Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niejasności z własnością

(9)
Pół miliona spółdzielców w ciągu ostatniego roku, dzięki specustawie, wykupiło za grosze lokatorskie mieszkania. Tani wykup może jednak okazać się bardzo kosztowny.
 • 2009-03-05 14:26 | padresemo

  Re: Niejasności z własnością

  hm, ale jak to jest, że posłowie nie ponieśli odpowiedzialności za uchwalenie bubla legislacyjnego, którego skutki nie są li tylko społecznie negatywne, ale przede wszystkim generują potężne straty finansowe, za które my ostatecznie zapłacimy, solidarnie? Czy tylko dlatego, że mają immunitet? Naprawdę, nie chcę słyszeć takiej odpowiedzi...
 • 2009-03-07 00:44 | pxl666

  ale pewnie uslyszysz...
 • 2009-03-07 08:07 | Mieczsilver

  Re: Niejasności z własnością

  Wyodrębniona własność daje ochronę przed róznymi manipulacjami,niespodziankami,które moga spotkać ze strony "większości".Spóldzialcza społeczność jest podzielona na homosapiens sovieticus,stanowiąca większościowe wpływy i znajdująca się w mniejszości posiadająca korzenie kultury europejskiej.
  To przecież Grecy wynależli filozofię i demokrację,a indywidualnego człowieka uczynili punktem centralnym w swoim obrazie świata.Rzymianie dodali prawo rozprzestrzeniając je wraz z grecką kulturą w całej niemal Europie.
  Jestem w środku,aktywnie uczestniczę w przekształceniach własnościowych w mojej SM WOJEWODZIANKA we Wrocławiu i widać jak zakonserwowany system bazujący na ludziach z licencją poeticą tego systemu wypacza ideę prawa do posiadania i dziedziczenia.
  Toczy się bezsensowny spór o piwnice czy mogą być,czy nie mogą być razem z lokalem mieszkalnym elementem wyodrębnionej własności?!
  Regulaminowo ubezwłasnowalnia się rady nieruchomości czy osiedli, zupełnie gdzieś z boku stoi problem zdrowych relacji WŁAŚCICIEL - ZARZĄDCA.Upomnienie się w imieniu właścicieli do tworzenia swojego prawa lokalnego dla podniesienia poziomu współmyślenia i współrządzenia spotyka się z frontalnym atakiem fanów centralnego sposobu zarządzania.
  W zarodku niszczy się odpowiedzialność za jakość zarządzania i usprawnienie w przepływie informacji dla integrowania się członków spółdzielni wokół swoich żywotnych spraw.
  Tak marnotrawi się zdrowe i dobre intencje ustawy łamiąc kacykowymi decyzjami jej postanowienia.Ciekaw jestem jak na taki brak praworządności zareaguje Krajowy Rejestr Sądowy?!
 • 2009-03-07 11:05 | jan

  nieprawnie bylo pobieranie oplat za mieszkania ,ktore zostaly w calosci splacone np: lokatorskie na wlasnosciowe.Ciekawe ile tych pieniedzy za mieszkania wlasnosciowe poszlo na remonty a ile na premie itp.Moze to ktos udokumentuje.nie tylko werbalnie.
 • 2009-03-07 17:09 | WhoCares

  Re: Niejasności z własnością

  Wspólnota powstaje w momencie wyodrębnienia pierwszego lokalu a nie po wyodrębnieniu wszystkich.
 • 2009-03-08 12:41 | spoldzielca

  Re: Niejasności z własnością

  czy piwnice powinny byc w akcie notarialnym przynaleznym pomieszczeniem ,z mocy prawa ,czy uchwaly zarzadu sp-ni o niewpisaniu ich do odrebnej wlasnosci ?
 • 2009-03-08 17:59 | hens

  Re: Niejasności z własnością

  Bo spółdzielnia lokatorska .......................to jest prezes i jego oszołomska banda popleczników ,klaskaczy i przydupasów.O zatrudnionej rodzince i kumplach z polit biura to nie wspomnę.
  A jak na siłę odrywają ryj od koryta, to pojawia się wielka krzywda ludzka.(czyt.społeczna)
  Z tym co potrafi prezes, to lokatorzy szykują dla niego łopatę do odśnierzania, i mopa do mycia klatek schodowych
 • 2009-03-09 13:30 | rita

  Mylisz się. Wspólnota powstaje w momencie wyodrębnienia ostatniego lokalu. A o wyższości wspólnoty nad spółdzielnią może mówić tylko ten, kto w takiej wspólnocie nie mieszka.
 • 2009-11-21 01:20 | msciciel

  Re:Niejasności z własnością

  Nielegalne Zarządy i Rady Nadzorcze

  W Spółdzielni Mieszkaniowej Rozstaje w Gdańsku rządzi łamiąc postanowienia
  Konstytucji i Prawo Spółdzielcze nielegalny Zarząd przy wsparciu skorumpowanej
  Rady Nadzorczej.Wykup mieszkań jest utrudniany i naliczane duże nienależne
  opłaty za kredyty.Prezes Gołaszewski przegrywa sprawy sądowe za pieniądze
  Członków.Zarząd wymusza łapówki nawet 100 tys. zł.Prokurator umarza śledztwo
  mimo świadków-znikoma szkodliwość społeczna.Rząd popiera bezprawne lobby
  prezesów swoją bezczynnością mimo interpelacji Poselskich.
  Spółdzielcy nie będą głosować na nieudolnych ludzi.
  Pozdrawiam M. mscicielpl@yahoo.p