Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile za euro?

(4)
W ostatnią niedzielę premier w Brukseli wystąpił w roli europejskiego prymusa, obrońcy unijnej solidarności. Zebrał wiele pochwał. Ale to nie znaczy, że Unia ułatwi nam drogę od złotego do euro.
 • 2009-03-10 09:40 | _Joe

  Re: Ile za euro? Max. 3,00 PLN

  Odpowiedź na pytanie ile za Euro jest bardzo prosta - decydenci UE powinni zastosować wskaźnik The Economist "Big Mac" - on odzwierciedla faktyczną wartość złotówki, a przy wejściu do Euro taka powinna być brana pod uwagę. Obecnie Euro jest przewartościowane w stosunku do Złotego o ~60% (dolar amerykański pownien kosztować ~2,11PLN).

  Argument o interesach eksporterów nie może przeważyć nad interesem większości obywateli Polski, poza tym, wielu eksporterów to zagraniczne firmy, drenujące polski rynek, unikające płacenia podatków, tak naprawdę szkodzące gospodarce, ogołacające nas np. z surowców.
 • 2009-03-10 19:14 | Marianna

  Re: To Unia wymusi Euro w Polsce

  Nie ma się czym za bardzo przejmować . Polska jest przekręcna w okresie transformacji na miliardy Euro, o czym każde dziecko wie z wyjątkiem "elit" politycznych kooperujących z konkwistą bankową. Ta nowa Konkwista bankowa, która kolonizuje Polskę w modernistycznym stylu nie wypusci z łapeczek taką dojną krowę. Rozmowa o dacie przejscia na Euro jest naiwna. Oni , wspólnie z ich emisariuszami w Polsce , którzy składają się z mieszanki elit postkomunistycznych i nowych kolaborantów globalnych zrobi wszystko w białych rękawiczkach, aby niewolnik zbytnio nie cierpiał i umysłowo się nie wysilał kiedy zostanie nowoczesnym fellachem.
 • 2009-03-10 21:23 | specuch

  Re: Ile za euro?

  Ta grafika ze zlotym to obciach staraszny
 • 2009-03-11 18:28 | jerry1

  Dlaczego "Marianno" cierpisz na kompleks niewolnika?

  p.S. Twoj post jawnie wskazuje iz nawet kompletni ignoranci
  moga wypowiedziec sie na tym forum...