Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po pierwsze, solidarność

(4)
Nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli przyniósł niezłe wiadomości w ciężkich dla Europy czasach.
 • 2009-03-02 00:20 | Ben Eleazar

  Re: Po pierwsze, solidarność

  A tak jeszcze niedawno słowa o konieczności solidarności w UE,wypowiadane przez J.Kaczyńskiego polskie media wyśmiewały.Czy ta solidarnośc krajów UE ma odnosic się do wszystkich form współpracy?Powinna!Czy takie artykuły to rehabilitacja polityki Kaczyńskich?Powinny!
 • 2009-03-02 05:56 | rodz. Sommer

  Kaczynski, chcial swoja pycha wojowac, a premier Tusk, stworzyl koalicje i merytorycznymi tresciami , nie obelgami, nie pycha,a grzecznie i skutecznie stal sie LIDEREM UNII,dla panstw unijnych, nie tylko Polski. Trzeba ,bylo ogladac HAMBURG i BRUKSELE, w ARD,ZDF, TV5, ciarki przechodzily, to byla lekcja historii, patriotyzmu, dla nas na obczyznie, bylismy znow dumni z POLSKI. Dziekujemy p. premierowi i jego min. moze, zacznie mowic sie nie o POLLSCE FAMILIJNYCH UKLADOW= KACZYNSKICH, ale o NOWOCZESNEJ , NIESAMOLUBNEJ POLSCE, LUDZI MADRYCH, WYKSZTALCONYCH, SOLIDARNYCH Z NARODAMI SWIATA.
 • 2009-03-02 12:03 | Rodak

  Re: Po pierwsze, solidarność

  Oby okazało się to prawdą. Moim zdaniem odtrąbienie sukcesu D. Tuska trochę przedwczesne ,zobaczymy jak jest na prawdę dopiero za kilka miesięcy . Jakoś nie chce mi się wierzyć by niemcy, fracuzi,anglicy czy inni obywatele starej europy odjęli sobie od ust by pomóc biedniejszym /tak przynajmniej uczy historia " W. Brytania nie ma przyjaciół ,ma interesy -W Churchil '
 • 2009-03-03 21:36 | senior

  Ostatnie wojny w Europie mialy m. in. podloże ekonomiczne - chodzilo o zjednoczenie kontynentu i utworzenie wspólnego rynku. Nie udalo się to przemocą ze względu na opór państw narodowych, broniacych swojej niepodległości. Po wojnie udało się pokojowo zjednoczyć Europę Zachodnią - powstała Unia Europejska, funkcjonujaca dobrze.
  Włączenie do UE byłych państw komunistycznych również w zasadzie udało się, nie było większych problemów aż do chwili obecnego kryzysu.
  Rozpad UE byłby wielkim nieszczęściem dla wszystkich starych i nowych państw Unii, odrodziłyby się konflikty ekonomiczne i polityczne. Dlatego wszyscy mądrzy ludzie powinni dążyć do ścisłej integracji państw UE dla wspólnego dobra. Kryzys można przezwycieżyć tylko wspólnym wysiłkiem.