Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wykłady z opozycji

(5)
Pierwszy domowy uniwersytet w Europie Wschodniej 30 lat temu tak mocno zaszedł za skórę władzom PRL, iż te, aby go zlikwidować, sięgnęły po metody, które śmiało można nazwać gangsterskimi.
 • 2009-03-20 20:45 | Andrzej Siwek

  Re: Wykłady z opozycji

  "Wiosną kolegia ds. wykroczeń zaczęły karać ludzi użyczających mieszkań na wykłady grzywnami w wysokości 5 tys. zł (tyle wynosiła średnia półroczna pensja)."

  5 tys zł w 1978 r, to była mniej więcei średnia miesięczna pensja a nie półroczna. Łatwo to sprawdzić. To dla ścisłości, bo kara była to dotkliwie surowa.
 • 2009-03-21 00:58 | Adalbert

  Re: Absolwenci TKN narobili 600 mln zł długu

  Woroszylski to był poeta każdej ideologii. Lepiej go nie wspominać , jak i wielu innych "rozkraczonych" intelektualistów. Polska ma nieciekawą pozycję w Europie , raczej jako parias , a nie równy i suwerenny kraj. Długi w wysokości 600 mln zł łatwo porównać do dawnych długów. Na ulicach "smutek w kopalni cynku", w rządzie kombatanci, a w telewizji jad propagandy. Ograbiona z majątku narodowego przypomina kraj III świata.
  Czy pan Andrzej Krajewski tego nie widzi ?
 • 2009-03-21 17:23 | Marianna

  @ adalbert , dług tego pokolenia to 600 miiardów złotych , a nie 600 mln. Po pokoleniu Kolumbów , przyszło pokolenie absolwentów TKN. Skóra cierpnie, jeżeli młodzi Polacy mają choć odrobinę wyobraźni. To przecież neokolonializm.
 • 2009-03-22 10:51 | Obroniony

  Re: Wykłady z opozycji

  Komitet Obrony Robotników - dobre żarty.Może ktoś zapyta jak na tym wyszedł ten robotnik?Trochę się pocierpiało,ale jakie teraz frukta i o to chodziło.
 • 2009-03-22 12:28 | zula

  Chcialam napisac dokladnie to samo! Nawet zakladajac, ze ktos zarabial byle jak, to byly to co najwyzej dwie pensje.
  Te opowiesci z konspiry w miare uplywu czasu staja sie coraz barwniejsze.