Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obce prawo w krajowym więzieniu

(14)
SN zdecydował, że wyrok dożywocia za gwałt dla Jakuba T. nie będzie dostosowany do polskiego prawa. To wyznacza linię orzecznictwa innych sądów w podobnych sprawach
 • 2009-03-03 17:37 | POLONIA-SAWA

  Re: Polskie prawo ? albo ...........

  Powinnien biedak zostac w angielskim wiezieniu ,ktos mu zle doradzil !,bo innaczej bedzie ukarany za roznice w podejsciu prawnym do zagadnienia obu systemach .
  ------------------------------------------------------------------------------
  A swoja droga dlaczego Sad Najwyzszy w Polsce musi rozwiazywac problem
  tak ZASADNICZY dla ,tak duzej ilosci obywateli polskich zagranica ,
  Jest to prawde powiedziawszy ,niechlujna robota polskiego wymiaru sprawawiedliwosci.
  /zaden przypadek szczegolny !/.
  Zaden nie wiedzial ,ze w angileskim wiezieniu ma lepsze mozliwosci niz w Polsce ?
  Pomijajac to ze Polacy z Angli // przysylaja do kraju rocznie 5mld.Eur ,/zrodla niemieckie i szwajcarskie/ mozna tylko podziekowac krajowi za ta wspaniala opieke prawna .
  Wstyd .
  Salute
 • 2009-03-03 18:50 | Bobola

  Re: Obce prawo w krajowym więzieniu

  Jest dosyc osobliwym zwyczajem prawnym aby obywatel polski nie korzystal na swoim terytorium z dobrych stron polskiego prawodawstwa. Wydaje mi sie, ze nie powinnismy byc nadgorliwi w podlizywaniu sie brytyjczkom zwlaszcza, ze zasadnosc tego wyroku budzila swego czasu powazne watpliwosci.
 • 2009-03-03 21:12 | Roman z Gliwic

  Re: Obce prawo w krajowym więzieniu

  Apropos tej sprawy...Nie pojmuje podejscia wielu dziennikarzy do akurat tej sprawy.Dzisiejsze Fakty w TVN-ie to juz kuriozum.Uzalajaca sie i pomstujaca nad polskim prawem( czytaj :bezprawiem)matka bandziora ktory pojechal gwalcic do Anglii.Caly komentarz redakcyjny tez w tym tonie..."polski sad nie broni swojego obywatela".Zwracam wszystkim uwage ze ten obywatel pobil i zgwalcil kobiete ktora teraz egzystuje na wozku inwalidzkim.Ze ta matka kocha swojego syna to rozumie ale niech tez zda sobie sprawe ze ten syn bynajmniej nie jest aniolkiem i chciaz czasami niech wspomni o ofierze swego syna.Polskim dziennikarzom tez chyba trzeba o tym przypomniec.Wstyd panowie i panie.Broncie polakow i polskosci tam gdzie nie przynosi tu ujmy i jest taka potrzeba a bandytow pitnujmy tak jak sobie na to zasluzyli!
 • 2009-03-03 22:14 | andrzej11

  Przestępstwo zostało popełnione na terytorium brytyjskim i warunkiem odesłania skazanego do Polski było uznanie wyroku tamtejszego sądu. Zmiana tego wyroku przez nasz sąd mogłaby skutkować tym że następni skazani nie byliby przekazywani do Polski.
 • 2009-03-04 12:21 | POLONIA-SAWA

  To nie podlizywanie !
  Anglicy maja takie wyroki ,tylko po to aby wyeliminowac tzw.Notorycznych
  gwalcicieli ,tak jak w innych krajach EU jest dla pedofili i gwalcicieli ,mozliwosc przedluzenia
  wyroku jesli jest dalej niebezbieczny dla spoleczenstwa.
  Twoje myslenie na zasadzie "wielkosci polskiej ",jest .................
  Wszystkie kraje uznaja wyroki ,bo zaden czlowiek nie moze byc sadzony za ta sama
  rzecz dwa razy ,ale ma mozliwosc wybrac ,w ktorym kraju bedzie go "odsiadywal".
  /bo to jest dalej zwiazane na dalszymi procedurami prawnymi !/EU/
  Polskie prawo jest bardzo twarde / EU/i pewnie dlatego jest tak niechetnie
  egzekwowane ???/3 lata? za obraze prezydenta i Polski ,byloby 3 tys. to bylby
  spokoj ,a tak to macie !/ /tak u was czytalam ?/
  Ha! ha! proponuje dozywocie ,to napewno nie bedzie wyrokow!
  A moze w wielu wypadkach nie jest dostosowane do europejskiego ?
  Salute
 • 2009-03-04 13:39 | dziecko_bessy

