Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czerwona kartka dla Brytyjczyków

(17)
Poseł Czartoryski (PiS) zapowiada początek końca silnej kultury i potężnej cywilizacji Wielkiej Brytanii
 • 2009-03-17 12:08 | obarex

  Re: Czerwona kartka dla Brytyjczyków

  Latwo jest zgryzliwie komentowac wydarzenia znane tylko z okienka telewizyjnego, zwlaszcza jesli przy okazji "ustawia sie" oponenta wybierajac za obiekt krytyki kogos niezbyt rozgarnietego.
  Faktem jest jednak coraz czestsze ujawnianie i sprzeciwianie sie czestym przypadkom bezwzglednej dyskryminacji chrzescijan - i generalnie ludzi z europejskiego kregu kulturowego przez umiejscowionych na urzedach publicznych fanatykow "progresywnej politycznej poprawnosci". Moze uczciwiej byloby zapoznac sie z tym trendem, a nie bezrefleksyjnie wysmiewac Czartoryskiego? Chyba, ze:....
  "Jedyna nadzieja, ze Czartoryski, po zapoznaniu sie z uwagami polskiej felietonistki, mocno sie nad soba zastanowi...."
 • 2009-03-17 12:38 | Zygmunt

  Z kim Pan Czartoryski na głowy się pozamieniał ? Marzy mi się by Polska była tak tolerancyjna jak UK dla religii. Właśnie że w UK jest ogromna tolerancja dla religii wypaczenia wymienione przez Czartoryskiego są niedopuszczalne. To w głowie Polaka powstaje coś takiego że można w samolocie zainicjować wspólne modły. To w głowie Polaka powstaje coś takiego że z krzyżem można się obnosić w miejscu pracy. W Polsce jest nie do pomyślenia by zdjąć krzyż w sejmie itd.itd. W UK właśnie dlatego że jest religii wiele karygodnym jest by w urzędach państwowych, zakładach pracy jacyś katolicy latali z krzyżami. Panie Czartoryski jeszcze wiele nauki przed panem oj wiele.
 • 2009-03-17 13:35 | zet44

  do obarex: tu nie chodzi o dyskryminacje chrzescijan, tu chodzi o utrzymanie zasady bezwyznaniowosci w miejscach, gdzie moga stykac sie wyznawcy roznych religii. (szpital, linie lotnicze czy nawet boisko pilkarskie.). Robi sie to by uniknac konfliktow na tle religijnym miedzy pacjentami szpitala, pasazerami linii lotniczych czy kibicami pilkarskimi. A posel Czartoryski rzeczywiscie lata nisko....
  pzdr
 • 2009-03-17 13:51 | malgo

  Re: Czerwona kartka dla Brytyjczyków

  Wielka Brytania, to nie kraj wyznaniowy, gdzie nauki z Watykanu sa wazniejsze niz instytucje rzadowe i prawo. To jest na parwde kraj wolny. Probleme dzisiaj Wielkiej Brytani to bedzie reforma City a nie krzyzyk i wizerunek swietego czy meczet. No ale coz, mamy takich bucow poslow, co moze nawet swej nogi w Londynie nie postawili, a juz to moze z Marcinkiewicze w polskim pubie..
 • 2009-03-17 14:52 | obarex

  "tu chodzi o utrzymanie zasady bezwyznaniowosci w
  miejscach, gdzie moga stykac sie wyznawcy roznych religii"
  Do zet44:
  Troche to pokretne sformulowanie - tzn. : ma sie wyznanie tylko tam gdzie sie NIE stykaja sie wyznawcy roznych religii? - Wytlumacz to prosze jakiemukolwiek muzulmaninowi czy fundamentaliscie biblijnemu.
  Albo odwrotnie - tam gdzie spotykam sie (jako chrzescijanin - generalnie) z hinduista (jakiejkolwiek drogi) czy muzulmaninem (ktorejkolwiek tradycji) kto i w jaki sposob ma "utrzymac zasade bezwyznaniowosci" ? I czym sie ta bezwyznaniowosc ma objawiac (lub nie objawiac?).
  Tok rozumowanie przestawiony przez Ciebie to wlasnie recepta na klasyczne zamacenie tematu aby moc wprowadzac terror wlasnej, JEDYNIE SLUSZNEJ zasady "tolerancji".
  Pomysl czy aby na pewno chcesz mieszkac w otoczeniu, ktore ma za nic twoja tradycje, poglady, zwyczaje -choc nie naruszaja niczyjej sfery prywatnosci ani nie ponizaja innych to sama ich obecnosc jest uwazana za cos zlego, a przynajmniej wstydliwego? Natomiast obecnosc i publiczne praktyki nosicieli innych, bardzo innych tradycji, zwyczajow i pogladow maja byc ze wszech miar chronione i propagowane. Czy rzeczywiscie istnieje wartosc "unikanie konfliktu", ktora usprawiedliwialaby tchorzliwe, (badz jedynie bezrozumne) wycofywanie sie ze wszystkim "swoim" na wyznaczone przez tych "innych" miejsce? Ja tak nie uwazam, moze dlatego, ze jestem starej daty tolerancyjnym liberalem...
  Pozdrawiam
 • 2009-03-17 20:07 | Allan

  Re: Poslowi nie chodzi wcale o W. Brytanie.

