie należy pożyczać pieniędzy (powyżej kwoty, na którą w przypadku nieoddania możemy machnąć ręką lub uznać za niezamierzony prezent).
  Otóż, JEŚLI ODMÓWI SIĘ POŻYCZENIA, TO MOŻNA STRACIĆ PRZYJACIELA, ALE JEŻELI SIĘ POŻYCZY, TO MOŻNA STRACIĆ PRZYJACIELA I PIENIĄDZE! Ten drugi przypadek jest dużo bardziej prawdopodobny i statystycznie częściej występujący.
 • 2009-03-01 10:48 | Józef Morawski

  Wiem z własnego doświadczenia, że są i tacy, którzy już z założenia nie mają zamiaru oddawać. Gdy odmówiłem zostania żyrantem ( pożyczka była znaczna, dlatego miało być kilku żyrantów ) wyrażając watpliwości co do szans powodzenia przedsięzięcia, na które miały być pieniądze, usłyszałem: Przecież by was było stać na spłacenie