Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sondowanie Sikorskiego

(12)
Sikorski jest znany, ma talent, ale w tej grze o NATO chyba nie ma wielkich szans
 • 2009-03-04 17:11 | Obcy

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  "Byłby też sygnałem, że NATO po rozszerzeniu z optymizmem patrzy w przyszłość." - moze Pan blizej wyjasnic co to znaczy - wiecej broni, wiecej wojen, wiecej konfliktow - co jest Pana zdaniem optymistyczne w Pakcie wojskowym. Dla mnie byloby optymistyczne, aby bylo mniej NATO.
 • 2009-03-04 22:12 | marianna

  Re: polityk z ROP-u , który zamienił na PiS & PO ?

  Ludzi mówiących po angielsku i po polsku znajdziemy setki , a nawet tysiące. Jednak oni nie cieszą się zaufaniem oligarchii. Tak więc startowanie do wielkich stanowisk w polityce jest wyscigiem o względy tych, którzy naprawdę rządzą . Oni wymagają od kandydatów bezwzględnego posłuszeństwa i pewnosci , że kandydat będzie realizował cele jaki sobie stawia ta oligarchia.
  Cele jaki stawia politykom naród są mało ważne.
  Efekty widzimy na codzień. Oligarchia globalna w XXI wieku zupełnie się pogubiła w swoim zacietrzewieniu i jednobiegunowym widzeniu interesów pępka świata. Zapomniano , że świat jest złożony z innych bardzo ważnych części i "pępek" zaczął wszystkim przeszkadzać . Jak to się skończy to zobaczymy. Jak na razie dalej wybierają tylko swoich ludzi.
 • 2009-03-05 06:14 | dr_pitcher

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  Szans raczej nie ma. A poza tym szefostwo NATO to polityczna emerytura. Nie sadze by p. Sikorski nie mial wyzszych ambicji w kraju
 • 2009-03-05 11:42 | z07

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  Do pełnienia funkcji SG NATO niezbędna jest też znajomość francuskiego. Niejedna poważna kandydatura została już z tego powodu / pod tym pretekstem utrącona przez Braci Francuzów.
 • 2009-03-05 21:05 | boena

  Jestem innego zdania, minister Sikorski wyraźnie dusi się w kraju. Wie, że dostał praktycznie wszystko, czego mógł dosięgnąć. Obywatele gremialnie nazywają go zdradek, a więc prezydentem raczej nie zostanie. Kolejny szczebel kariery to tylko stanowisko poza granicami. Oceniam bardzo wysoko jego walory jako ministra spraw zagranicznych, żeby tylko trochę więcej dojrzałości było w jego gładkich wypowiedziach. Może zresztą celowo dodaje pieprzu , chce być "zauważalny" w Europie
 • 2009-03-06 01:17 | stroskany

  Wszyscy sie raczej zgadzamy, ze poza Polska Sikorski szans nie ma. Co takiego wniosl do eurpejskiego arseanlu politycznego? Antyrosyjskie zacietrzewienie, ktorego nikt nie chce? Bycie ministrem nie stanowi rekojmi dobrego politykowania, zwlaszcza gdy sie zostaje ministrem w taki sposob jak on; jak krolik z kapelusza! Skad on sie wogole wzial i jakie to umiejetnosci zaprezentowal zeby zostac wiceministrem obrony? Pamietacie?... Tak , moze tylko miec lokalne ambicje i to takim poskreacym spoleczenstwie, gdzie ministrem zostaje sie... no questions asked. No te jego niby 'angielskie maniery' ; a to rabnie kawal o Obamie, a to "pakiet' Dody sprzeda w USA? Byczy chlop, taki troche angielski parobek...
 • 2009-03-06 10:45 | _Joe

  Re: Zbyteczne sondowanie Sikorskiego

  Moim zdaniem Radek Sikorski powinien zostać czym prędzej odwołany z ministerialnej funkcji, on nie służy interesom Polski i Europy, raczej amerykańskiemu lobby pro-wojennemu, będącemu w opozycji do Baracka Obamy, próbującemu utrzymać w Polsce status quo, czyli swą zwierzchniość nad konstytucyjnymi organami władzy w naszym kraju. Nominacja p. Fatygi jest dla mnie dowodem, że to lobby odbudowuje w Polsce zaplecze, w oparciu o psio oddanych, bezrefleksyjnych urzędników, nawet nie sojuszników USA, a służalców amerykańskich lobbystów wojennych, szkodzących zarówno samym Stanom Zjednoczonym, jak i Polsce, a przede wszystkim pokojowi na świecie.