  Czartoryski pokazuje, ze i Polska moze tak 'nisko' upasc. W rzeczywistosci jest to obrona pozycji zdobytych przez KK w naszym kraju.
 • 2009-03-18 13:09 | Ostrołęczanin

  Re: Czerwona kartka dla Brytyjczyków

  Czerwona kartka dla Polityki, bo to był wiceminister w rządzie Marcinkiewicza.
 • 2009-03-18 13:18 | sprint

  Re: Czerwona kartka dla Brytyjczyków

  Z zachowania i wypowiedzi wielu politykow prawicy widac jasno, ze marzy im sie powrot do tradycji - o ktorym przy kazdej okazji przypominaja - czyli do przedmurza chrzescijanstwa. Polonia semper fidelis. Jestesmy po to, zeby bronic Europy przed innowiercami, czy tego Europa chce, czy nie. Wojny w imieniu wiary, organizowane przez papiezy, nie w naszym interesie, ale my jestesmy na zawolanie, bo to nasze zadanie byc przedmurzem. Nie szkodzi, ze obroniona przez Polakow Austria w koncu XvII w. od Turkow, przylozyla 100 lat pozniej reke do rozbioru Rzeczpospolitej w podziece za obrone. Wg prawicy to jest powrot do tradycji. Czy panowie z bogobojnej prawicy zwrocili moze uwage, ze kraje najbardziej wierne wierze, jak Polska, Wlochy, Hiszpania czy Portugalia wraz z cala Ameryka Lacinska pomimo swego oddania sie Bogu sa biedneiejsze od tych mniej wiernych? Czy nie mial racji znany polityk, ktory twierdzil, ze Bog jest po stronie silniejszych? Przeciez te wypowiedzi i wygibasy prawicowych poslow i politykow sa tak smieszne, ze az nie smiesza, tylko smuca.
 • 2009-03-18 16:15 | xp

  Z tym "obnoszeniem sie". Akurat u mnie w pracy (instytucja panstwowa,
  instytut badawczy) w UK jest kilka osob, ktore nosza krzyzyki w
  widocznych miejscach. Zdarza sie, ze wpada Arab w stroju,
  tzw. "sukience". Jakos to dziala....
 • 2009-03-18 16:37 | momo

  Jedynie Obarex myśli . Niestety , Autorka i pozostali postowicze NIE !!! Radzę im przeczytać ksiązkę Londonistan / lub choć jej omówienie / aby potem ośmielać się cośkolwiek bredzić . Pan poseł ma rację . Anglia już nie istnieje . Została zamordowana przez poprawnych politycznie idiotów . To samo pisze Philips - autorka Londonistanu . Notabene dawna dziennikarka lewicowego Guardiana ! Przykre , że Zygmunt , Sprint , Allan , po prostu bredzą !!! I nie ma to nic wspólnego z panoszeniem sie Kk w Polsce , które mnie też wścieka ! Ale , przy patologii angielskiej miłości do ich islamskich oprawców , Rydzyk jest ostoją cnoty i demokracji . Przy okazji , ta stewardessa nie kazała się ludziom modlić w samolocie , Zygmuś , a miała w rozchyleniu dekoltu mały krzyżyk !!! I nie "obnosiła " się z nim ! Z tego powodu miała kwasy . Zaś jej muslimskie koleżanki mogły nosić na głowach drapowane chusty muzułmańskie . Podobnie Sikhowie noszę w GB turbany . Kto więc się bardziej "obnosi " - misiaczku ? A co powiesz Zygmuś na fakt , że ksiądz katolicki dostał karę , za to , że nie chciał wynająć sali na mityng pedałów ??? Czy w RP , nawet w Toruniu , MUSISZ WYNAJĄĆ swoją salę / gdybyś ją miał / na mityng Radia Maryja ??? Przeczytajcie cośkolwiek z Londonistanu . Potem napijcie się wódki , może coś zrozumiecie zanim zaczniecie bełkotać ! Aha , kraje muzułmańskie wniosły na forum ONZ rezolucję , która ma KARAĆ wszystkich , którzy ośmielaja się krytykować islam i koran !!! Ma to bowiem naruszać prawa człowieka ??? Orwell jak Boga kocham , Orwell .
 • 2009-03-18 18:44 | Zygmunt

