Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

List otwarty do Donalda Tuska

(1)
2009-03-07 14:54 | monopolista
Panie Tusk gorąco Pana namawiam gdyż cenię sobie lotność pańskiego umysłu do opracowania koncepcji reformy komunistycznej struktury jaką jest monopolistyczny ZUS. Korporacja ta zatrudnia około 60 tys. etatowych urzędników plus kilka tysięcy współpracujących, a kosztuje podatników ponad 12 mld zł rocznie. Przykładowo w Niemczech w kraju ponad 100-stu milionowym odpowiednik ZUS to 6 towarzystw emerytalnych konkurujących ze sobą i zatrudniających około 12 tys. ludzi. Jestem przekonany, że pański talent i pracowitość spowodowałaby: rozbicie monopolu ZUS, i powstanie konkurencji o składkę emerytalną i rentową. Panie Tusk jestem przekonany, że Pana stać na wypracowanie koncepcji funkcjonowania danin publicznych, które naród przyjmie oklaskami a wtedy każde stanowisko w tym kraju będzie należeć do Pana. Proszę o wypowiedź czy podejmie się Pan tej pracy. Oszczędności w molochu jakim jest ZUS oceniam na miliardy pln