  Co do NATO, to jest zbytecznym reliktem przeszłości, niczym mauzoleum Lenina - w Europie są potrzebne europejskie siły zbrojne.
 • 2009-03-06 21:20 | PIRS

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  Czy mógłby Pan Redaktor wymienić ten talent pana Sikorskiego? Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy.
  Nie jestem przekonany, że powinniśmy się cieszyć kiedy jakiś Polak otrzymuje stanowisko czy urząd w międzynarodowej instytucji. Może się okazać, że nas po prostu skompromituje. Można np. wykorzystać prezydenta Wałęsę do promocji Polski, ale robić go członkiem Rady Mędrców Europy to było ryzykowne posunięcie. Podobnie pan Czuma mógł otrzymać jakieś odznaczenie za godną postawę w czasie odsiadki w czasach PRLu, ale nie powinien zostać ministrem.
  Grozi nam to, że nasi zagraniczni partnerzy zaczną nas podejrzewać, że dajemy im to co mamy najlepsze.
 • 2009-03-07 11:35 | Z Londynu

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  Ha ha ha. Sikorski szefem NATO? Przez ostatnie 3 lata polska polityka zagraniczna przypomina chodzacy kataklizm, a Polska to slon w skladzie porcelany. Po wyborach 2005 z MSZ pozbyto sie najlepszych ludzi. Nie ma teraz komu prowadzic polityki zagranicznej. Partnerzy z NATO nigdy nie pozwola, aby szefem tej organizacji zostal czlowiek z kraju tak nieprzewidywalnego jak Polska. I tyle.
 • 2009-03-08 09:31 | a-jot

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  Myślę, że wypowiedź Holendrów o "rwącym się do bitki", jest nagłośnieniem czegoś, o czym się mówi po cichu. I bardzo dobrze, bo obserwując Sikorskiego, nawet mnie, jego rodakowi, trudno go sobie wyobrazić na tak ważnym stanowisku. To ciągle duży chłopiec a nie odpowiedzialny polityk. Ale jest jeszcze coś innego, o czym się nie mówi, a o czym huczy w Warszawce: - a co będzie, jeśli Doda, obrażona okropnie przez Sikorskiego przez porównanie z Paris Hilton, wytoczy mu proces, kiedy będzie szefem NATO? Dla piosenkarki światowa promocja, dla Polski wstyd.
 • 2009-03-08 11:52 | gustav55

  Re: Sondowanie Sikorskiego

  ...byloby niewybaczalnym bledem europejskiej polityki i nie tylko, gdyby przypadkiem szefem NATO zostal P. Sikorski. Jego niekompetencja w temacie ROSJA , bledna kwalifikacja zdarzen ( Goergien ) , tendencyjnosc, Jego prowokacyjna i drapiezna "polityka" wobec Rosji, nieznajomosc priorytetow miedzynarodowej polityki, Jego "zachwycanie "sie USA doprowadziloby do zaognienia w stosunkach miedzynarodowych.
 • 2009-03-08 22:49 | m

  Radek regularnie ma tego typu 'strzaly'. Do pamietniejszych nalezy wyznanie, że zmienilby zamki w drzwiach, gdyby zona zrobila mu 'cos takiego' jak Nelly Rokicie :) Biorąc pod uwagę, ze nie ma już 18 lat, ewidentnie dąży do skończenia na pudelku.pl jak jego emocjonalno-umyslowy brat, Atrakcyjny Kazimierz Marcinkiewicz.