Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obama informatyk

(3)
Tak to już na świecie jest, że uwagę przyciąga nie narada ministerialna NATO dla ustalenia dalszej polityki (26 ministrów spraw zagranicznych), m.in. odwieszenia Rady NATO - Rosja, ale pierwsze spotkanie sekretarz stanu USA z Siergiejem Ławrowem (2 ministrów).
 • 2009-03-07 19:05 | _Joe

  Re: Obama informatyk (lepiej już hydraulik - powinien wiedzieć, dlaczego przez rury nie płynie rosyjski gaz do Europy)

  Czy rzeczywiście polityka USA nie była konfrontacyjna? Chyba jednak była. Testowa napaść zbrojna na Rosję rękami Gruzinów, okrążanie Rosji ze wszech stron, nakaz blokowania w zimie dostaw rosyjskiego gazu dla cześci Europy, anektowanie kawałka Serbii, pod nazwą „Kosowo” dla własnych potrzeb, głównie militarnych… Rosyjska teza o tarczy – to chyba bardzo zabawne, uśmiałbym się z chęcią do rozpuku, ale poczucie humoru mam pewnie jakieś nie takie.

  Nie sądzę, aby amerykańska obecność wojskowa była w Polsce pożądana, raczej zupełnie przeciwnie. Polski rząd powinien dążyć do powstania nowoczesnej, defensywnej armii europejskiej.

  Mam nadzieję, że za sprawą p. Clinton kompletnie zresetowana zostanie nie tylko tarcza, ale przede wszystkim spora część broni nuklearnej, zarówno amerykańskiej (gdziekolwiek się znajduje), jak i rosyjskiej - na dobry początek.
 • 2009-03-07 20:13 | Marianna

  Re: Obama - nadzieja ludzi młodych

  Rządzili ci, co umiescili ten napis na tym czerwonym guziku podarowanym Ławrowowi w Szwajcarii przez sekretarz Stanu . Oni nawet nie znają języka rosyjskiego , ale aroganci z nich byli całą gębą .Właśnie tacy "mądrale" prowadzili dotychczas politykę zagraniczną neokonserwatystów. Cała nadzieja w nowym prezydencie. Jednak będzie mu trudno wyplenić tę nadreprezentację . Proszę opowiedzić o tym niezręcznym epizodzie, on dobrze oddaje ten klimat wzajemnych stosunków. Ludzie powinni się opamiętać i doprowadzić świat do stabilizacji ekonomicznej.
 • 2009-03-08 20:07 | wiehu

  Re: Obama informatyk

  Jak dla mnie to Amerykanie sie boja że w Rosji z powodu Kryzysu może dojść do jakiejś rewolucji ( jak to u nich )
  Czego chyba nikt nie chce ................

  A tak po za tym to dobry informatyk przydał by się do tego by byśmy mieli łącze z narodami które najbardziej dotknie kryzys ,bo zawsze znajdzie się jakis mądry który będzie tłumaczył przyczyny kryzysu po swojemu ( zazwyczaj kierując się swoimi lękami )

  Dobrze by było aby to nie był jedyny głos jaki ci ludzie dotknięci Kryzysem usłyszą.
  Bo najważniejszy teraz jest spokój .


  Informatyk potrzebny od zaraz.