Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Wiecie o nas tak niewiele..."

(6)
Radek Sikorski o niemieckich wypędzonych, polskich lękach, rosyjskich czułych punktach oraz o tym, że nie kandyduje na sekretarza generalnego NATO
 • 2009-03-20 06:53 | Marek Podsiadło

  Polski Minister Spraw Zagranicznych

  Tak jak na zdjęciu bawią się chłopcy w podstawówce, w gimnazjum poważnieją i zaczynają interesować się dziewczynami. "Nasz: minister jak widać na zdjęciu pozostał w podstawówce. Idealny partner do rozmów.
 • 2009-03-20 09:28 | Jaf, opole

  Re: "Wiecie o nas tak niewiele..."

  Jest to chyba najbardziej klarowny i prawdziwy przekaz wycinka polsko-niemieckiej historii najnowszej, prawdy historycznej dotyczącej okupacji niemieckiej, a zarazem pryncypium polskiej racji stanu. Słowa min. Sikorskiego są zdecydowane, a zarazem wyważone i dobrze prezentują prawdę historyczną - reszta, należy do historyków i polsko-niemieckich opracowań podręcznikowych, stawiających nas wreszcie na pozycji twórców historii europejskiej - oczywiście, bez zbędnego patosu i narodowych uniesień. A tak na marginesie, to niemieckie rodziny najbardziej uciekały przed Armią Czerwoną, a nie przed Polakami. Poza tym - jeśli chodzi o czasy tuż powojenne - sprawa jest bardziej złożona, ale najważniejsze, że pan minister Sikorski dobrze to rozumie i potrafi wyartykułować.
 • 2009-03-20 11:02 | POLONIA-SAWA

  Wiecie tak niewiele ?

  Nareszcie minister Sikorski mowi jak maz stanu /no English dog/,przyjemna
  niespodzianka . Ale to zdjecie w Die Zeit , to naprawde chyba z podstawowki ,
  niekorzystne ! / a moze taktyka ?/. To natomiast w Polityce jest b. sympatyczne .
  A z tym zachodem po obu stronach ,to taki nowy polski cud ??
  Salute
 • 2009-03-20 11:15 | Jaf, opole

  Nie przywiązywałbym większej wagi do zdjęcia ilustrującego ten wywiad. Zostało ono wybrane przez wydawcę "Die Zeit" - nieco złośliwie oraz prawdopodobnie, dla uszczuplenia powagi interlokutora. No cóż, trzeba trochę znać niemiecką prasę i ich smak w doborze ilustracji - dotyczy to także polityków niemieckich, a więc dajmy spokój fotografii i skupmy się na tekście. Pozdrawiam.
 • 2009-03-20 13:01 | Marek Podsiadło

  Zgoda co do wyboru, ale to Pan Sikorski, sam, dobrowolnie bawi się w ten sposób.
  to pozwala nawet amatorowi stworzyć jego profil psychologiczny.
 • 2009-03-20 15:04 | Legionnaire

  Re: "Wiecie o nas tak niewiele..."

  Jest tyle samo komentarzy na temat Sikorskiego wypowiedzi co i zdjecia.
  Komentarze na temat zdjecia tylko potwierdzaja fakt o znikomym poczuciu humoru Polakow albo po prostu ze zwyklej zawisci ( macie to w DNA).
  Takie zdjecie Obamy byloby przyjete jako dowod jego inteligencji i oczywiscie, poczucia humoru.