  Może spotkałeś się że w zakładzie pracy namawiali pracowników do wspólnych modłów ? W biurach wisiały krzyże jednej religii ?? Który zakład w UK lub szpital czy więzienie ma na etacie kapelana ? W wojsku UK są kapelani i ordynariat polowy ?? Może na policji są kapelani ? Na lotniskach są kaplice jednej religii ? To że indywidualni ludzie noszą oznaki swojej religii to ich sprawa. Nakłanianie innych by czynili to samo to już przestępstwo.
  Dostrzegasz rółżnicę ??
 • 2009-03-18 21:48 | momo

  Zygmunt , mnie samego rzuca , jak np. w wydziale komunikacji w Łodzi , na poczesnym miejscu na ścianie wisi krzyż . Nawet / jako jeden z niewielu pewno / zapytałem dyr. urzędu co ma krzyż do rejestracji samochodów . Odpowiedzią były głupie konformistyczne uśmieszki . Bo Kropiwnicki , nasz prezydent jest mocno religijny , taka odpowiedż też padła . Znam tem problem od podszewki , zwłaszcza ekonomiczny / fundusz kościelny , dotownie kościółów/itditd. Ale , widzisz ja walczę . Ale , gdyby Kk w Polsce był represjonowany to stanąłbym w jego obronie . Natomiast Anglicy , w swojej poprawności są jak Niemcy za Hitlera. Ba . on przynajmniej dał im sukces gosp. Jak pisała H. Arendt o likwidacji kolejnych osób / zwyczajów / . A kiedy po nią / Ciebie / przyszli , nie miał już się sprzeciwić . Pisała to Falacci i pisze o UK Melanie Philips. Przeczytaj choćby omówienie Londonistanu w Googlach i spróbuj cos zanegować . Wszystko o czym piszesz jest mi znane . Czytam regularnie "Nie" . Ale - to kosztuje i wk.....a , lecz nie spycha jednak europejskiej kultury do podziemia . Arytmetyka jest bezwzgledna . Ich jest więcej i więcej .Coraz więce też pola oddajemy w UK , Holandii . W RFN rząd się przeraził , że większość / 57%/ społeczeństwa woli aby obcy asymilowali się z obyczajami tubylców !? Lekka paranoja . I to jeszcze , że Rp będzie się sekularyzować . Natomiast oni , po przekroczeniu pewnej granicy - wręcz przeciwnie . My możemy sie spierać . Oni , dadzą Ci nożem po gardle . Na koniec , na str. Polityki jest zajawka Forum . Poczytaj o kolejnej kolebce dzikiego , wojującego islamizmu - Kosowie .
 • 2009-03-18 22:01 | momo

  Zygmunt , poprzednio się rozpisałem . A konkluzja może byc taka . Nawet , jesli religia może byc trucizną , to nasza , dzisiaj, ma moc skręta marychy . Islam zaś , ataku gazowego pod Ypres . I nie należy mu w tym ataku pomagać . Amen.
 • 2009-03-19 00:14 | xp

  Tak, na uniwersytetach (na trzech, ktore znam) sa "chaplaincy services". Wejdz na strone 3w ktoregos i poszukaj slow kluczowych. Mysle, ze na innych jest podobnie.
  Na jednym z nich byl rowniez meczet, tzn. miejsce, gdzie rowniez muzulmanie
  mogli pojsc sie modlic.
  Na wiekszych lotniskach sa rowniez kaplice (np. Heathrow), po prostu podroz
  trwa niekiedy dosc dlugo.
  Byl taki moment, gdy rzeczywiscie byl taki ogolny nacisk przeciw
  "Merry Christmas", ale teraz znowu na spotkaniach ludzie sobie
  skladaja zyczenia w ten sposob, co ciekawe nie zawsze sa to chrzescijanie,
  tzn. po prostu przez uklon w strone kolegow.
 • 2009-03-19 11:33 | zet44

  Obarex, przeciez doskonale rozumiesz o co chodzi. Chyba nie uwazasz, ze wolno Ci w szpitalu proponowac muzumalninowi wspolne odmowienie katolickiej modlitwy, w meczu z protestantami (jak ci z Glasgow Rangers) po strzeleniu im bramki popierasz pokazanie im na podkoszulku portret JP2 a wsamolocie przy troche wiekszym "kolysaniu" wolno podniesc krzyz i poprosic wszystkich o przezegnanie sie....pzdr
 • 2009-03-20 00:41 | Kamykiewicz

  Orwell to pikuś, przecież koniec świata już nadszedł!!!
  Arytmetyka jest nieubłagana: na każdy rower przypadają co najmniej dwa pedały!!!
  Na każdy krzyżyk przypadają co najmniej dwa barany!!!
  Nie ma ratunku, ale jest denaturat!!!
 • 2009-03-20 17:58 | DY

  Re: Czerwona kartka dla Brytyjczyków

  Facet ma racje chociaz podaje zle przyklady. Ale faktycznie - kierunek w jakim podaza wB jest straszny