Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Samo życie

(6)
Ludziom chorym z pragnienia posiadania dziecka metoda in vitro może dać nadzieję. Albo, jeśli szczęście dopisze - dziecko, na które tak czekają. Kościół sztucznego zapłodnienia zabrania, proponując w zamian adopcję. Ale 'w zamian' w adopcji jest słowem, które kandydatów na rodziców dyskredytuje.
 • 2009-03-12 04:23 | Adalbert

  Re: nie możesz urodzić , jest powód do zastanowienia

  Jeżeli kobieta nie może urodzić w sposób naturalny to jest powód do zastanowienia, dlaczego ? Jeżeli potwierdzą się informacje o konsekwencjach takiego poczęcia z którego człowiek, jako osobnik dorosły, będzie narażony na wady wrodzone czy alergie, to jest się nad czym zastanawiać ?
 • 2009-03-12 13:30 | stud69

  @Adalbert
  Zgodnie z twoim tokiem rozumowania w ogole powinnismy zrezygnowac z jakiejkolwiek opieki lekarskiej. No bo jesli ktos cierpi na jakas chorobe "w sposob naturalny, to jest powod do zastanowienia", prawda? Prozaiczny przyklad, zapalenie wyrostka. Tysiace ludzi powinno wedlug twojej teorii umrzec tylko dlatego, ze tak jest "naturalnie". Czlowiel, istota rozumna, ma ta przewage, ze potrafi ingerowac w przebieg, okreslmy to ogolnikowo, ewolucji. Zadne szumne moralizatorstwo tego nie zatrzyma, a skoro od ponad 30 lat rodza sie dzieci ta metoda, to w czym problem?
 • 2009-03-12 19:49 | manjaa

  Adalbert zapomniałeś o mężczyźnie.
 • 2009-03-12 22:03 | Binarek

  Tak to straszne jeżeli dziecko poczęte przy pomocy medycyny będzie narażone na alergie.

  Tak samo można twierdzić, że biorąc pod dach porzucone dzieci bierze się osoby z genami asocjalnymi, psychopatycznymi

  Zastanów się trochę zanim coś napiszesz
 • 2009-03-13 21:46 | Maria

  Re: uleganie złudzeniom , że medycyna poprawia nasze życie

  @ adalbert , to jest temat na długie opowiadanie....lekarstwa przedłużają życie , ale produkują miliony ludzi niezdolnych do życia bez pomocy osób trzecich. Liczba takich osób rośnie w tempie przerażającym . Zapotrzebowanie na pielęgniarki w krajach "cywilizowanych" jest ogromne i rośnie. Alergie to prawdziwy dramat , astma jest chorobą społeczną w krajach najbogatszych. Jak zatrzymać 'produkcję" ludzi od początku zdanych na opiekę innych ludzi i to przez całe życie, to jest temat zamiatany pod dywan. Dawniej działał mechanizm genetyczny nie pozwalający na reprodukcję osobników słabych, teraz ci najsłabsi licząc na pomoc państwa powielają się w tempie sprinterskim. Jeżeli patrzymy na to z perspektywy własnych problemów , to co to nas obchodzi, ale za to odpowiedzą nasze wnuki. Temat dla wyznawców wszystkich religii, dla tych 'technologicznie religijnych" to jest również poważny temat.
 • 2009-03-19 09:15 | koma

  Stud 69 ,ale Adalberta niepłodnośc nie dotknie,bo to sądzac po niku zakonnik,więc jest przeciw,a inne choroby jak najbardziej ,wiec jest za ich leczeniem.............