  Chwila moment, Jakub T. został zatrzymany na terenie RP i później wydany stronie brytyjskiej. Nie komentuję wyroku ani nie wypowiadam się o winie skazanego, ale art.54, ust.1 Konstytucji RP brzmi: "Ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana." Wniosek z przypadku Jakuba T. jest taki, że Konstytucja RP jest warta mniej niż papier, na którym została wydrukowana. Po drugie, jest to istne kuriozum, że polskie sądy różnych instancji (z SN włącznie), stoją na straży prawa brytyjskiego na terytorium RP!!!! Przepraszam bardzo, ale czy polscy sędziowie mają pensje płacone z podatków Polaków, czy Brytyjczyków?
  A na koniec, to strona brytyjska ekstradycji Wolińskiej odmówiła i tyle.
 • 2009-03-04 16:05 | stachu-uu

  całkowicie się zgadzam ten koleś to bandyta i sadysta.
 • 2009-03-04 18:02 | karamba

  Zgadzam sie calkowicie. Polskie media koncentruja sie na gwalcicielu, jaki biedny, a jaki usmiechniety byl zawsze. A co z ofiara? Ta kobieta jest w tej chwili uposledzona, niepelnosprawna. Ona jest jak martwa dla swojej rodziny. Przeciez ona ma dzieci, meza - dzieci stracily matke, a maz zone.

  Artykul Ewy Winnickiej to byl skandaliczny. Zostala zlamana zasada rzetelnosci dziennikarskiej - nie przedstawiono opinii drugiej strony konfliktu. i prosze nie pisac, ze rzeczy opisane przez nia w artykule sa normalne, bo nie sa, a przy okazji takie glupoty rzucaja zle swiatlo na Polakow przebywajacych za granica. Prosze sie nie dziwic, ze Polakow traktuje sie jak dzikusow, jesli sami Polacy mowia wszem i wobec, ze barbarzynstwo jest w Polsce normalne i akceptowane.

  Czemu pani Winnicka nie zapytala tych oskarzonych czy sa puszczalscy czy nie? Kobiety sa wolnymi ludzmi, maja prawo sie ubierac jak chca, chodzic gdzie chca i sypiac z kim chca.
 • 2009-03-04 23:05 | andrzej11

  Ust.1 nie art. 54 tylko 55 i brzmi on: "Ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 2 i 3." doczytaj dalej a potem komentuj. Ekstradycja Jakuba T. w niczym nie naruszyła Konstytucji. Zgodnie z jej treścią mógł być wydany lecz nie musiał być wydany. Może faktycznie sąd ze względu na drastyczną różnicę w maksymalnej wysokości kary za to przestępstwo w prawie polskim i brytyjskim powinien nie wyrazić zgody na ekstradycję? Podtrzymuję jednak że skoro dopuszczono do procesu przed sądem brytyjskim nie można zmieniać tego wyroku.
 • 2009-03-05 11:50 | Mirka Sz

  Jeżeli ma szansę wyjścia z wiezienia po 9 latach odbywania kary, nikt mu nie kazał odbywac jej w Polsce. A może powinno być odwrotnie, to my powinniśmy dostosować przepisy karne do brytyjskich. Nie byłoby takich jałowych dyskusji.
 • 2009-03-05 19:34 | dziecko_bessy

  Nie zdawałem sobie sprawy z nowelizacji Konstytucji w tym artykule (55, literówki się zdarzają)z 2006r. Dziękuję za zwrócenie uwagi, nie wiedziałem, że (p)osły z Wiejskiej przepchnęły taką sprzedawczykowską zmianę prawa.
 • 2009-03-05 19:36 | dziecko_bessy

  Koniecznie! I nie tylko karne, drogowe przede wszystkim! Wiwat lewa strona!
 • 2009-03-06 13:15 | andrzej 11

  Cytowałem tekst art. 55 konstytucji z 1997 roku, nie rozumiem jaką zmianę masz na myśli.
 • 2009-03-08 10:32 | dziecko_bessy

  Treść art. 55 została zmieniona właśnie w 2006r.:
  http://parl.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/4EC055E04FE61D7DC125723A00391C14?OpenDocument
  i
  http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20062001471